הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא בעצם ההסכם שמסדיר את חייהם של בני הזוג הגרושים ביום שאחרי. ההסכם אמור להכיל בתוכו את כל הסוגיות השונות שקשורות לחייהם המשותפים של הזוג הדרוש. השאיפה של בני הזוג תהיה לבנות הסכם שיטיב עם שני הצדדים, ויאפשר לכל אחד מהם לפתוח דף חדש. אם בני הזוג לא מכינים הסכם מסודר, הם לא יוכלו להתגרש באופן רשמי. זוהי הסיבה שבגללה ההסכם הוא לא בגדר רשות, הוא בגדר חובה מבחינתכם. אם בני הזוג היו נשואים לזמן קצר, ההסכם אמור להיות מאוד פשוט להכנה. אך אם הזוג היה נשוי זמן רב, יהיו לא מעט דברים שאותם יהיה צורך להסדיר. צריכים לבנות הסכם גירושים? קחו בחשבון כי חובה לבנות אותו ביחד עם עורך דין מנוסה. אל תנסו לבנות הסכם באופן עצמאי כי זה המתכון הבטוח לצרות מהצד שלכם. ההסכם לא באמת יסדיר את כל הדברים החשובים, ומכאן כל עניין קטן יביא לפיצוץ בין בני הזוג הגרושים.

 

מהו הסכם גירושין?

אינכם צריכים להיות עורכי דין מנוסים על מנת להבין מהו הסכם גירושים. מדובר על הסכם משפטי שמכיל בתוכו את כל הסוגיות השונות הקשורות לחייהם המשותפים של בני הזוג. כל נושא שקשור בצורה ישירה או עקיפה לבני הזוג אמור להיות כלול בתוך ההסכם עצמו. השאיפה היא שכל בעיה שעשויה לצוץ ביום שאחרי הגירושין תהיה מעוגנת בהסכם עצמו. כך כל אחד מהצדדים ידע בדיוק מהן החובות שלו, ומהן הזכויות שלו. אם בני הזוג לא יכירו את החובות ואת הזכויות, זה עלול להביא לפיצוץ בכל פעם מחדש. ההסכם אמור להיות כזה שמטיב עם בני הזוג, אך שם בראש סדר העדיפויות את טוב הילדים המשותפים. לא מעט מהעמודים של ההסכם קשורים בצורה מסוימת לילדים המשותפים שנמצאים באמצע.

 

מדוע חשוב לבנות הסכם מפורט?

קיימות לא מעט גישות שונות כאשר מדברים על הסכם גירושין בין בני זוג. אך מה שבטוח הוא שיהיה עליכם לנסות לבנות הסכם מפורט ככל האפשר שמכיל בתוכו את כל הנושאים האפשריים. גם אם נדמה לכם כי מדובר על נושאים שמוסכמים על ידכם, עדיין חשוב שהם יופיעו בהסכם. מדוע חשוב שההסכם יהיה מפורט ככל האפשר? רק כך תהיה אפשרות למנוע סיטואציות לא נעימות בהמשך הדרך. הסכם מפורט ברוב המקרים יכלול בתוכו כל מיני מקרים שונים שיכולים להגיע בהמשך הדרך. כאשר בני הזוג יהיו גרושים כל אחד מהם יחשוב על האינטרסים שלו בלבד. לפיכך מוטב כי ההסכם יהיה כזה שדואג שכל הסוגיות השונות יהיו מוסדרות מראש. אם תעלה מחלוקת בין בני הזוג לגבי עניין מסוים, כל מה שהם צריכים לעשות זה לפתוח את ההסכם עצמו. הסכם גירושין מפורט אפשר לפנות רק על ידי עורך דין מיומן ומנוסה.

 

כמה זמן לוקח לבנות הסכם גירושין?

כל הסכם גירושין הוא עולם שלם בפני עצמו, ולכן אי אפשר לתת קביעה חד משמעית. המטרה היא כמובן לקצר את התהליך עד כמה שאפשר, אך באותה מידה לבנות הסכם איכותי. לרוב אמורים לעבור מספר שבועות עד אשר יהיה אפשר לבנות הסכם שמטיב עם שני הצדדים. אך ככל שיהיו יותר מחלוקות בין בני הזוג, כך יהיה יותר קשה לפתור אותן. המטרה היא שבני הזוג יגלו גמישות האחד כלפי השנייה, כך שההסכם בסופו יהיה טוב עבור כולם. אם כל צד יתבצר בעמדות שלו, הקושי לבנות הסכם הוא מובן מאליו. עורך דין לגירושין ידע כיצד לפנות אל הצדדים השונים בשביל לבנות את ההסכם הנכון. הסכם שכל אחד מבני הזוג יוכל להסתכל עליו מהעיניים שלו בסיפוק. תזכרו כי למרות המחלוקות השונות, השאיפה של שניכם תהיה לסיים את ההליך הכי מהר שרק אפשר.

 

איך בוחרים עורך דין לבניית ההסכם?

הצעד הקריטי ביותר מבחינתכם יהיה לבחור עורך דין שיהיה אחראי על בניית ההסכם. כאשר אנו מדברים על עורך דין להסכם גירושין ישנו צורך לבחור אפשרות אחת מבין השתיים. האפשרות הראשונה תהיה לפנות לעורך דין אחד שיהיה אחראי על בניית ההסכם מטעם בני הזוג. הוא ייפגש עם בני הזוג על מנת לבנות הסכם שמטיב עם שניהם. האפשרות השנייה תהיה שכל אחד מבני הזוג יגיע עם עורך דין מטעמו שאמור לייצג את האינטרסים שלו. כל אחד מהאפשרויות האלה יכולה להיות מתאימה, כאשר ההחלטה הסופית היא של בני הזוג. המטרה היא שבני הזוג יוכלו להגיע למצב שבו הם מתגרשים בצורה הטובה ביותר. אם ישנו אמון והבנה בין בני הזוג, אין צורך לפנות לשני עורכי דין על מנת לבנות הסכם אפקטיבי. מבולבלים? אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עו"ד רן רייכמן.

לרשותכם עומדים עורכי דין שונים, כאשר כל אחד מהם ינסה לשכנע אתכם לבחור בו. אז איך תוכלו לדעת באיזה עורך דין מומלץ לכם לבחור? ראשית מוטב לכם לבחור בעורך דין שיש לכם איתו אינטראקציה טובה. הרי הסכם גירושין בנוי ברובו על מידת ההבנה שלכם את עורך הדין, של עורך הדין אתכם. אם לא תהיה הבנה טובה בין הצדדים, יהיה מאוד קשה לבנות הסכם אפקטיבי ונכון. בנוסף תוכלו להתייעץ עם מכרים שונים שימליצו לכם על עורך דין גירושין שהם מכירים. מבחינתכם כל האפשרויות נמצאות על הפרק כאשר בוחרים עורך דין לבניית ההסכם. הכי חשוב שתדעו כי עורך הדין יבנה עבורכם את ההסכם הכי טוב והכי מקצועי.

 

כמה עולה לערוך הסכם גירושין?

הנושא של עלות הסכם גירושין הוא נושא שכל אחד מבני הזוג ירצה להכיר אותו. בני זוג שנמצאים בעיצומו של הליך גירושין ינסו לצמצם את ההוצאות עד כמה שאפשר. אז כמה יעלה לכם לבנות הסכם גירושים? למען האמת אין תשובה חד משמעית לשאלה הזאת. הסיבה לכך היא שלכל עורך דין יש את הזכות לדרוש שכר טרחה שונה על העבודה שהוא מבצע. לכן מראש יהיה עליכם לבחון את המחיר על מנת שלא תהיו מופתעים. לאחר שתסכמו על המחיר תהיה אפשרות לצאת לדרך עד אשר תקבלו את ההסכם האידיאלי עבורכם.

 

פנו אלינו – עו"ד רן רייכמן

כבר מתחילת הדרך יהיה עליכם לבחור עורך דין שייצג אתכם לאורך התהליך כולו. בניית הסכם גירושין הוא השלב הסופי של ההליך, שאמור להתחיל עוד הרבה לפני. השאיפה שלכם תהיה לפנות לעורך דין אחד שייצג אתכם לאורך הדרך מתחילתו ועד סופו. כך תוכלו לדעת כי הוא יעשה כל מה שאפשר על מנת לדאוג לאינטרסים שלכם. מחפשים עורך דין שיבנה עבורכם הסכם גירושין? פנו למשרדו של עו"ד רן רייכמן. צוות המשרד יספק לכם ליווי מקצועי לכל אורך הדרך תוך הבנה וסבלנות. המומחים שלנו יעשו ככל שביכולתם על מנת לסייע לכם לקבל הסכם שמטיב אתכם. אז למה אתם מחכים? זה הזמן להתקשר אלינו בהקדם: 072-3955001

 

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: