איך מתגרשים?

בעולם שבו אנו חיים הגירושים הפכו להיות לדבר נפוץ, אך עדיין מדובר על משבר משמעותי. בחייו של זוג נשוי מדובר על המשבר המשמעותי ביותר, משבר שאין ממנו דרך חזרה. זוהי הסיבה שבגללה כל זוג שנמצא על סף גירושים צריך לדעת כיצד לעשות זאת. כל מי ששואל את עצמו איך מתגרשים? צריך לקבל תשובה חד משמעית שלא משתמעת לשתי פנים. רק כך בני הזוג יוכלו לסיים את ההליך במהירות, אך באותה נשמה הם יקבלו את מבוקשם. אם לא תשיגו את מבוקשכם בסופו של הליך הגירושין, באופן טבעי תרגישו תחושה של פספוס. אסור לשכוח כי בעיצומו של הליך גירושין האמוציות עשויות להיות גבוהות, ולכן ישנו סיכוי גבוה לעשות טעויות. ברגע שתיכנסו להליך כאשר אתם מבינים מה נכון ומה לא נכון לעשות, יהיה לכם קל להצליח. פתאום תוכלו להבין כי זה לגמרי בידיים שלכם להתגרש כמו שצריך, מכל היבט שרק תסתכלו עליו. יש לכם שאלות נוספות לגבי הליך הגירושין? תוכלו לפנות אל עו"ד רן רייכמן שיספק לכם תשובה לכל שאלה שמעסיקה אתכם.

 

שלום בית כערך עליון

אם שאלתם את עצמכם איך מתגרשים? ככל הנראה מצאתם את עצמכם במצב שבו הגיעו מים עד נפש. אך למרות המצב הספציפי הזה, חובה עליכם לנסות לעשות שלום בית. מכיוון שבעולם שבו אנו חיים הגירושים הם בשגרה, יש כאלה שלא מבינים עד כמה הם משמעותיים. הליך גירושין ישנה את החיים שלכם, ואת חייהם של בני המשפחה האחרים שלכם. לפיכך מוטב לנסות להגיע לשלום בית כל עוד ישנה אפשרות להשיג אותו. רק אם ניסיתם את כל האפשרויות השונות ללא הצלחה, מוטב ללכת לאפשרות של הליך גירושין. כך אתם מהצד שלכם תדעו כי עשיתם כל מה שאפשר בשביל להציל את הזוגיות. ברגע שתתחילו דף חדש, לא תחשבו מה הייתם יכולים לעשות טוב יותר בזוגיות הקודמת. שלום בית ניתן לעשות גם בעזרתו של עורך דין המתמחה בגירושין.

 

רצוי להתגרש בהסכמה

החלטתם כי אין מנוס מגירושים? מוטב כי תבינו היטב איך מתגרשים נכון. לא מעט זוגות נותנים לאמוציות להשתלט עליהם, ובמצב כזה כל ההליך עולה על שרטון. מבחינתכם הכי חשוב לנסות להגיע למצב שבו הגירושין עצמם מתקיימים בהסכמה מלאה בין בני הזוג. לכל אחד מבני הזוג ישנו אינטרס כי הליך הגירושין לא יגלוש למקומות לא נעימים. הרי ככל שחוסר ההסכמה תהיה גדולה יותר, כך מן הסתם ההליך יתפרס על פני זמן רב יותר. לכן לטובת כל המעורבים בהליך מוטב לכם לנסות להסכים על כמה שיותר דברים בניכם. כל אחד מבני הזוג צריך להתפשר על דברים מסוימים שיאפשרו להתקדם אל עבר הסכם מכבד. אם בני הזוג לא יהיו מוכנים לבוא זה לקראתו של זה, יהיה מאוד קשה לסיים את ההליך בצורה נעימה. כל עוד התהליך עדיין מתקיים, לא תהיה לכם אפשרות לפתוח דף חדש.

 

בחירת עורך דין לגירושין

הדבר הכי חשוב שצריך לדעת לגבי איך מתגרשים זה שלא עושים זאת לבד. לאורך הדרך עשויות להיות כל מיני מהמורות שונות שתצטרכו להסתייע באיש מקצוע מנוסה. לכן בני הזוג יכולים לפנות במשותף לעורך דין שיסייע להם להגיע להסכם שמטיב עם שניהם. אך אם בני הזוג לא מסכימים בניהם על רוב הדברים, כל אחד מהם יכול לפנות לעורך דין בנפרד. עורך דין המתמחה בגירושין הוא איש המקצוע החשוב ביותר שילווה אתכם לכל אורך הדרך. אם לא תציידו בעורך דין מנוסה, מאוד יכול להיות כי כל השאיפות שלכם ירדו לטמיון. עורך הדין הוא האיש שמכיר את ההליך הצפוי לכם, כזה שיכול להכין אתכם לקראתו בצורה הכי טובה. אם לא די בכך, הוא האיש היחידי שיילחם על מנת שתשיגו את כל הדרישות השונות שלכם.

 

איך מתגרשים אם אין הסכמה להתגרש?

זוהי שאלה שמעסיקה לא מעט זוגות, כאשר אחד מבני הזוג אינו מוכן להתגרש. במקרה כזה בית הדין הרבני יחייב אתכם להוכיח עילה לגירושין. כיום ישנן כמות גדולה של עילות שבאמצעותן בית הדין יכול לחייב את הבעל או האישה להתגרש. אחת מהעילות השכיחות ביותר היא כאשר אישה לא מקיימת יחסי אישות עם הגבר. אפשרות נוספת היא כאשר האישה גילתה כי בעלה בוגד בה. מהסיבה הזאת חובה להתייעץ עם עורך דין מנוסה לפני שתעשו צעד שאתם עוד עלולים להתחרט עליו. עורך דין לגירושין יסביר לכם בדיוק על איזו עילה ניתן להישען בדרישה לגירושים. נדגיש כי רוב הזוגות מתגרשים גם במקרה שבו אחד מבני הזוג מסרב להתגרש.

 

קביעת משמורת משותפת

באופן אוטומטי בית המשפט קובע כי המשמורת על הילדים עוברת לחזקתה של האם. כל זאת בתנאי כי הבעל לא מוכיח שהאישה אינה מסוגלת לגדל את הילדים. אך ברוב המקרים בהסכם הגירושין קובעים משמורת משותפת שאמורה להטיב עם שני הצדדים. משמורת משותפת היא חלוקה שווה בין ההורים בנטל גידול הילדים מכל היבט אפשרי. המשמורת המשותפת חשובה קודם כל לילדים שצריכים דמות אב ודמות אם בחייהם. ברגע שמנתקים אותם מהאבא או מהאמא זה עלול ליצור אצלם רגשות לא טובים. בנוסף ברגע שנטל גידול הילדים מתחלק בין ההורים, כל אחד יכול לפתוח פרק חדש בחייו. אל תשכחו כי אתם צריכים לדאוג גם לעצמכם בנוסף לצורך לדאוג לילדים.

 

הסכם גירושין שטוב לכולם

בשביל לדעת איך מתגרשים יהיה עליכם לראות מספר הסכמי גירושין שונים. הסכם הגירושין הוא המסמך שמסדיר את כל מה שקשור לחייהם המשותפים של בני הזוג. הרי זוג שהיה נשוי זמן רב צבר רכוש משותף, והביא לעולם ברוב המקרים גם ילדים משותפים. המטרה של הסכם הגירושין היא להביא אתכם למצב שבו לא יישארו דברים ללא מענה. בכל פעם שתהיה לכם שאלה לגבי סוגייה מסוימת, רק תצטרכו להסתכל בהסכם הגירושין. הסכם הגירושין צריך להיות הסכם שמטיב עם שני הצדדים, ולא רק עם צד אחד. כמובן שבעתיד ישנה אפשרות לשנות סעיפים מסוימת בהסכם לאחר הסכמה משותפת. ברגע שהסכם הגירושין יהיה כזה שמטיב עם שני הצדדים לא תהיה תחושת אי נעימות. כל אחד יוכל להצביע על הדברים השונים שהוא מרוצה מהם בהסכם עצמו.

 

איך מתגרשים? פונים לעו"ד רן רייכמן

עדיין לא קיבלתם מענה לכל השאלות שמעסיקות אתכם? אנו בהחלט יכולים להבין אתכם. הליך גירושין מביא איתו לא מעט חששות, בכל זאת מדובר על צד משמעותי מאוד. השאיפה שלכם תהיה לעשות את הבחירה שתהיה הכי נכונה גם עבורכם וגם עבור בן או בת הזוג. איך מתגרשים כמו שצריך? פונים לעורך דין שידאג לכל האינטרסים השונים שלכם. רוצים לדעת כי אתם בידיים הכי טובות שיש? אנו מזמינים אתכם לפנות למשרדו של עו"ד רן רייכמן. צוות המשרד שמח לקבל את פניכם, ויספק לכם תשובה לכל שאלה שמעסיקה אתכם. עד כה טיפל המשרד במאות זוגות שהתגרשו, גם אתם יכולים להצטרף אלינו ולקבל מענה מידיי לכל סוגיה שתעסיק אתכם: 072-3955001

 

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: