הסכם זוגיות

הסכם זוגיות יכול להורות על שני דברים – קודם כל, עסקינן אודות הסכם ממון שהוא חוזה שנכרת תוך כדי הרהור נישואין. שנית כל, מדובר אודות הסכם לאחר נישואין. זה נכנס לאחר שהצדדים נישאו. נישואין יוצרים שותפות כלכלית. כל נכס שנרכש במהלך הנישואין יחולק בין הבעל והאישה במידה ויחליטו להיפרד ולהתגרש, אלא אם כן הסכימו אחרת בהסכם זוגיות. אנחנו ממש מצפים ממכם שתקראו את המאמר הזה מראשיתו ועד לסופו, וכך תמצאו היבטים חדשים על – הסכם זוגיות.

 

הסכם זוגיות
הסכם זוגיות

מדוע מומלץ לעשות הסכם זוגיות לפני הנישואין?

היתרון העיקרי בכל אחד מסוגי הסכם זוגיות הוא שהם עוזרים לזוגות להימנע ממאבקי משפט מלחיצים, יקרים וארוכים. במקום זאת, אם בני זוג יכולים להגיע להסכמה לפני שהמצב יהפוך למצב שבו יש צורך בגירושין, יהיה להם דבר אחד פחות שהם צריכים לדאוג לגביו. ישנן דרכים ספציפיות שבהן הסכם זוגיות יכול להועיל לזוג. קודם כל, באמצעות כניסה למועד נישואין, זה עוזר להקל על כל חרדה שיש לאדם כי הנישואין הם רק לרווח כספי. כמו כן, סוגים אלה של הסכמים עוזרים להגן על עושר המשפחה או העסק. לפעמים אפילו לא בני הזוג מבקשים הסכם זוגיות, כי אם דרישה לנאמנות משפחתית או כניסה לעסק משפחתי. בנוסף לכך, הסכם זוגיות מגן על ילדים שנולדו לפני הנישואין, במיוחד אם מדובר בנישואים שניים. זוגות מחליטים בדרך כלל להתקשר בהסכמי זוגיות, על מנת להגן על הנכסים שלהם. כמו למשל – אם לפני הנישואין אדם עבד קשה מאוד כדי להצליח בקריירה שלו או היה בעל מספר נכסים, ייתכן שהוא ירצה להגן על כל מה שיצר בעצמו. יתרה מזאת, הסכם זוגיות יכול לסייע בהגנה על אדם מפני חוב שבן זוגו עלול להביא לנישואין.


האם ההסכם מספק הגנה על נכסים בודדים?

ניתן לערוך הסכם זוגיות כדי להגן על נכסים ספציפיים כמו למשל – עסקים ונכסים בבעלות משפחתית, פנסיה ונדל"ן. הסכם זוגיות ישמור על נכסים כאלה ללא פגע גם אם הנישואין יסתיימו. חוק דיני משפחה קובע את עילות הסכם הנישואין המאפשרות לצדדים להסכים על חלוקת הרכוש. החוק קובע כי בן זוג יכול לתבוע ריבית בכל רכוש בן זוגו שנרכש במהלך היקף נישואיהם כאשר אין הסכם זוגיות מעורב. הסכם זוגיות מספק רמה של ודאות ושקט נפשי לדעת כיצד יש לנהוג ברכוש אם הקשר מסתיים או בן זוג נפטר. הסכם זוגיות יכול להגן על נכסי משפחה על ידי שמירתם מ"רכוש המשפחה". לעתים קרובות הוא משמש כדי לסייע בהגנה על עסק משפחתי.


האם הסכם זוגיות מהווה אופציה בתיק הגירושין?

נשאלת השאלה החשובה – האם הסכם זוגיות מהווה אופציה בתיק הגירושין שלכם? בבתי המשפט, הסכם זוגיות יכול לספק חלופה להליכי גירושין מסורתיים. במקום להגיע לבית המשפט ולטעון את עניינכם בפני שופט, אתם ובן הזוג שלכם תשתתפו בסדרת פגישות עם עורכי הדין שבמהלכן אתם תנהלו משא ומתן בנושאים חשובים. המטרה היא להגיע לתנאי גירושין הוגנים לשני הצדדים. לאחר מכן ניתן להציג את ההסכם הסופי בכתב בפני השופט לחתימה. אם זוגות מוכנים, גישה זו מציעה כמה יתרונות חשובים, כמו לדוגמה – הסכם זוגיות מאפשר לכם שליטה רבה יותר בקבלת החלטות בנושאים חשובים – יש לפתור סוגיות הנוגעות לחלוקת רכוש, נכסים וחובות זוגיים, תשלומי מזונות לבני זוג והסדרי חלוקת זמן של ילדים לפני שהגירושין שלך יהיו סופיים. בבית המשפט, שופט עשוי לקבוע את ההחלטה הסופית. הסכם זוגיות נותן לכם שליטה רבה יותר ויכול לעזור להבטיח תוצאה טובה יותר.


מה הן ההטבות של ההסכם?

בעוד שהסכם לאחר נישואין עשוי לכלול רבות מאותן היתרונות של הסכם טרום נישואין, ישנם כמה הטבות החלות במיוחד על הסכם זוגיות לאחר נישואין. אם אדם ביצע השקעות חדשות או קונה עסק חדש, הסכם לאחר נישואין יכול לעזור לו להגן על האינטרסים הללו. לפעמים עסק חדש יכול למעשה לדרוש מבן זוג להתקשר בהסכם לאחר נישואין אם לאותו עסק יש שותפים או משקיעים נוספים. הסכמים לאחר נישואין מאפשרים גם חזרה לנישואין אם היו בעיות כלכליות בעבר. לרבות – אם אחד מבני הזוג צבר חובות ניכרים בכרטיסי אשראי או היו לו בעיות עם הימורים, הסכם זוגיות לאחר נישואין יכול לאפשר לבן הזוג השני להגן על נכסיו בעתיד.


האם הסכם זוגיות מסוגל למנוע מאבקים בבתי המשפט?

הסכם זוגיות יכול למנוע מאבקים אפשריים בבית המשפט – הליכי גירושין יכולים להיות מייגעים ומסובכים. זה יכול לעלות ביוקר ולהשפיע לרעה על הבריאות הרגשית והנפשית של הצדדים המעורבים, במיוחד הילדים. הסכם זוגיות יכול למנוע את זה. יתרה מזאת, ההסכם יכול להפוך את תהליך הפרידה לחלק יותר מבלי להידרש לעורכי דין יקרים והליכים משפטיים מסובכים. על בני הזוג לנסח את תכניות העיזבון שלהם כך שיתאימו לתנאים בהסכם הזוגיות. זאת כדי להבטיח שאף אחד לא יכריח את ילדיכם או את בן הזוג שנותר בחיים להיות מעורבים בליטיגציה בנוגע לעיזבון שלכם. כמו כן, העלויות יביאו לכך שכולם יקבלו פחות משמעותית.


האם הסכם זוגיות מאפשר יותר פרטיות?

הסכם זוגיות מאפשר פרטיות רבה יותר – במהלך הליכי גירושין, צפויות לעלות בעיות אישיות שאתם בוודאי מעדיפים לשמור על פרטיות. אלה עשויים להתייחס להתנהגות בלתי הולמת זוגית, כמו לדוגמה – רומנים או שימוש לרעה באלכוהול וסמים, או פרטים לגבי הכספים שלכם, הרכוש שבבעלותכם והטיפול בילדים שלכם יידונו בהרחבה.


האם הסכם זוגיות "מסדר" תמיכה כספית?

הסכם זוגיות אכן "מסדר" תמיכה כספית – הסכם זוגיות יכול לעשות סידורים לתמיכה כלכלית אם בני הזוג יחליטו לסיים את נישואיהם. זה ייתן לשני בני הזוג שקט נפשי בידיעה שיהיו מזונות או מזונות נאותים אם הקשר יסתיים. ההסכם נעשה בצורה הטובה ביותר בזמן שבני הזוג עדיין ביחסים ידידותיים. מזונות בני זוג זהו סכום הכסף שאחד מבני הזוג צריך לשלם לבן הזוג השני כתמיכה כלכלית לאחר פרידה או גירושין. הוא משולם בדרך כלל מדי חודש, אבל ניתן גם לשלם אותו כסכום חד פעמי. מצד שני, בן זוג יכול גם להגביל את גובה ומשך התמיכה המשולמת. משך מזונות בן זוג מבוסס על משך הזמן שבו חיו בני הזוג יחד או על גילם בזמן הפרידה.


האם הסכם זוגיות באמת יחסוך לכם כסף בהיבט של עלויות כוללות של הליך הגירושין?

הסכם זוגיות חוסך כסף מבחינת עלויות גירושין הכוללות – ככל שהגירושין יימשכו זמן רב יותר, כך תוציאו יותר על הוצאות משפט ועלויות משפט. הסכם פשרה זוגי הוא הרבה יותר יעיל ויכול בסופו של דבר לחסוך לכם כסף.


לסיכום

אנחנו, בתור עורכי דין מקומיים, ממש יכולים לעזור לכם להגן על הנכסים הפיננסיים שלכם, תוך כדי כך שאנחנו מוודאים שאתם לא תתקשרו בהסכם שפוגע בכם. הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות הוא לחתום על הטבות כספיות שיש לכם זכות חוקית להן. גם במקרה שבו שני האנשים אכן רוצים להתקשר בהסכם, יהיה זה מועיל לבחון את ההסכם על ידי עורך דין כדי לוודא שהוא עומד בכל הדרישות המשפטיות. שני הצדדים יזדקקו לעורכי דין משלהם כדי להבטיח שהאינטרסים הספציפיים שלהם מיוצגים. תפנו אלינו, כי אנחנו עורכי דין אמינים, על מנת ללמוד עוד על היתרונות של הסכמי נישואין, כדאי שתצרו קשר עם צוות עורכי הדין שלנו משום שרק אצלנו מתמחים בתחום הסכם זוגיות.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: