מתגרשים? איזו ערכאה תשרת את האינטרסים שלכם?

איזו ערכאה תשרת את האינטרסים שלכם? – אחד הנושאים המרכזיים שעולים במהלך הטיפול בתיק גירושין הוא נושא חלוקת הרכוש המשותף, כאשר גם לבית הדין הרבני וגם לבית המשפט למשפחה יש סמכות מקבילה לדון בנושא.

קבלו טיפ מעו"ד רן רייכמן:

nuttakit
nuttakit

ענייני הרכוש, בדומה לעניינים נוספים בהליך הגירושין, מושפעים ישירות מבחירת הערכאה השיפוטית ואם הוגשה תביעה בנושא הרכוש לבית משפט לענייני משפחה לפני הגשת התביעה לביה"ד הרבני, אזי לערכאה הראשונה תהיה הסמכות לדיון בנושא.

נושא זה ונושאים נוספים העולים במהלך הטיפול בתיק מחייבים בחינה מדוקדקת על מנת להחליט (בהתייעצות עם עורך דין כמובן) איזו ערכאה משרתת בצורה הטובה ביותר את האינטרסים שלכם ובה להגיש את התביעה על מנת לזכות בסמכות שלה.

בקרב הציבור רווחת הדעה כי בית משפט לענייני משפחה מטיב לשרת את האינטרסים של האישה ואילו בית דין רבני תמיד יתייצב לצידו של הגבר, אך הדבר אינו נכון בכל המקרים מאחר שלכל ערכאה סמכויות ייחודיות בהן ניתן להשתמש בהתאם לנסיבות. יש לזכור כי "במירוץ הסמכויות" הזמן משחק תפקיד קריטי , בפרט כיום לאור התיקון לחוק יחסי ממון אשר הכתיר את סמכויותיו הן של ביה"ד והן של ביהמ"ש , כך שמרוץ הסמכויות "עלה מדרגה" וכיום אנו כבר עדים למירוץ החלטות, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין ולבחור בהקדם את הערכאה המתאימה לכם.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות התקשרו:

לשיחה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות התקשרו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: