הבעל התנהג באלימות, האם אני יכולה לקבל את חלקי בדירה?

הבעל התנהג באלימות, האם אני יכולה לקבל את חלקי בדירה? – בתכנית פרקליטים עד הבית קיבל עו"ד משפחה רן רייכמן שאלה מאוד מעניינת בנוגע להפרת הסכם שלום בית:

היחסים ביני לבין בעלי איתו יש לנו 5 ילדים עלו על שרטון לפני מספר שנים וניסינו ליישב את הסכסוך באמצעות תהליך גישור שלא צלח.
לפני שנתיים נערך בינינו הסכם בניסיון להגיע לשלום בית בו התחייב בעלי לנהוג בכבוד ובנאמנות ואם יבגוד או יתנהג באלימות, יהיו עליו לוותר על חלקו בדירה המשותפת ולהעבירו לילדים.
לפני שנה, לאחר שהבעיות חזרו על עצמן והבעל המשיך לנהוג באלימות, הוא הגיש בקשה לפירוק השיתוף בדירה. כיצד ניתן לתבוע את העברת חלקו בדירה לילדים כפי שכתוב בהסכם?

צפו בקטע: עו"ד רן רייכמן עונה:

השאלה מאוד מעניינת כי יש כאן הפרה של חובת קשר הנישואין על ידי מקרה של בגידה. שאלת היסוד הינה מה תוקפו של ההסכם שנחתם בין בני הזוג? האם מדובר בהסכם שלום הבית עם סנקציה ראשית או שמדובר בהסכם ממון?

במקרה זה, לא מדובר בהסכם ממון. ראשית, ההסכם לא אושר ע"י ביהמ"ש, ושנית לא מדובר בהסכם שמדבר על כלל הרכוש ולכן מדובר בהסכם ספציפי שמדבר על סנקציה ראשית.

לכן, התוצאה היא שיש הסכם לכל דבר ועניין והוא בר תוקף לפי הסכם החוזים והנך יכולה להגיש תביעה לביהמ"ש והסיכויים הינם גבוהים.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: