הסכמי משמורת

ביולי 2016 נכנס לתוקף חוק חדש המחייב את ציבור המתגרשים בישראל לערוך הליך גישור ביניהם, בטרם הפנייה לדרכים המשפטיות. החוק למעשה מפנה את הציבור המעוניין להתגרש לפתור את הסכסוך באמצעות גישור, ורק לאחר תקופה זו (בת 60 יום) רשאים הצדדים לפתוח בהליכים משפטיים.

עמוד זה המספק מידע על שירותים הניתנים ע"י עורך דין גירושים רן רייכמן, מאפשר לקבל מידע מקיף על סוגיות שונות בהליך הגירושין. על פי החוק החדש, הליכי הגירושים המשפטיים, יחלו רק לאחר הליך הגישור, אם זה לא צלח. בין היתר ניתן לקבל בעמוד זה מידע בסוגיות: פתיחת תיק גירושין, עילות לגט וסרבנות גט, תביעת שלום בית וסוגיות הקשורות לכתובה.

סיועו של עורך דין גירושין בתחום

תחום עיסוקו של עו"ד גירושים רן רייכמן בתחום זה הנו מגוון, בהתאם לצורכי הלקוחות המשתנים. עו"ד רייכמן מייצג ומלווה גברים ונשים בהליכי גירושין, נתבעים או תובעים, ומטפל בכל הסוגיות שתחום זה מקיף.

אמנם בעמוד זה תוכלו למצוא מידע בנוגע לסוגיות רלוונטיות בהליך הגירושין, אך עליכם לדעת שהליך זה כולל לא מעט נושאים המתלווים לגירושים עצמם. למשל מזונות אישה, או אם יש ילדים משותפים, משמורת והסדרי ראייה או מזונות ילדים נכנסים אף הם לתמונה. לזאת יש להוסיף את סוגיות הרכוש ונכסי הקריירה המהוות סלע מחלוקת בסכסוכי גירושין.

המסקנה היא שעל מנת להתמודד היטב עם הליך הגירושין התובעני, מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין בראש ובראשונה, כדי לספק מענה לכל סוגיה שתצוץ בדרך.

עצות זהב למתגרש

עצות זהב למתגרשת

מירוץ סמכויות

במדינת ישראל קיימות שתי מערכות שיפוט בעלות סמכות מקבילה לדון בעניינים הכרוכים בגירושים (מזונות, חלוקת רכוש, אחזקת ילדים, חינוך הילדים וכו') בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים.

עילות לגט

כאשר מי מבני הזוג חפץ להתגרש ואילו הצד האחר אינו מעוניין בגירושין – אין הסכמה בין הצדדים לגירושין. במקרה זה, על בן הזוג החפץ בגירושין, להוכיח כי קיימת לו עילת גירושין המוכרת בדיני ישראל ובהלכה היהודית כנגד הצד האחר.

פגישת ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין בסיוע עורך דין רן רייכמן

בטרם הכניסה להליך הגירושין מומלץ לקיים פגישת ייעוץ גירושין במסגרתה חשוב שיינתן לכם מידע מקצועי ומקיף המותאם עבורכם. במסגרת פגישת הייעוץ ייבחן ביסודיות מצבכם האישי והמשפחתי, לרבות המצב המשפטי הנובע ממנו.

פתיחת תיק גירושין

לא פעם מגיעים למשרדנו פונים אשר מבקשים בקשה הנחזית להיות פשוטה למדי: "תכתוב לי מכתב להתגרש…".פתיחת תיק גירושין אינו בגדר משלוח הודעה לבית הדין ו/או מכתב. במקרה זה מדובר בפתיחת הליך משפטי לכל דבר ועניין.

תביעת שלום בית

על בני"ז יהודיים חלה ההלכה היהודית. על פי ההלכה, גירושין צריכים להתקיים בהסכמת בני הזוג. בהעדר הסכמה בין בני הזוג, על הצד המעוניין בגט להוכיח קיומה של עילת גירושים כנגד הצד האחר.

הכתובה

לפני "פתיחת תיק" בבית הדין הרבני, או הגשת תביעה בביהמ"ש לענייני משפחה, על האישה/הגבר לבדוק מהן ההשלכות לגבי הכתובה ויש לכך השלכות רבות ולא פשוטות. מרבית האנשים אינם יודעים כלל מה הסכום הנקוב בכתובתם, ואינם רואים כלל בכתובה זכות השווה כסף ודבר זה עלול לעיתים להוביל לטעויות קשות בתכנון האסטרטגי של הגירושין ולאובדן ממון רב.

גירושין – רק בסיוע עורך דין
5 (100%) 36 vote[s]