איך להעביר את העסק המשפחתי בין הילדים ולצאת מזה בשלום?

איך להעביר את העסק המשפחתי בין הילדים ולצאת מזה בשלום? – במהלך תכנית הרדיו 'רייכמן ושנירר' ב-102FM אירחו עו"ד משפחה רן רייכמן ולאה שנירר את רו"ח אלון ברוידה, העוסק בהעברת עסקים ורכוש מדור ראשון לדור שני. בתוכנית דובר על האופן שבו אפשר להעביר את העסקים בין ההורים לילדיהם בצורה שלא תפגע בהם ותגרום לסכסוך ביניהם ע"י 'הסכם ממון' לעסקים משפחתיים".

עו"ד משפחה רן רייכמן, שטיפל באינספור תיקים של עסקים משפחתיים מסביר על האופן שבו אפשר להעביר את העסק המשפחתי מדור המייסדים לדור השני בצורה בטוחה גם מבחינה משפטית.

אני נתקל בלא מעט מקרים שבהם זוג הורים הקימו עסק משפחתי מצליח, והם רוצים להעביר את העסק לילדיהם אבל לא כל הילדים שלהם מוכשרים במידה שווה, ואז נוצרת דילמה מי יהיה הילד שינהל את העסק – סיטואציה שיכולה לגרום למריבה בין הילדים", מסביר רייכמן, "במקרים כאלה אני מציע לבעלי העסק, ההורים, כמו שיש הסכם ממון בין בני זוג, יש תקנון לעסק באמצעות עורך דין שבו קובעים בעלי העסק מי ינהל את העסק כשהם יפרשו ממנו".

"דבר נוסף שאני יכול להמליץ בנושא, הוא להביא מנהל חיצוני שינהל את העסק אחרי שההורים פורשים. יש במסירת העסק לדור ההמשך המון אחריות, ואי אפשר לקבל החלטות על בסיס הרגש ואין שום בעיה, ובפרט לא בעיה משפטית, שאף ילד לא ימשיך את העסק של הוריו".

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: