הפרת הסדרי ראייה

הפרת הסדרי שהות

הסדרי ראייה – מה שכונה בעבר "זמני שהות" – הם מרכיב משמעותי מאוד בכל הסכם גירושין. עמידה בתנאי ההסדר קריטית לגידול אופטימלי של הילדים, על-ידי שני ההורים גם כשהם חיים בנפרד, ולכן הפרת הסדרי ראייה נתפשת בחומרה ע"י החוק וגם ע"י הערכאות השיפוטיות הרלוונטיות. בכל מקרה של הפרה כזו מומלץ להתייעץ מיד עם עורך דין מנוסה, על-מנת שהפגיעה לא תימשך ולא תהפוך לחלק מהשגרה. במשרד עורכי דין רן רייכמן מטפלים בהפרות הסדרי ראייה בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

מה אפשר לעשות במקרה של הפרת הסדרי ראייה?

* הפרה מצד ההורה שאינו משמורן – במקרה כזה בית משפט לענייני משפחה או בית דין דתי עשויים להטיל על ההורה שמתעלם מהחובה הבסיסית כלפי ילדיו עונש כספי בגין ביזיון בית המשפט. בנוסף, ההורה המשמורן רשאי להגיש תביעה כספית בגין החזרי הוצאות שנוצרו כתוצאה מההפרה. דרך פעולה נוספת היא תביעה להעלאת סכום המזונות החודשי (שמושפעים בין השאר גם מהסדרי הראייה). כשההפרה מתמשכת, ניתן להגיש גם בקשה לשינוי הסדרי הראייה, על-מנת שההורה המשמורן והילדים לא יצטרכו להיות כל הזמן במתח אם ההורה השני מקיים את חובתו או לא.

* הפרה מצד ההורה המשמורן – מקרים מורכבים יותר, אבל גם במצב כזה יש דרכי פעולה אפשריות. ניתן לערב את שירותי הרווחה ואת משטרת ישראל, ובמישור המשפטי ניתן לגרום לבית משפט לענייני משפחה או לבית דין דתי להטיל קנסות כספיים על ההורה המשמורן – כדי לאלץ אותו לקיים את הסכם הגירושין. כשמדובר על הפרה מתמשכת, שפוגעת במידה ניכרת בקשר של ההורה הלא משמורן עם הילדים, ניתן לתבוע שינוי של המשמורת והעברתה להורה השני, גם על-מנת למנוע את המשך הפגיעה בילדים.

מיצוי ההליכים האפשריים כדי לשנות את המצב במהירות

בכל מקרה של הפרת הסדרי ראייה צוות משרד עורכי דין רן רייכמן נכנס לתמונה במהירות, ובעיקר בנחישות, על-מנת למצות את כל ההליכים האפשריים כנגד ההורה שמפר סעיף חשוב כל כך בהסכם הגירושין. לעו"ד רן רייכמן ניסיון של למעלה מ-20 שנים בתחום הגירושין, באחוזי הצלחה גבוהים מאוד, ובפרט בכל הנוגע להסדרי ראייה.

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: