הורים רוצים גירושין, ילדים רוצים את ההפך

הורים רוצים גירושין, ילדים רוצים את ההפך – הליך הגירושין הוא הליך מורכב מבחינה כלכלית, משפטית  וגם רגשית כאשר בדרך כלל נפגעים מהליך גירושין ילדים רבים כשהמטרה העומדת מול הצדדים היא כמובן לצמצמם ככל האפשר את הפגיעה בהם.

בהליך גירושין ילדים מושפעים ישירות מהמתרחש ומבינים טוב מאוד מה קורה מאחורי דלתות הבית וברוב המקרים שהורים פונים להליך גירושין ילדים פונים בשאלות להורים שלהם. לכן אסור להתחמק מהילדים אלא לנסות ולהיות כמה שיותר קשובים, רגישים וגם ענייניים בכל הקשור למצב בעייתי זה, ולזכור כי הורים רוצים גירושין. ילדים רוצים בדיוק את ההפך…

אחד הנושאים הטעונים בהליך הגירושין הוא משמורת ילדים, כאשר כל צד רוצה את טובתו ואת טובת הילד כמובן ונלחם על עקרונותיו  מעל ראשם של הילדים.

משמורת ילדים היא למעשה הסדר משפטי שקובע מי ההורה אשר יחזיק ויגדל את הילדים לאחר הגירושין, או בעקבות הפרידה בין ההורים. בדרך כלל מדובר בילדים קטנים מתחת לגיל 6 שנים שהאם מקבלת חזקה עליהם.

כיום, יותר מבעבר, אנו עדים לאבות אשר תובעים משמורת ילדים בלעדית. כמו כן אנו עדים יותר מבעבר לאבות אשר תובעים משמורת משותפת.

עו"ד גירושין ידע למקסם או למזער את הסיכוי / סיכון להעברת המשמורת על הילדים. משמורת ילדים כוללת גם את הסדרי הראייה והביקור של ההורה שמנגד (בדרך כלל האב) לרבות שעות הבילוי של הילדים עמו, סידורי ארוחות, לינה, סופי שבוע משותפים ונושאים נוספים.

במקרים מסוימים עלולה משמורת ילדים להפוך לסכסוך משפטי של ממש לכן מומלץ בטרם התחלת הליך הגירושין לפנות לעורך דין גירושין מומחה בתחום על מנת לתכנן את המהלך כך שיגרום נזק מועט ככל האפשר לנפשם העדינה של הילדים.

עו"ד גירושין טוב ידע כיצד ליזום מהלכים ולהקדים את בן הזוג השני על מנת לסיים במהירות את נושא משמורת הילדים מבלי לפגוע בהם. יש לזכור שמתגרשים מבן הזוג ולא מהילדים והם בשום פנים ואופן לא מהווים צד להליך זה, למרות שבמקרים מסוימים הילדים נוטים "לקחת צד", אך יש להבין ולזכור שהדבר נעשה באופן לא מודע.

הורים רוצים גירושין, ילדים רוצים את ההפך – ברגע שבני הזוג מחליטים לפתוח בהליך גירושין יש לשתף את הילדים בהחלטה עד כמה שהדבר ניתן  ולא לבצע אותה מאחורי גבם. כדאי לערב גורמים בקהילה עמם הילדים באים במגע כמו מחנכת כיתה, יועצים וגננות על מנת שיסייעו לילדים בתקופה זו ויהיו גם יותר קשובים לצרכים שלהם. כמו כן רצוי אף שההורים יעברו ביחד עם הילדים תהליך של הדרכה הורית אשר יכין אותם לקראת הגירושין וחייהם החדשים. הליך גירושין אינו דבר נעים אך הוא הולך ונעשה יותר פופולארי בעת האחרונה, אמנם לא צריך לעשותו בכיכר העיר מול עיני ההמון אך אין במה להתבייש בו. עיקרון זה צריך גם לעמוד מול עיני ההורים בבואם לשתף את הילדים בהחלטתם.

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: