הסכם משמורת

הורים רבים תוהים האם משמורת משותפת טובה לילדים? מרבית השופטים מעדיפים הסדרי משמורת משותפת שמעוגנת על ידי הסכם משמורת, וזאת משום שהם מאפשרים לשני ההורים להיות חלק מחייו וגידולו של הילד. יחד עם זאת, בנסיבות מסוימות הסכם משמורת משותפת לא ישרת את טובת הילד. כמו לדוגמה – שופט כנראה לא יעניק משמורת פיסית משותפת להורים שגרים מאות קילומטרים זה מזה ושאינם יכולים להסתדר. בנוסף לכך, לא סביר ששופט ייתן משמורת משפטית משותפת להורה עם היסטוריה של אלימות במשפחה. הנסיבות הייחודיות של משפחתכם יקבעו אם משמורת משותפת מתאימה במקרה שלכם. טוב תעשו אם תיישמו את ההחלטה של קריאת המאמר הזה למן תחילתו ועד לסיומו, משום שעכשיו נדון על הנושא המלהיב – הסכם משמורת.

 

הסכם משמורת
הסכם משמורת

האם הסכם משמורת יוצר תכנית לזמן הורות?

אם אתם מתכננים לחפש משמורת משותפת, אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לשבת עם בן או בת הזוג שלכם ולתכנן תכנית לזמן ההורות שתעוגן במסגרת הסכם משמורת. תכנית זאת תפרט את הזמן שכל אחד מבני הזוג יבלה עם הילד, מי אחראי על עלויות ההובלה, אופן קבלת ההחלטות לגבי הילד ומידע חשוב נוסף.


האם הסכם משמורת מסוגל לארגן את לוח הזמנים?

זאת אומנם לא סיבה לבחור במשמורת פיסית משותפת, אך זו בהחלט הטבה שיש הסכם משמורת. כשאתם יודעים בדיוק מתי הילדים שלכם יהיו עם האקס שלכם, אז אתם יודעים מתי אתם פנויים לצאת לדייט מבלי שתצטרכו לשכור את שירותיו של בייביסיטר או להגיע הביתה בשעה מסוימת. עבור אימהות ואבות חד הוריים שנכנסים מחדש לסצנת ההיכרויות, זה עוזר להסיר עוד דאגה מהלוגיסטיקה המסובכת של היכרויות חד הוריות.


מה הן המעלות של הסכם משמורת?

ואלו הן המעלות של הסכם משמורת  – כשהורים עובדים יחד על מנת לקבל החלטות מפתח עבור ילדם, הילד בסופו של דבר מרוויח. תקשורת מתמדת בין הילד והוריו מסייעת במניעת בידוד ובעיות פסיכולוגיות אחרות שעלולות לנבוע מתחושת אובדן בעקבות גירושים או פרידה. זה מאפשר לילד להרגיש אהוב על שני ההורים וחשוב להם. ילדים שרואים את הוריהם מקיימים אינטראקציה חיובית, כפי שמחייבת משמורת משפטית משותפת, לומדים להתפשר ולפתור אי הסכמות. לילד יש סיכוי גבוה יותר להערכה עצמית בריאה אם ​​הוריו מסוגלים לשתף פעולה. כמו כן, שיתוף במשמורת חוקית יכול להקל על עומסי ההורות. קבלת תשומת לב של ההורה האחר בהחלטות קשות יכולה להיות מבורכת. אחת המעלות העיקריות של הסכם משמורת משותפת היא שהילד זוכה לגדול בהשפעת שני ההורים. הורים עם משמורת משפטית משותפת מקבלים החלטות הדדיות לחייו של הילד ויש להם תפקיד מרכזי בגידולו של הילד. עבור כמה זוגות גרושים, ילד נותן להורים מכנה משותף. הסכם משמורת משותפת יכול לעזור להורים ללמוד להורות משותפת ולהפחית את החיכוכים בזוגיות שלהם. זאת ועוד, יחסי משמורת משותפת מורידים את הנטל מהורה אחד. עם משמורת משותפת, לשני ההורים יש פחות לחץ ואחריות. גידול ילד וקבלת החלטות חשובות לבד זו עבודה קשה – משמורת משותפת מפצלת את האחריות.


האם ההסכם מגדיל את ההזדמנות לחלוקת עלויות על פריטים יום יומיים?

הסכם משמורת משותפת מגדיל את ההזדמנות לחלוקת עלויות על פריטים יום יומיים – הנה שיקול מעשי ביותר – כאשר אתם חולקים משמורת משותפת, אתם בסופו של דבר חולקים יותר מהעלויות הכרוכות בגידול הילדים שלכם. למעשה, במדינות מסוימות, משמורת משותפת או הסדר של 50/50 זמן הורות יקטין את סכום המזונות שהורה נדרש לשלם או עלול לבטל לחלוטין את תשלום מזונות הילדים. למה? כי צרכים צצים באופן אורגני. מישהו תמיד מבקש לוח פוסטרים לפרויקט בית ספרי, המחאה לכיסוי הטיול הבא, חטיפים להביא לאימון כדורגל והרשימה עוד ארוכה. כשהילדים שלכם נמצאים עם האקס שלכם בימים שהוקצו לו, אתם יכולים לצפות שהאקס שלכם כנראה יספוג את העלויות הנלוות הללו.


מה החסרונות של הסכם משמורת?

ואלו הם החסרונות של הסכם משמורת משותפת – אם אתם יודעים שאתם וההורה השני לא תוכלו לחלוק אחריות לגבי הילד שלכם, הסכם משמורת משותפת איננו בשבילכם. עבור כמה בני זוג פרודים וגרושים, מערכת יחסים חריפה מקשה על שיתוף פעולה או אפילו תקשורת אחד עם השני. מתח משפחתי יכול להפריע ליכולת של הורה לקבל החלטות לטובת ילדו. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הקורבנות שמשמורת משפטית משותפת יכולה לדרוש. כמו למשל – ייתכן שתרצו להגביל את חיפוש העבודה שלכם לאזורים הקרובים לילד שלכם, על מנת להקל על קבלת החלטות משותפת. יש הורים ששואלים – האם הסכם משמורת משותפת טוב לילד? אחד החסרונות הגדולים ביותר של הסכם משמורת משותפת הוא עד כמה זה מלחיץ עבור ילדים לעבור כל הזמן מבית הורה אחד למשנהו. חלק מהילדים מתקשים להסתגל לאחור ולאחור של המשמורת המשותפת. זה יכול להיות קשה במיוחד לילדים קטנים שמעדיפים יציבות. משמורת ילדים משותפת לא עובדת עבור כל זוג גרוש. עבור כמה זוגות, משמורת משותפת יוצרת אפילו יותר בעיות להורים לריב עליהם. למרבה הצער, לפעמים עם משמורת ילדים משותפת, צרכיו של הילד עשויים להיעלם מעיניהם. משמורת משותפת פירושה אחריות משותפת והורים שעובדים ביחד יכולים להתמודד עם היתרונות והחסרונות של הסדר משמורת 50/50.


האם משמעותו של הסכם משמורת היא יותר זמן לעצמכם?

זה לא רק שיהיה לכם יותר זמן לעצמכם, מה שקשה להשיג בתור הורה יחיד, זה שאתם תוכלו לתכנן את זה. נכון, אולי לא תמיד תאהבו את זה. במיוחד בהתחלה, סופי שבוע לבד יכולים להשאיר אתכם בבדידות. אך ברגע שתתרגלו לתכנן מראש לילות ממושכות, תבינו שיש הרבה דברים לעשות, החל מהשגת השינה, לבילוי עם חברים והתחלה של שגרת האימון שלכם. שוב, אולי זה לא מה שתבחרו, אך זמן לעצמכם יכול גם להפוך אתכם להורים טובים יותר.


מתי ההסכם עובד הכי טוב?

הסכם משמורת משותפת עובד הכי טוב במצבים הבאים – שהורים מסכימים שהסדר משמורת משפטית משותפת הוא טובת הילד. שהורים מוכנים לשתף פעולה. ששני ההורים רוצים להיות מעורבים מאוד בגידול ילדיהם. שהורים חולקים ערכים בסיסיים. כאשר ההורים חולקים ערכים בסיסיים, קל להם יותר לקבל החלטות אפקטיביות בנוגע לבית הספר של ילדם, לסידורים מחוץ לבית הספר והדת. הורות משותפת נוטה פחות להיות יריבות כאשר ההורים נמצאים בערך באותו עמוד לגבי ילדיהם.


לסיכום

זקוקים לעזרה? צרו קשר עם עורכי הדין שלנו, כי אנחנו מתמחים בסיוע להורים להמציא פתרונות הסכמים הדדיים למשמורת ילדים. המטרה שלנו היא לשים את ילדיכם במקום הראשון ולשבור את מעגל הגירושין. אז אל תחכו ולו שנייה אחת. תצרו עמנו קשר באופן מקוון לקביעת פגישה, ותקבלו את הסיוע שאתם כל כך צריכים כשאתם מתכננים תכנית הורות משותפת. הדבר נובע מהניסיון הרב שלנו, מומלץ שתצרו קשר עם צוות עורכי הדין שלנו משום שאנו מתמחים בתחום הסכם משמורת.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות התקשרו:

לשיחה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות התקשרו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: