גירושין וילדים

הליך גירושין בפני עצמו הוא הליך ארוך ומפרך, אך הוא הופך להיות מורכב יותר עם ילדים. ברגע שלבני הזוג יש ילדים משותפים, העניין הופך להיות סבוך בהרבה בהשוואה למה שהוא היה. זוהי הסיבה שבגללה זוגות שמעוניינים להתגרש מחויבים לפנות לעורך דין שמכיר את העולם הזה. עורך דין ידע למצוא את האיזון הנכון בין טובת בני הזוג לבין טובת הילדים. הרי אסור לשכוח את הילדים שנמצאים גם הם בסיטואציה לא נעימה בלשון המעטה. כעת הגיע הזמן לספר לכם בהרחבה על השילוב של גירושין וילדים, על מנת שתוכלו להגיע מוכנים. ככל שתגיעו מוכנים יותר לקראת הליך הגירושין עצמו, כך תוכלו להשיג את המטרה שניצבת בסופה של הדרך. המטרה של בני הזוג תהיה לפתוח דף חדש, כל זאת מבלי לפגוע בילדים המשותפים. האם באמת אפשר להתגרש, ולהשאיר את הילדים מחוץ למשחק?

 

מתי לספר לילדים על הגירושין?

כאשר מדברים על גירושין, השאלה הראשונה שנשאלת היא מתי מספרים לילדים. כמובן שאתם ההורים מכירים את הילדים בצורה הכי טובה, לכן תדעו מתי מומלץ לספר להם. ההמלצה שלנו היא לספר לילדים בשלב מוקדם, כך שהם לא ירגישו שמשהו קורה מתחת לאף שלהם. עוד יותר חמור יהיה מצב שבו הם ישמעו כי הוריהם מתגרשים מפי אנשים אחרים שסיפרו להם. כדי שתוכלו להיות מרוכזים בהליך הגירושין עצמו, תוכלו לספר לילדים בשלב מוקדם. אם מדובר על ילדים מאוד קטנים, אינכם מחויבים לספר להם. כל הורה יכול להפעיל את שיקול הדעת שלו בהתאם להיכרות שלו עם ילדיו. כל ילד הוא עולם שלם בפני עצמו, ולכן כל סיטואציה יכולה להיות שונה בתכלית. ברגע שפניתם לעורך דין לגירושין, תוכלו כבר לשתף את הילדים במה שעומד לקרות.

 

כיצד מספרים לילדים על הגירושין?

אחרי שהבנתם מתי לספר לילדים על הגירושין, השאלה הבאה תהיה איך עושים את זה. ההתייחסות שלכם לעניין חייבת להיות התייחסות שונה. קיימת החובה שלכם להיות מאוד רגישים לילדכם, בטח כאשר אתם מספרים להם כי המשפחה עומדת להשתנות. אז איך עושים את זה? בני הזוג צריכים לסכם מראש כיצד הם הולכים לספר לילדיהם על מה שעומד לקרות. ההמלצה היא ששני בני הזוג יהיו באותו החדר, כך הילדים ירגישו כי מדובר על צעד שנכון לכולם. אין צורך להכניס את הילדים אל תוך הרזולוציות העמוקות של הגירושין, רק לספר להם בצורה פשוטה מה הולך לקרות. אל תנסו להסתיר מהילדים את האמת, כי מהר מאוד הם יגלו שמשהו קורה.

 

הילדים מעל הכל

לצערנו לא פעם כאשר בני זוג מחליטים להתגרש הם שוכחים את טובת הילדים. כל אחד מהצדדים רוצה לקבל את מבוקשו, וכתוצאה מכך הוא רומס כל מה שנמצא בדרך. תזכרו תמיד כי יש לכם ילדים משותפים, הם לא רוצים לראות את ההורים שלהם מתווכחים בניהם. לכן כאשר אתם עושים בחירה כזאת או אחרת, תחשבו מה יהיה הכי נכון עבורם. רק אחרי שחשבתם מה נכון עבור הילדים, תוכלו לחשוב מה נכון עבור כל השאר. אם תשימו את טובת הילדים בראש סדר העדיפויות, אין סיבה שלא תגיעו להסכמות. הרי גם הבעל וגם האישה ירצו לראות את הילדים שלהם מאושרים ביום שאחרי הגירושין.

 

שמרו על קשר בניכם לטובת הילדים

ברגע שמעורבים ילדים בהליך הגירושין, בני הזוג יהיו מחויבים לשמור על קשר. נדגיש כי לא מדובר על קשר כל כך מאסיבי או כזה שמחייב פגישות באופן קבוע. אך שמתגרשים הקשר בין ההורים הוא בלתי נמנע. כל פעולה שקשורה לילדים אמורה להיות כזאת שנעשית בהסכמת שני הצדדים. האם לא תוכל לעשות פעולות שונות ללא הסכמת האב, וגם האב לא יצליח לעשות אף פעולה ללא הסכמת האם. זוהי עוד סיבה שאמורה לשכנע אתכם להתגרש בהסכמה, כך תוכלו לשמור על קשר מינימלי כאשר טובת הילדים בראש סדר העדיפויות. כמובן שההרגשה שלכם תהיה הרבה יותר טובה כאשר זוהי תהיה המציאות.

 

כיצד נקבעים דמי המזונות עבור הילדים?

דמי המזונות שאותם האב נדרש לשלם נקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. זוהי הסיבה שבגללה אף אחד לא יכול להגיד סכום מסוים נכון גם במקרה הספציפי שלכם. אך ניתן להגיד בפה מלא כי כאשר מדברים על גירושין וילדים, הנושא של המזונות תמיד נמצא במחשבה. על מנת שאב יקבל דרישה לדמי מזונות מינימליים יהיה עליו להצטייד בעורך דין מנוסה. הוא יצטרך להראות כי הוא לא יכול לעמוד בדמי המזונות שדורשים ממנו לשלם. מצד שני האישה צריכה גם היא להצטייד בעורך דין מנוסה שידאג לייצג את האינטרסים שלה. פרמטרים כמו צרכי הילד, הכנסת האב ורמת המחייה טרם הגירושין משפיעים על דמי המזונות.

 

מדוע חשוב לפנות לעורך דין גירושין וילדים?

קיימים עורכי דין שונים אשר מתמחים בכל מה שקשור לשילוב של גירושין וטיפול בנושא הילדים. הסיבה שבני הזוג צריכים עורכי דין היא שאותם אנשי מקצוע ידעו כיצד לשים את טובת הילדים בראש סדרי העדיפויות. ההורים טובים ככל שיהיו, ינסו תמיד למשוך את העניינים השונים לכיוון שלהם. ברגע שעורכי דין חיצוניים מעורבים בתהליך, הם תמיד ישימו את טובת הילד בראש הרשימה. ההורים צריכים לסמוך על עורכי הדין שהם יהיו אלה שיעשו את העבודה. נדגיש כי גם בית המשפט לא יקבל אף הסכם גירושין שלא מטיב עם הילדים. לפיכך מוטב לכם למנוע לא מעט בעיות ולפנות לעורך דין מנוסה בתחום הגירושין.

 

החשיבות של הסכם הגירושין עבור הילדים

לא סתם כאשר מדברים על גירושין וילדים מסתכלים על הסכם הגירושין. הסכם הגירושין הוא המסמך החשוב ביותר אשר מסדיר בין היתר את כל הפרמטרים השונים. כאשר העניין המשמעותי ביותר יהיה לעגן את טובת הילדים בתוך הסכם הגירושין. אם לילדים יהיה טוב, אין סיבה שגם להורים הגרושים לא יהיה טוב. כל מה שלא יהיה מוסדר בתוך ההסכם עצמו יהיה תלוי באוויר. לפיכך חשוב לפנות מראש לעורך דין מנוסה אשר ידאג לבנות את הסכם הגירושין המושלם. באמצעות הסכם טוב יהיה ניתן גם למנוע כל מיני ויכוחים שונים בין בני הזוג הגרושים. ככל שיהיו פחות מריבות וויכוחים בין ההורים הגרושים, כך הילדים לא ימצאו את עצמם בסיטואציות בעייתיות.

 

גירושין וילדים? עו"ד רן רייכמן ידאג לכם!

יכולות לעלות לא מעט שאלות כאשר מדברים על השילוב. הורים רבים חוששים מאוד להתגרש רק בגלל שהם לא יודעים מה יקרה עם הילדים המשותפים. מהיום אתם צריכים לדעת כי אינכם מכניסים את עצמכם אל תוך מקום רווי בסימני שאלה. עם עו"ד רן רייכמן וצוות משרדו תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות השונות שמעסיקות אתכם. אתם תיכנסו להליך הגירושין בידיעה מלאה כי טובת הילדים נשמרת לכל אורך הדרך. עורך דין טוב יהיה כזה שיודע לעשות את ההפרדה בין טובת הילדים לבין דברם אחרים. פנו עוד היום למשרדו של עו"ד רן רייכמן, כך תדאגו לילדים שלכם בגירושין: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: