עורך דין גירושין רן רייכמן

בשנים האחרונות אנו עדים למגוון רחב של שינויים בחקיקה הישראלית הקשורים לפירוק קשרי נישואין. שינויים אלה כוללים את האפשרות להפחתת מזונות שמשלם בן הזוג שאינו משמורן על בסיס הסכום שהוא מוציא בפועל כאשר הילדים שוהים בביתו, שינויים בחלוקת הרכוש על בסיס חלוקה שוויונית יותר וכן שינוי מהותי בתהליך הגירושין עצמו – הזוג נדרש לבצע תהליך של גישור על מנת לנסות להימנע מהליך גירושין בבית המשפט.

ביולי 2016 נכנס לתוקף חוק חדש המחייב את ציבור המתגרשים בישראל לערוך הליך גישור ביניהם, בטרם הפנייה לדרכים המשפטיות. החוק למעשה מפנה את הציבור המעוניין להתגרש לפתור את הסכסוך באמצעות גישור, ורק לאחר תקופה זו (בת 60 יום) רשאים הצדדים לפתוח בהליכים משפטיים. תקופה זו היא קריטית וחשוב להתייעץ עם עו"ד גירושין.

אילו קונפליקטים עשויים להיווצר בהליך הגישור?

למרות הניסיון של בית המשפט בישראל להימנע מעיסוק מיותר בסכסוכי גירושין הוכח בשנתיים האחרונות כי השהיית תהליך הגירושין לצורך הגישור עשויה ליצור בעיות. ראשית, בני זוג שעדיין מוגדרים כנשואים עשויים במהלך הגישור לנסות ולהעלים נכסים שהם רוצים שיישארו בבעלותם. הם עשויים למכור רכב שרשום כעת על אחד מבני הזוג, להעביר עסק משפחתי לבן משפחה קרוב מהצד שלהם או למכור נכסים בארץ ובחו"ל. רבים אינם יודעים זאת ואינם פונים לשירותי עו"ד גירושין.

לכן, חשוב לא לעבור את תהליך הגישור לבדכם אלא להסתייע בשירותיו של עורך דין גירושין המייעץ לכם לאורך כל הדרך למה מצפות ומה להגיד בגישור. ההשלכות של הגירושין הללו יכולות להשפיע בצורה מהותית על עתידכם הפיננסי, על היותכם משמורן על הילדים ובמיוחד על המקום בו תתגוררו לאחר הגירושין. הבטיחו לכם ולילדכם עתיד זוהר גם לאחר תקופת הסכסוך הזו. עו"ד גירושין יהיה שם לצידכם בכל אחד משלבי הגישור.

סיועו של עורך דין גירושין בתחום

הנושאים העשויים לעלות למחלוקת במהלך הדיון הם מזונות אישה, ילדים משותפים (אם יש), משמורת והסדרי ראייה או מזונות ילדים. לזאת יש להוסיף את סוגיות הרכוש ונכסי הקריירה המהוות סלע מחלוקת בסכסוכי גירושין. לכן חשוב להכיר היטב את האספקטים הנוספים הנלווים לתהליך הגירושין – מלבד ההיבטים הרגשיים עמם אתם נאלצים להתמודד.

לסיכום,  על מנת להתמודד היטב עם הליך הגירושין התובעני, מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין בראש ובראשונה, כדי לספק מענה לכל סוגיה שתצוץ בדרך. גם אם חויבתם לבצע גישור, תוכלו לקבל ליווי משפטי מאדם שאינו מייצג את האינטרסים של הצד השני (כמו המגשר). נוסף על כך, לעתים תגלו את האמת המרה – הצד השני בגירושין מקבל סיוע ויעוץ של עורך דין לגירושים בזמן שאתם בתהליך הגישור ויכול לנצל יעוץ זה לטובתו. לכן, אל תהססו לפנות למשרדנו ולתאם יעוץ מקצועי.

פנו עוד היום לשירותי עורך דין גירושין מנוסה באמצעות טופס יצירת קשר באתר או בטל' 03-7524213

עצות זהב למתגרש

עצות זהב למתגרשת

מירוץ סמכויות

במדינת ישראל קיימות שתי מערכות שיפוט בעלות סמכות מקבילה לדון בעניינים הכרוכים בגירושים (מזונות, חלוקת רכוש, אחזקת ילדים, חינוך הילדים וכו') בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים.

עילות לגט

כאשר מי מבני הזוג חפץ להתגרש ואילו הצד האחר אינו מעוניין בגירושין – אין הסכמה בין הצדדים לגירושין. במקרה זה, על בן הזוג החפץ בגירושין, להוכיח כי קיימת לו עילת גירושין המוכרת בדיני ישראל ובהלכה היהודית כנגד הצד האחר.

פגישת ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין בסיוע עורך דין רן רייכמן

בטרם הכניסה להליך הגירושין מומלץ לקיים פגישת ייעוץ גירושין במסגרתה חשוב שיינתן לכם מידע מקצועי ומקיף המותאם עבורכם. במסגרת פגישת הייעוץ ייבחן ביסודיות מצבכם האישי והמשפחתי, לרבות המצב המשפטי הנובע ממנו.

פתיחת תיק גירושין

לא פעם מגיעים למשרדנו פונים אשר מבקשים בקשה הנחזית להיות פשוטה למדי: "תכתוב לי מכתב להתגרש…".פתיחת תיק גירושין אינו בגדר משלוח הודעה לבית הדין ו/או מכתב. במקרה זה מדובר בפתיחת הליך משפטי לכל דבר ועניין.

תביעת שלום בית

על בני"ז יהודיים חלה ההלכה היהודית. על פי ההלכה, גירושין צריכים להתקיים בהסכמת בני הזוג. בהעדר הסכמה בין בני הזוג, על הצד המעוניין בגט להוכיח קיומה של עילת גירושים כנגד הצד האחר.

הכתובה

לפני "פתיחת תיק" בבית הדין הרבני, או הגשת תביעה בביהמ"ש לענייני משפחה, על האישה/הגבר לבדוק מהן ההשלכות לגבי הכתובה ויש לכך השלכות רבות ולא פשוטות. מרבית האנשים אינם יודעים כלל מה הסכום הנקוב בכתובתם, ואינם רואים כלל בכתובה זכות השווה כסף ודבר זה עלול לעיתים להוביל לטעויות קשות בתכנון האסטרטגי של הגירושין ולאובדן ממון רב.