חוזה גירושין

בני זוג שמחליטים להתגרש אמורים לחתום על חוזה גירושין שקובע כיצד תראה המציאות החדשה. הרי עד לאותו הרגע הם היו בני זוג שחיים יחדיו, החל מאותו הרגע הם כבר בני זוג פרודים. הסיטואציה הופכת להיות מסובכת יותר כאשר הזוג הוא זוג נשוי, וברוב המקרים יש להם גם ילדים משותפים. המטרה היא לנסות להגיד לחוזה מסודר שימנע כל מיני מריבות או וויכוחים ביום שאחרי הגירושין. לא כל בני זוג שמתגרשים מעוניינים לשמור על קשר רציף לאחר פירוק החבילה. לפיכך ישנה חובה לעשות חוזה שהוא בעצם הסכם הגירושין שבו מסדירים נושאים מהותיים. כל הנושאים שמוסדרים בהסכם הם נושאים חשובים מאוד, נושאים שעלולים להיות נפיצים מאוד. מעוניינים לסגור חוזה שיטיב אתכם ביום שאחרי הגירושין? עם עורך הדין רן רייכמן תוכלו להיות בטוחים כי אתם בידיים הטובות ביותר. איש מקצוע שיספק לכם הכוונה מלאה וטיפים חשובים שיקדמו אתכם אל עבר המקום שבו אתם רוצים להיות.

 

האם צריך חוזה בגירושין בהסכמה?

התשובה היא חיובית, אין קשר בין האופן שבו התבצעו הגירושין, לבין ההסכם עצמו. החוזה חייב להיות על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי כל הנושאים החשובים מוסדרים. היתרון מבחינתכם הוא שגירושין בהסכמה אמורים להביא אתכם למצב שבו יהיה ניתן להגיע להסכמות במהירות. כל אחד מבני הזוג יכול לחשוב על הצד השני, כך יהיה ניתן גם לעשות ויתורים שונים. קשה מאוד לעשות חוזה גירושין כאשר בני הזוג רבים בניהם על כל פרט. בסיטואציה כזאת ברוב המקרים בית המשפט הוא הגוף שאמור לעשות את ההחלטה עבור בני הזוג. אינכם רוצים להגיע למצב שבו בית המשפט יהיה הגוף יעשה את ההחלטות השונות. לכן האינטרס המשותף אמור להיות להתגרש בהסכמה, גם אם ישנם חילוקי דעות על נושאים שונים.

 

האם כדאי לעשות חוזה גירושין ללא עורך דין?

במציאות של היום ישנם בני זוג שמנסים לעשות הכל בשביל לחסוך בעלויות. מהסיבה הזאת יש בני זוג שמנסים לבנות הסכם מבלי להיעזר בעורך דין מיומן. עליכם לדעת כי מדובר על צעד שעלול לעלות לכם ביוקר, בטח אם אין לכם ניסיון משפטי קודם. עריכת חוזה זה לא עניין פשוט, בטח כאשר מדובר על הסכם גירושין. החוזה אמור לכלול בתוכו לא מעט סעיפים שונים, יתרה מכך, הוא אמור לקבל אישור של בית המשפט. לכן אם תנסו לבנות חוזה לבד, ככל הנראה תצטרכו לשלם על כך ביוקר. לא תבנו הסכם שיכיל בתוכו את כל הסעיפים ואת כל הפרמטרים הדרושים. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם שלא תיקחו על עצמכם משימות שאינכם יכולים לעמוד בהן.

 

יתרונותיו של הסכם גירושין שנכתב על ידי עורך דין

שאלתם את עצמכם מדוע אתם צריכים לפנות לעורך דין לשם עריכת חוזה גירושין? קודם כל מדובר על איש מקצוע ניטראלי, כזה שרואה את טובת בני הזוג במשותף. בני הזוג אמורים לקבוע לאיזה עורך דין לפנות בהחלטה משותפת, כך ששניהם ירגישו איתו בנוח. עורך דין מיומן יצליח לראות את המציאות בצורה קצת שונה מבני הזוג. הוא ינסה לבנות הסכם שיטיב עם כל הצדדים, כאשר בראש הפירמידה נמצאים הילדים המשותפים. זוהי הסיבה המרכזית שבגללה מוטב לכם לחפש עורך דין לגירושין שיסייע לכם בניסוח החוזה. הוא בוודאי יראה דברים שאתם מתוך נקודת המבט שלכם מתקשים מאוד לראות אותם.

כל חוזה גירושין אמור לקבל אישור של בית המשפט, אחרת הוא לא יהיה קביל בעתיד. אם לא תבנו את ההסכם על ידי עורך דין הוא ככל הנראה יהיה לוקה בחסר. כל פעם תצטרכו לתקן סעיפים שונים או להוסיף סעיפים אחרים שלא נמצאים בו. ברגע שתפנו לעורך דין תוכלו לקבל חוזה מפורט כזה שתואם את דרישות בית המשפט. תוך זמן קצר יהיה אישור לחוזה, וכל אחד מבני הזוג יצליח לפתוח פרק חדש בחייו. חבל שתמצאו את עצמכם מתמהמהים עם הגירושין רק בגלל העניין של החוזה. מראש תפנו לאיש מקצוע שיודע את העבודה, ויחסוך לכם זמן יקר בהמתנה מיותרת.

 

מה קורה אם צד אחר מפר את ההסכם?

כל אחד מבני הזוג צריך להבין כי חוזה גירושין הוא חוזה לכל דבר ועניין. מהרגע שבו בני הזוג חתמו על ההסכם, הוא מחייב את שניהם באותה המידה. אף אחד מהם לא יכול להפר את החוזה מבלי שתהיה לכך סיבה מוצדקת שלא משאירה מקום לספק. כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי הסיבות המוצדקות להפרת הסכם גירושין הן מעטות במיוחד. זאת אומרת שאם אחד מבני הזוג מפר את תנאי ההסכם הוא חשוף לתביעה שככל הנראה תוביל לענישה. כמובן שאם ישנה בעיה עם החוזה בנוסח המקורי שלו, ישנה אפשרות לבקש לפתוח אותו. אך אף אחד מבני הזוג לא יכול לקחת את החוק לידיים רק כי הוא לא מסכים עם החוזה הקיים.

 

עצות חשובות

כמו שהבנתם את על החוזה עצמו אחראי עורך הדין שבו בחרתם לטובת ביצוע המשימה. אך עדיין ישנן עצות קטנות שיכולות לעשות את ההבדל בין חוזה טוב לבין חוזה רע. אתם מבחינתכם צריכים ליישם את העצות האלה, על מנת שלא תמצאו את עצמכם מתחרטים ביום שאחרי. אז מה אתם צריכים לדעת לפני שאתם עושים חוזה לפירוק הנישואין?

  1. הבינו בדיוק מה הם הנושאים החשובים ביותר לכם. אסור לכם להתפשר על דברים שקריטיים לכם, לא משנה עד כמה מנסים לשדל אתכם לעשות זאת. ברגע שאתם מתפשרים במקומות שונים, תמצאו את עצמכם מתפשרים במהלך ההסכם כולו.
  2. התייעצו עם עורך דין מטעמכם טרם ניסוח חוזה גירושין סופי. תנסו להבין כי אתם עושים את הצעדים הנכונים שלא יריעו לכם בעתיד הקרוב או הרחוק. הרי חוסר הידע המשפטי שלכם עלול להיות בעוכריכם בהקשר הספציפי הזה.
  3. אל תבואו למלחמה, תזכרו כי שניכם נמצאים בדיוק באותו הצד. זה נכון שהחלטתם לפרק את החבילה, אך זה לא אומר שאתם מוכרחים להפוך להיות אויבים. זוגות גרושים שמצליחים לבנות הסכם מתוך הבנה מרוויחים ממנו לא מעט בהמשך.
  4. תנסו למצוא את הנקודות המחברות, ולא את הנקודות שמרחיקות בניכם. לרוב הנקודה המחברת הטובה ביותר תהיה הילדים המשותפים שהם חשובים לשניכם באותה המידה. לכן לכל אורך חוזה גירושין תחשבו כיצד תוכלו להטיב עם ילדכם.

חוזה לגירושין עושים רק איתנו!

רוצים לערוך חוזה גירושין, אך אין לכם מושג מאיפה אתם אמורים להתחיל? תחושת חוסר האונים שמלווה אתכם היא תחושה מובנת, כזאת שפוקדת לא מעט זוגות בסיטואציה שלכם. אך אינכם צריכים להתפשר בהקשר של חוזה שיהיה נכון וטוב עבור כולם. קודם כל עבור הילדים שלכם שנמצאים בדיוק באמצע, וגם עבורכם ביום שבו תחליטו להתחיל פרק חדש בחייכם. יחד איתנו, תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו את הליווי המקצועי ביותר. עורך דין רן רייכמן ביחד עם צוות משרדו יסביר לכם בדיוק כיצד נכון מצדכם לפעול. כאשר המטרה הסופית תהיה לבנות את חוזה הגירושין הטוב ביותר. רוצים לשמוע עוד? מוזמנים להתקשר אלינו: 072-395001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: