האם הגרוש שלי יכול למנוע ממני לטוס עם הילדים לחו"ל?

האם הגרוש שלי יכול למנוע ממני לטוס עם הילדים לחו"ל? – בתכנית שאלה משפטית קיבל עו"ד משפחה רן רייכמן את השאלה הבאה מסיגלית, מתחום משמורת והסדרי ראייה:

"שלום לעו"ד משפחה רן רייכמן, שמי אלונה ואני גרושה מזה שלוש שנים ויש לנו 2 בנים, בני 10 ו-13. הגרוש שלי נקמן ואני לא יודעת מה לעשות. לפני חצי שנה הבטחתי לבני שנעשה טיול משפחה לכבוד בר המצווה שלו. אספתי שקל לשקל, לקחתי חופש מהעבודה ורכשתי כרטיסי טיסה, מלון וכל מה שצריך. כמובן שהודעתי לגרוש וביקשתי ממנו אישור. הוא חיכה ומשך את הזמן עד שבוע לפני הנסיעה והוציא לי צו איסור יציאה מהארץ בטענה שאני מתכוונת לחטוף אותם. כמובן שאני לא מתכוונת לחטוף אותם, יש לי עבודה והילדים רשומים לשנת הלימודים הקרובה, אבל זו סתם דרך נוספת להתעלל בי. מה עליי לעשות? האם הוא יכול למנוע ממני לנסוע?"

צפו בתשובתו של עו"ד רן רייכמן:

;

עו"ד משפחה רן רייכמן משיב:

התשובה לשאלתך היא לא, הוא לא יכול למנוע ממך לנסוע, את יכולה להיות רגועה. העניין הוא שקיים פה מתח בין שתי זכויות. בין חירות התנועה שהיא זכות יסוד של הילדים לצאת מהארץ, אל מול הזכות של האב, שהיא זכות לגיטימית, להבטיח שחלילה לא תחטפי את הילדים שבמקרה הזה הוא יצטרך לנקוט בהליכים משפטיים סבוכים ויקרים כדי להחזירם לארץ.

בין הזכות הזאת של יציאה מהארץ וחופש התנועה לבין זכות ההורות של האב, בית המשפט מנסה לאזן בין אותן שתי זכויות מתנגשות בדרך של קביעת בטוחות. מה שאני מציע לה לעשות זה לפנות לאב. ההתנהלות שלי היא חסרת תום לב, להציע לו בטוחות שאת מחזירה את הילדים לארץ, למשל, שני ערבים שיציאתם תעוכב מהארץ, כל עוד את לא מחזירה את הילדים לארץ ואם אין לך ערבים, להציע נכס נדל"ני, ללא משכנתא או עיקול, עם ייפוי כוח בלתי חוזר לטובת האב, שבמידה ואת חלילה לא מחזירה את הילדים, הוא יוכל להשתמש בנכס לצורך העלויות של החזרת הקטינים.

במידה והוא לא יסכים, תפני מהר לבית המשפט עם העתק על הפנייה לאב, שהצעת בטוחות. בית המשפט יקיים דיון מהיר מאוד, יקבע את הבטוחות ויתיר לך לנסוע עם הילדים. שיהיה בהצלחה.

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: