גירושין ברבנות

בחוק במדינת ישראל קובע כי בני זוג יהודים מחויבים להתגרש ברבנות על מנת להתיר את קשר הנישואין בניהם. במדינת ישראל מרבית הזוגות היהודים נישאים כדת משה וישראל, ולכן ישנו צורך לקבל גט. מבלי לקבל גט מהרבנות, בני הזוג לא יוכלו להיות גרושים באופן רשמי – כתוצאה מכך גם לא להינשא בשנית. זוהי הסיבה שבגינה כל מי שמעוניין להתגרש חייב להכיר את הפרוצדורה של גירושין ברבנות. רק כך בני הזוג יכולים להגיע למצב שבו כל אחד מהם יוכל לפתוח דף חדש. נדגיש כי גם במקרה של גירושין דרך הרבנות ישנה חובה לפנות לעורך דין. רק בעזרתו של עורך דין תוכלו לוודא כי אתם צועדים בדרך הנכונה אל המקום שבו תרצו להיות. הרי לאורך הדרך עשויים להתעורר כל מיני אלמנטים בעייתיים, כאלה שמחייבים אתכם לשים אליהם לב.

 

לפני שמתחילים להתגרש ברבנות

על בני הזוג להבין כי גירושין דרך הרבנות זה לא דבר של מה בכך. מדובר על הליך משמעותי מאוד, כזה שמביא איתו לא מעט פעולות שונות. הפעולה העיקרית היא מתן הגט של הגבר לאישה, דבר שמסיים באופן רשמי את הנישואים שלהם. לאחר קבל הגט, בני הזוג יהיו בני זוג גרושים לכל דבר ועניין. חשוב להבהיר כי הליך מתן הגט יכול להתקיים רק ברבנות, ולא באף מקום אחר. מצד שני שאר ענייני הגירושין יכולים להיות נידונים בבית המשפט או בבית הדין הרבני. כך אחד בוחר את הגוף שינהל את העניינים השונים הקשורים לגירושין עצמם. כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם יש לא מעט עניינים שצריך להסדיר אותם על מנת שכל אחד מבני הזוג יוכל להמשיך בדרכו.

 

כיצד פותחים תיק גירושין ברבנות?

כמו הליכים דומים, הליך פתיחת תיק ברבנות הוא הליך בירוקרטי בעיקרו. ראשית יהיה עליכם למצוא את בית הדין הרבני הקרוב ביותר למקום המגורים שלכם, כך יהיה לכם נוח להגיע אליו. אחרי שמצאתם את בית הדין הרבני, יהיה עליכם לגשת אליו על מנת להגיש בקשה לתביעת גירושין. התביעה יכולה להיות מוגשת על ידי שני בני הזוג או רק על ידי אחד מהם. חשוב לציין את הסיבה לבקשה, כך שבית הדין יכיר את הסיבה שבגינה בני הזוג מעוניינים להתגרש. חייבת להיות עילה מסוימת לגירושין בין בני הזוג, מבין מספר רב של עילות שונות. כל אחד יכול למצוא את העילה שתהיה הכי מתאימה למקרה הספציפי שלו.

 

כמה עולה לפתוח תיק ברבנות?

חשוב להגיד כי עלות פתיחת תיק גירושין ברבנות משתנה מפעם לפעם. לכן לא מן הנמנע כי המחיר שאנו נציג בפניכם יהיה שונה מהמחיר שאותו תצטרכו לשלם בפועל. האחריות שלכם תהיה לוודא כי המחיר שאתם משלמים הוא אכן המחיר שנכון באותה תקופת זמן. כמובן שאין אפשרות לשנות את המחיר, מחיר האגרה הוא מחיר אחיד לכולם. מוטב כי תשלמו אותו על המקום על מנת שתיק הגירושין ייפתח בפועל. עלות האגרה נכון להיום העלות של פתיחת תיק ברבנות הינה 347 ₪. כל תיק נוסף שיעסוק בנושא אחר יביא איתו לאגרה נוספת. כך שאל תצאו מנקודת הנחה כי זוהי האגרה היחידה שאותה יהיה עליכם לשלם.

 

איך בוחרים עורך דין גירושין ברבנות?

רוצים לבחור את עורך הדין המנוסה ביותר? זה נכון שיש לא מעט עורכי דין שונים שישמחו לספק לכם את השירות הנדרש. האחריות שלכם תהיה לבחור את עורך הדין הנכון עבורכם, מה שמתאים לאחרים זה לא בהכרח מה שנכון לכם. הכנו לכם מספר פרמטרים חשובים שאמורים לאפשר לכם לעשות את הבחירה הנכונה. כך לא תמצאו אתכם פונים לעורך דין שלא יעמוד בציפיות שלכם, כזה שרק ירחיק אתכם מהמקום הרצוי.

  1. תחפשו אחר עורך דין שמתמחה בגירושין דרך הרבנות. הרי ההתנהלות מול הרבנות תהיה שונה מההתנהלות בבית המשפט, ולכן הניסיון של עורך הדין הכרחי מאוד להצלחה. אל תסמכו על עורך דין שמבטיח לכם הבטחות שונות מבלי שיהיה להן כיסוי. תסמכו על עורך דין שיציג בפניכם קבלות על מספר דיונים שונים ברבנות שבהן הלקוח שלו קיבל את מבוקשו.
  2. אל תשכחו לבחון את העלות של עורך הדין עוד לפני שאתם סוגרים איתו. לכל עורך דין יש עלויות שונות, גם הפרוצדורה ברבנות מביאה איתה מחיר מעט שונה. מוטב כי תכירו את העלויות בראש, כך לא תופתעו בזמן אמת כאשר יהיה עליכם לבצע את התשלום. גם ככה אתם נמצאים בתקופה עמוסה, אין סיבה שתוסיפו לעצמכם עוד הוצאה שלא הייתם מוכנים אליה.
  3. ישנה חשיבות שתסמכו על עורך הדין על מנת שתוכלו לשתף אותו. גירושין ברבנות מחייבים אתכם לחפש אחר עורך דין שאתם מרגישים איתו בנוח לכל אורך התהליך. אם לא תרגישו בנוח עם עורך הדין שלכם, חובה עליכם לחפש אחר עורך דין אחר. עורכי הדין מצידם יעשו ככל שביכולתם כדי שתרגישו בנוח בהתנהלות השוטפת מולם.

 

האם גירושין ברבנות הם חובה?

כאשר זוג מחליט להתגרש עומדות לרשותם מספר אפשרויות. את קבלת הגט הזוג חייב לקבל דרך הרבנות, אף גוף אחר לא מוסמך בישראל להעניק גט לבני זוג. אך את שאר העניינים תוכלו להסדיר דרך בית משפט, ולא דרך בית הדין הרבני. הבחירה עומדת לרשותכם, ואף אחד לא מחייב אתכם לעשות בחירה מסוימת. בית הדין הרבני קובע את הפסיקות שלו בהתאם לדיני ההלכה, בעוד בית המשפט עושה את החלטותיו בהתאם לשיקולים אחרים. תוכלו להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה על מנת שיסייע לכם לבחור את המסלול הנכון לכם. בחירת המסלול הכרחית מאוד בשביל שבסופה של הדרך תקבלו בדיוק את מבוקשכם. הרי האינטרס שלכם הוא שהקביעות הסופיות יעשו על ידי גוף שמתאים לכם.

 

מדוע צריך לפנות לעורך דין בתחילת הדרך?

החלטתם על גירושין ברבנות? קחו בחשבון כי אתם אמורים לפנות לעורך דין עוד בתחילת הדרך. אל תחכו שיהיה מאוחר מידיי, כי בשלב מסוים כבר לא תהיה אפשרות להחזיר את המצב לאחור. האינטרס שלכם יהיה לשמוע את עצותיו של עורך הדין בהקדם האפשרי, כך תוכלו להימנע מטעויות שונות. תזכרו שעורך דין מנוסה הוא כזה שראה מאות דיונים שונים בבתי המשפט וגם בבתי דין רבניים. כך שאתם מבחינתכם יכולים לדעת כי יש איש מקצוע שאתם סומכים עליו שהוא יצעיד אתכם אל מחוז חפציכם. הסיוט הכי גדול יהיה לנהל את כל הדיון בבית המשפט לגמרי לבד.

 

גירושין ברבנות עם עו"ד רן רייכמן

מעוניינים להתגרש דרך הרבנות? עו"ד רן רייכמן זמין על מנת להעניק לכם שירות מסביב לשעון. עו"ד רן רייכמן ביחד עם צוות המשרד שלו ישמחו להסביר לכם בדיוק על התהליך עצמו. הצוות יקבע אתכם פגישה ראשונית שבה תקבלו את תמונת המצב בשלמותה. כל זה אמור לקרות עוד לפני שהחלטתם לפרק את החבילה באופן סופי. אחרי שיחה קצרה תוכלו לבחור את המסלול הנכון לכם ביחד עם עורך הדין רן רייכמן. הכי חשוב שבסופו של יום תדעו כי הצעדים שלכם היו הצעדים שהביאו אתכם למקום הנכון לכם: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: