האם הצוואה של אבי בתוקף, אם יש לי מסמך הסותר אותה?

האם הצוואה של אבי בתוקף, אם יש לי מסמך הסותר אותה? – אבי נפטר בשנת 2015 וציווה את כל רכושו לאחי הבכור למרות שאנחנו 10 אחים.

כארבעה חודשים לאחר מותו, אחי הבכור הגיש בקשה למתן צו קיום צוואה אך אני ושני אחיי התנגדנו.

במהלך המשפט, שני אחיי חזרו מהתנגדותם ואני נותרתי לבדי וטענתי שהצוואה אינה משקפת את רצונו של אבי.

בתמיכה לטענתי, הצגתי מסמך שנכתב על ידו כחצי שנה לפני שערך את הצוואה שכותרתו הייתה "לידיעת יורשיי".
עוד טענתי, כי הצוואה נערכה תחת השפעתו של אחי על אבי שכן בכל הקשור לגיבוש הצוואה אחי החל ביצירת קשר עם עו"ד שכתב אותה, הסיע את אבי והיה נוכח במשרד בעת עריכת הצוואה.

 אז מהו התוקף של הצוואה לאור המסמך שיש אצלי? עו"ד רן רייכמן עונה:

למעשה הצופה מעלה 2 טענות עיקריות שמתוכן הוא מבקש לשלול את הצוואה.

לגבי הסוגיה הראשונה, על אותו מסמך עליו אתה מדבר ובונה את תקוותך, הוא אינו יכול לשמש לפסילת הצוואה. החוק אינו מכיר במסמך שאינו עומד בדרישות הצורניות של צוואה ולכן מסמך זה לא יכול לעמוד בגדר מבחן מהותי או צורני של צוואה.

לגבי הסוגיה השנייה, מדובר בטענה שעולה פעמים רבות בהתנגדויות לצוואה. לטענתך, אחיך היה שותף בהליך עריכת הצוואה. ובכן, סעיף 35 לחוק הירושה קובע מספר כללים בגינם ניתן לבטל את הצוואה, בין השאר כאשר היה מי שנהנה על פי הצוואה והיה חלק בעריכתה.

מהי מעורבות?

לא די שאחיך הסיע את אביך לעו"ד, צריך להראות מעורבות מעברך לכך. למשל: האם אחיך קיבל טיוטות של הצוואה?, האם הוא שילם את שכ"ט? האם הוא העיר הערות ומופיע כתב ידו ע"ג הטיוטות?

כלומר, העובדה שהוא הסיע את אביך אינה מספיק.

ליצירת קשר עם המשרד בנושאי צוואה, ירושה ועיזבון – חייגו 03-7524213 או השאירו פרטים:

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

We’d love to hear from you

נלחם עבורך ועבור הזכויות שלך כל הדרך אל הניצחון!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם העורך דין המוביל בישראל חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם