האם האישה זכאית למזונות עבור כספים עתידיים

האם האישה זכאית למזונות עבור כספים עתידיים?

בתכנית שאלה משפטית קיבל עו"ד משפחה רן רייכמן את השאלה הבאה: "אני גרושה מזה שנה. במהלך הגירושין ניהלנו הליך גישור ובסיומו הגענו להסכם גירושין בו סוכם כי נתחלק ברכוש חצי חצי. בעלי לשעבר הוא בכיר בחברת הייטק ויש לו מניות ואופציות בחברה. לפני ההסכם בעלי הצהיר בגישור כי הוא מעריך את מניותיו בסכום של 50,000 ש"ח…

האם ילדים צריכים להיות אוטומטית במשמורת האם?

סעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית קובע כי ילדים בני 6 ומטה השייכים לאב ואם שהתגרשו / נפרדו, יהיו במשמורת האם – אלא במקרים שבהם יש נסיבות כלשהן הסותרות זאת. החוק המדובר חוקק ב-1962, לפני יותר מ-50 שנה, ולכן לרבים ישנה ביקורת הטוענת כי חוק זה אינו רלוונטי בהתחשב במבנה התא המשפחתי המודרני ובתפקידים אותם ממלאים…