האם הילדים עוברים אוטומטית למשמורת האם?

האם הילדים עוברים אוטומטית למשמורת האם? – התא המשפחתי המודרני השתנה לא מעט בשנים האחרונות, וכיום אבות מעורבים יותר ויותר בחיי ילדיהם ובגידולם, בניגוד לימים עברו. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מצבים, בהם בית המשפט פוסק כי הילד יישאר בחזקת האם – האם מדובר בהחלטה צודקת?

סעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית קובע כי ילדים בני 6 ומטה יישארו במשמורת האם, אלא אם מדובר בנסיבות מיוחדות שדורשות התייחסות שונה. חוק זה נחקק ב-1962, ומאז ועד היום עבר שינויים רבים בהתאם לשינויים שעבר התא המשפחתי. כדי לבחון את הנסיבות, הוקמה ועדת 'שניט' אשר בחנה את חזקת הגיל הרך, והמליצה לבטל את החזקה היחידנית של האם לילדים עד גיל 6, ולעבור למשמורת משותפת כברירת מחדל משפטית.

כתוצאה מהחלטות הוועדה, שיושמו בשנת 2008, בתי המשפט לענייני משפחה אינם פוסקים יותר לטובת האם באופן אוטומטי, אלא בוחנים כל מקרה לגופו. משמורת משותפת מוענקת במידה ונמצא כי שני ההורים כשרים לטפל בילדיהם, הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית.

מעבר לעמוד שאלות ותשובות >>  |  מעבר לעמוד שאלות ותשובות בתחום זה >> 

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

We’d love to hear from you

נלחם עבורך ועבור הזכויות שלך כל הדרך אל הניצחון!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם העורך דין המוביל בישראל חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם