תפקידו של עורך דין משפחה

תפקידו של עורך דין משפחה – עורך דין משפחה הוא עורך דין מומחה לדיני משפחה ומהווה את הסמכות המקצועית בכל הקשור לניהול תביעות בנושא גירושין ובנושאים נוספים בבית המשפט לענייני משפחה. עורך דין משפחה מופיע וטוען גם בבתי דין רבניים לאור בקיאותו במשפט העברי ובהלכות הגירושין הקבועות בבתי הדין הרבניים. כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, ברוב המקרים כל אחד מהם שוכר עו"ד משפחה העוסק בגירושין על מנת להגיע להסכם גירושין שהוא למעשה חוזה עליו חותמים בני הזוג. עורך דין משפחה עם ניסיון הבקיא ברזי המשפט ידע לצפות את המהלכים של הצד השני ולהקדימם באמצעות מהלכים יזומים מאחר ובמאבק הגירושין האמרה "בתחבולות תעשה לך מלחמה" תקפה שבעתיים.

קיימת חשיבות גדולה לבחירת עו"ד משפחה מומחה בדיני גירושין מאחר ותחת דיני המשפחה ישנם תחומים משפטיים נוספים הקשורים לעבודתו של עורך דין משפחה. דיני המשפחה בישראל הם ענף משפטי נרחב הכולל מלבד הגירושין גם את נושא האימוץ והאפוטרופסות, צוואות וירושות, ידועים בציבור, ענייני ממון ורכוש, כאשר לבתי המשפט למשפחה יש את הסמכות המקבילה לדון בסכסוכים אזרחיים בין בני הזוג.

לאחר בחירת עו"ד משפחה העוסק בגירושין יש להחליט בראש ובראשונה על האסטרטגיה בתיק, האם להגיש תביעת גירושין או תביעה לשלום בית , לאיזו ערכאה משפטית לפנות מבין השתיים המוסמכות לדון בגירושין ובכרוך לו בישראל: בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה, כאשר לכל ערכאה יתרונות וחסרונות ביחס לשנייה, יש להחליט האם להגיש את כל התביעות בערכאה אחת או לפצל ביניהן : חלק מהן להגיש בבית הדין הרבני וחלק לבית המשפט לענייני משפחה. עו"ד משפחה מטפל בדרך כלל בתהליך הגירושין מתחילתו – בחירת הערכאה השיפוטית והגשת תביעה לגירושין (או תביעות אחרות),  ועד סופו –  חתימה על חוזה גירושין. חוזה גירושין הידוע גם כהסכם גירושין הוא חוזה בעל תוקף משפטי המכיל את כל ההבנות אליהן הגיעו בני הזוג במהלך הדרך. חוזה גירושין כולל בין היתר את גובה המזונות, משמורת על הילדים, הסדרי ראייה של הילדים על ידי הצד הנגדי, חלוקת רכוש וממון ונושאים נוספים.

תפקידו של עורך דין משפחה – עורך דין משפחה עם ניסיון ידע להמליץ ללקוח שלו באילו צעדים לנקוט ומאילו להימנע לדוגמה: כדאי להמתין שהצד שמנגד יקבע ראשון את תנאי ההסכם ויציע אותם, כך שיהיה ניתן לקבל אינדיקציה לגבי טווח הפשרה האפשרי. בנוסף רצוי שלא להראות להיטות יתר באשר לרצונך האמיתי (שלום בית או גירושין), שכן להיטות זו תתפרש על ידי הצד שכנגד כנקודת תורפה אצלך ותביא בהתאמה להצבת תג מחיר גבוה יותר על-ידי הצד האחר כתנאי להסכמתו לדרישתך. לכן כאמור כדאי לבחור עו"ד משפחה בקיא בתחום שצבר ניסיון בטיפול בתיקי גירושין בערכאות השונות.

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: