גירושים

עד תחילת שנות ה-60 בישראל ובעולם כולו הליך גירושין לא היה מקובל בלשון המעטה. בני זוג היו עושים כל מה שאפשר כדי לשמור על הזוגיות שלהם יציבה למרות המהמורות השונות. אך בעשורים האחרונים נדמה כי גירושים הפכו להיות דבר שבשגרה, כאשר הנתונים נמצאים במגמת עלייה. בכל שנה ניתן לראות עוד זוגות שמגיעים להבנה כי מוטב להם לפרק את החבילה, ולפתוח דף חדש. הליך גירושין חובה לעשות ביחד עם עורך דין שמכיר את התחום הזה על בוריו. הוא יספק לכם ליווי עד אשר תגיעו לשלב שבו סוף כל סוף אתם פותחים דף חדש בחייכם. עם כמה שההליך עצמו עשוי להביא איתו חששות רבים, בסופו של יום ישנה מטרה אחת ספציפית. כל אחד מבני הזוג צריך להכיר את ההליך שצפוי לו, כך הוא יצליח להכין את עצמו בצורה הכי טובה שיש. המסתורין במקרה הזה עלול לפעול לרעתכם כאשר תמצאו את עצמכם הולכים בערפל ועושים לא מעט טעויות שונות.

כמה זוגות מתגרשים בישראל?

כל זוג שנמצא בתחילתו של הליך גירושין צריך להכיר את הסטטיסטיקה כמו שצריך. הרי אינכם נמצאים לבד במערכה, במקביל אליכם ישנם אלפי זוגות נוספים שמתגרים. בישראל אנו רואים כי כל זוג שלישי ימצא את עצמו בזמן כזה או אחר על מדרגות הרבנות. הנתונים רק עולים, ונדמה כי בעוד כמה שנים כבר נספר כי כל זוג שני מתגרש. הנתונים האלה לא אמורים לדרבן אתכם לפרק את החבילה, אך הם אמורים להגיד לכם כי אינכם לבד. גירושים הם הזדמנות עבור חלק מהאנשים לפתוח דף חדש, שבתקווה יהיה טוב יותר מהדף הנוכחי. אם כבר מתחילים הליך גירושין, מוטב לעשות אותו ביחד עם איש מקצוע מנוסה שילווה אתכם. הרי כל טעות קטנה לאורך הדרך עשויה לעלות לכם ביוקר כאשר תסתכלו לאחור.

מאיפה מתחילים הליך גירושים?

בני זוג שמתגרשים בפעם הראשונה עלולים למצוא את עצמם הולכים לאיבוד. הרי יש כל כך הרבה דברים שצריך לעשות אותם כדי לקבל בסופו של יום את ההסכם המיוחל. אז מאיפה בכלל אתם צריכים להתחיל את הליך הגירושין? גירושים מתחילים קודם כל אצל עורך דין שמכיר את התחום וינחה אתכם כיצד לפעול. זה יכול להיות עורך דין משותף שבני הזוג סומכים עליו שיסייע להם להשיג את ההסכם הטוב ביותר עבורם כמקשה אחת. זה יכול להיות עורך דין שמייצג את הבעל ואת האישה בנפרד, כאשר כל אחד ידאג לאינטרסים שלו. אל תנסו להתחיל את הליך הגירושין לבד כי במקרה כזה יהיה לכם מאוד קשה לבצע אותו באופן יעיל. השאיפה של בני הזוג תהיה לסיים את הפרוצדורה כולה הכי מהר שרק אפשר. ברגע שפונים על ההתחלה לעורך דין הפרוצדורה הופכת להיות הרבה יותר נוחה.

 

מה הסיבות שבגינן זוגות מתגרשים?

יכולות להיות סיבות שונות שיביאו בני זוג למצב שבו הם מחליטים להתגרש. גירושים הפכו להיות לדבר שכיח יותר, ומכאן הרצון לפרק את החבילה הופך להיות לגיטימי. אפשר להגיד כי בחלק מהמקרים בני זוג מגיעים להחלטה באופן אמוציונאלי ולא באמת מושכל. יש זוגות שמחליטים להתגרש כי הם לא מרגישים את התשוקה כפי שהייתה בהתחלה. אחרים מוצאים את עצמם רבים כל היום, ולכן ההחלטה לפרק את החבילה היא ההחלטה ההגיונית מבחינתם. אל תשכחו כי לא משנה מהי הסיבה שבגינה החלטתם להתגרש, חובה לפנות לעורך דין. לעיתים כאשר מתחילים שיחות עם עורך דין ניתן יהיה להבין כי ישנה אפשרות לגשר על כל הפערים. עורך דין לגירושין מגיע עם רזומה עשיר, הוא רואה מידיי יום עשרות זוגות שנמצאים באותו המקום. הוא יכוון אתכם בדיוק אל המקום שאמור להיות המקום הנכון לכם.

 

היתרונות של גירושים בהסכמה

כאשר אחד מבני הזוג מחליט להתגרש, באופן אוטומטי מגיעה התנגדות מהצד השני. במקרה כזה כאשר כל אחד מהצדדים מתבצר בעמדות שלו, יהיה מאוד קשה להגיע להסכמות. הסכמות בין בני הזוג הכרחיות מאוד בשביל שיהיה אפשר לבנות הסכם גירושים מכבד. ההסכם הוא הלב של התהליך, בלעדיו בני הזוג לא יוכלו לפתוח בפרק חדש בחייהם. לכן האינטרס של בני הזוג יהיה מגיע למצב שבו הם מתגרשים בצורה טובה ובהסכמה. כך גם כל אחד מהם יוכל להתחיל בפרק חדש כאשר הוא לא משאיר אנרגיות לא טובות מאחור. על מנת שיהיה אפשר לבצע גירושין בהסכמה ישנו צורך לפנות לעורך דין מנוסה. עורך דין גירושין ידע כיצד להתנהל עם בני הזוג, ואיך להביא אותם למצב שבו הם מצליחים לשוחח. בני הזוג צריכים לזכור כי לרוב יהיו גם ילדים משותפים שנמצאים בין הפטיש לסדן.

כמה זמן יכול להימשך הליך גירושין?

גם עם הזמן דוחק בכם, חשוב מאוד שתבצעו את ההליך כולו בצורה מקצועית ויסודית. רק אחרי שתסגרו את כל הפינות תהיה לכם אפשרות להתחיל דף חדש בצורה נקייה לגמרי. לרוב גירושים בין בני זוג לוקחים זמן, בטח כאשר מתגלים כל מיני פערים על נושאים שונים. יש כאלה שמספרים כי הליך הגירושין לקח להם חודשים ארוכים, יש כאלה שמספרים כי הוא נמשך שנים. עורך דין טוב יהיה עורך דין שיצליח לקצר את ההליך עד המינימום האפשרי. כלומר שבתוך חודשים מועטים תוכלו לקבל לידכם הסכם מסודר שיאפשר לכם לפתוח דף חדש על אמת. רוצים להתגרש במהירות? פנו למשרדו של עו"ד רן רייכמן.

מהן הסוגיות הקריטיות ביותר בהסכם גירושים?

כל סוגייה שתעלה על הפרק בהסכם שנרקם תהיה סוגייה חשובה. השאיפה של כל אחד מבני הזוג תהיה לבנות הסכם שיהיה ההסכם הטוב ביותר עבורו. אך זה לא אומר שצריך לרמוס את הצד השני על מנת לעשות זאת. הסוגיות הקריטיות ביותר בכל הסכם גירושים הן כמובן חלקות הרכוש והמשמורת. חלוקת הרכוש היא עניין קריטי מכיוון שכל אחד מבני הזוג ירצה לקבל לידיו את הדברים החשובים. לכן חשוב לנסות להגיע לאיזון מסוים, כאשר החלוקה תהיה הוגנת עד כמה שאפשר. המשמורת קריטית כי כל אחד מבני הזוג ירצה שהילדים יהיו תחת החסות שלו. במקרה כזה צריך לנסות להגיע למצב שבו תהיה משמורת משותפת על הילדים. כל הסכם גירושין אמור להיות הסכם שחושב על טובת הילדים בראש ובראשונה.

 

עומדים שפתחו של הליך גירושים? דברו איתנו!

החששות שמציפים אתכם לפני שתתחילו הליך גירושים הן בהחלט חששות הגיוניות. הרי מדובר על צעד משמעותי מאוד שיכול לשנות את חייכם מקצה אחד ישירות אל הקצה השני. התקווה שלכם תהיה כי ההחלטה הזאת תאפשר לכם להגיע סוף כל סוף אל המקום שבו תרצו להיות. אך לפני שאתם עושים את הצעד המשמעותי הזה יהיה עליכם לפנות לעורך דין שמכיר את העולם הזה. עורך דין לגירושין שיציג בפניכם את כל המידע עוד לפני שתעשו החלטה שתתחרטו עליה. מעוניינים לקבל ייעוץ מקצועי של עורך דין מנוסה? פנו עוד היום לעו"ד רן רייכמן, עורך דין מוביל לגירושין. אחרי שיחה קצרה כבר תהיו מוכנים לצאת לדרך: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: