ירושות וצוואות

האם דחיתם לסיים את כתיבת הצוואה שלכם? האם זה היה ברשימת המטלות שלכם במשך כמה חודשים, אפילו כמה שנים? אתם לגמרי לא לבד, להמון ישראלים אין צוואה ולהרבה ישראלים יש צוואות שצריך לעדכן. אם אתם תוהים למה בכלל אתם צריכים לקבל ירושות וצוואות, פשוט תמשיכו לקרוא. הצוואה שלכם הינה מסמך משפטי, אשר מתאר את רצונותיכם לאחר פטירתכם. זה כולל את האופן שבו אתם רוצים לחלק את הנכסים שלכם, כמו למשל – רכוש או כסף, וכן מתאר אפוטרופוסים שהייתם רוצים שיטפלו בילדים קטינים ובחיות מחמד לאחר שתמותו. כמו כן, הצוואה שלכם היא המקום שבו אתם שמים את מי שאתם רוצים שיסדר את ענייניכם בשמכם – המכונה מנהל עזבון. מן הראוי שתקראו את תחילת דברינו עד תומם, כי עכשיו נדון בנושא חשוב של – ירושות וצוואות.

 

ירושות וצוואות
ירושות וצוואות

האם הכנת ירושות וצוואות יחסוך כסף וזמן בראייה קדימה?

בעוד שהעלות המוקדמת של ירושות וצוואות עשויה לדחות בני אדם מסוימים, הכנת ירושות וצוואות חוסכת לכם בטווח הארוך. ללא צוואה, מה שעשוי לקחת לכם כמה שעות עם איש מקצוע ייקח ליקירכם כמה ימים, אפילו שבועות של עבודה משפטית. כאשר לא מונה מנהל עיזבון באמצעות צוואה, תהליך חלוקת העיזבון שלכם יתארך ויהיה יקר באופן מידי. הזמן שאתם מבלים עם איש מקצוע מראש מאפשר לכם לחסוך זמן למי שאתם משאירים מאחור ולחסוך כסף לעיזבון שלכם, על ידי הימנעות מהליכים משפטיים וניצול הזדמנויות לתכנון מס.


האם ירושות ייצרו את הרצון שלכם בזרז לניהול שיחות חשובות?

אכן כן, ירושות וצוואות ייצרו הרצון שלכם בזרז לניהול שיחות חשובות – תירוץ נפוץ ששמענו מאלה שטרם יצרו את צוואתם הוא "המשפחה שלי תדע מה לעשות אם אמות". הנחה זו גרמה לחיכוכים משפחתיים לעתים קרובות מדי, שכן מוות, אבל ואובדן יכולים להפוך את קבלת ההחלטות לרגשית ביותר. במקום זאת, תהליך כתיבת הצוואה והעלאת החלטותיכם על הכתב מוריד את הנטל מהיקירים שלכם לנחש ולאתגר מה יהיו רצונותיכם. זה הזמן לספר למנהל האפוטרופוס שבחרתם בהם, ולוודא שהם עומדים במשימה.


האם באמצעות ירושות לא יישכחו ארגוני הצדקה שאתם כה אוהבים?

השארת ירושות וצוואות לארגון צדקה היא משהו שרבים ממכם עושים על מנת להכיר במטרות שאתם מאמינים בהן. ללא ירושות וצוואות, אין דרך להבטיח שהרצונות הפילנתרופיים שלכם יתבצעו בדיוק כפי שהייתם רוצים שהם יהיו. אם הצדקה המועדפת עליכם משנה את שמה או את המיקוד שלה, לצורך העניין, ייתכן שלא יהיו לכם את הפרטים הדרושים כדי להבטיח שהמתנה שלכם תישאר אצלם או תועבר לארגון אחר. שיחה על האפשרויות והרצונות שלכם עם איש מקצוע בתחום הנדל"ן ושילוב זה בצוואה שלכם מבטיחים שאתם יכולים להשאיר את סוג המורשת שאתם רוצים.


האם על ידי ירושות וצוואות אתם בעצם תחליטו מי יהיה האחראי על העיזבון שלכם?

ברור שרק אתם מחליטים מי יהיה אחראי על סגירת העיזבון שלכם – אולי יש לכם משפחה וחברים שאוהבים ודואגים לכם, אך עדיין לא יעמדו במשימה של סגירת העיזבון שלכם עם מותכם. הרצון שלכם הוא ההזדמנות לבחור את האדם הנכון כמוציא לפועל שלכם. מישהו בחייכם, שאתם לא רק סומכים עליו, כי אם שיש לו את היכולת – זמן, אנרגיה, כישורים ארגוניים – לשרת בתפקיד זה. גם האדם שתבחרו כמנהל העיזבון שלכם לא צריך להיות כתוב באבן, כי דברים יכולים להשתנות במהלך חייכם.


האם ירושות וצוואות מבשרות את מתנת הנתינה?

אתם צריכים ירושה אם ​​ברצונכם לכלול מתנה או תרומה לארגוני הצדקה שאכפת לכם מהם לאחר שתמותו, יש לכם גם אפשרות להשאיר אחוזים מהעיזבון שלכם. ארגונים רבים נתמכים על ידי נתינת מורשת ומאפשרים לכם לשלם את זה קדימה כדי לעזור לאלה הזקוקים לכך ביותר.


מה החשיבות של ירושות וצוואות?

מערכת יחסים חשובה בחייכם עלולה להתעלם על ידי בתי המשפט – כאשר אתם נפטרים ללא ירושות וצוואות, החקיקה המחוזית תכתיב את אופן חלוקת העיזבון שלכם ועשויה להשפיע על מערכות יחסים חשובות בחייכם שאינן מוכרות על ידי חוקים אלה. שותפים בחוק ותלויים אחרים שאתם רוצים לפרנס הם פגיעים אם אתם מתים ללא ירושה.


האם ירושות וצוואות מחליטות איך יחולק העיזבון שלכם?

אולי זה מובן מאליו, אבל אתם לא רוצים להחליט כיצד יחולק העיזבון שלכם? הצוואה שלכם הינה מסמך משפטי מחייב המאפשר לכם לקבוע כיצד תרצו לחלק את העיזבון שלכם ונותנת לכם מקום להקצות מתנות מיוחדות בעלות ערך כספי או סנטימנטלי כדוגמת – ספרים, אמנות ותכשיטים. עזרו ליקיריכם לנווט מי מקבל מה ותמזערו את הסיכויים לוויכוחים שעלולים להתעורר כאשר ירושות וצוואות לא מתבררות.


האם ירושות וצוואות ידאגו לדור ההמשך?

אף אחד לא באמת רוצה לחשוב על אירוע טרגי שיכול להשאיר ילד או ילדים ללא הוריהם. תרגיל המחשבה הזה לעולם לא יהיה קל , אך הימנעות ממנו לחלוטין היא גם לא אופציה. ירושות וצוואות מספרות ליקירים שלכם ולבתי המשפט מי הפקדתם על מנת לספק טיפול ותמיכה לילד או לילדיכם. אמנם אין לקבל החלטה זו בקלות ראש, אבל חשוב להעביר זאת בכתב ולהימנע מהסערה שעלולה להיווצר כי לא הייתה תכנית. כמו מנהל העיזבון שלכם, ההחלטה שלכם לגבי האפוטרופוס/ים שלכם יכולה להשתנות עם הזמן.


האם ירושות וצוואות ידאגו לחיית המחמד שלכם?

רוב בעלי חיות המחמד יסכימו שאנחנו אוהבים את החיות בחיינו כמו את בני האדם בחיינו (ובמקרים מסוימים, אולי אפילו יותר!). רשמו בכתב את מי תרצו לטפל בחיית המחמד שלכם כאשר אינכם מסוגלים יותר, וגם הפרישו כספים כדי לסייע בתמיכה בצרכי חיית המחמד שלכם. וודאו שאתם מנהלים את השיחה החשובה הזו עם מי שתבחרו כדי שהם יהיו מודעים למה שמתבקשים ממנו.


ירושות וצוואות – למי זה מתאים?

האמת היא שהתשובה היא שלכל המבוגרים יש רצון לסדר ירושות וצוואות. אך הנה כמה גורמים מרכזיים שמניעים את בני האדם ליצור את הרצון שלהם – יש לכם מטרה שבאמת חשובה לכם שאתם רוצים לתרום לה. לאחרונה התחתנתם או התחתנתם מחדש. יש לכם עסק או השקעות. יש לכם נכסים שבעקבות מותכם עלולים לגרום למתח בקרב המשפחה שנותרה בחיים. אתם נמצאים עכשיו בנישואין רגילים. בבעלותכם נכסי ירושה יקרי ערך כמו למשל – אמנות או תכשיטים. פרידה או גירושין. יש לכם נכסים, לרבות – בית או נכסים מרובים. יש לכם ילד/ים ו/או תלויים אחרים .


לסיכום

אתם לא חייבים עורך דין ירושה כדי לערוך את הצוואה שלכם. יחד עם זאת, ישנם אנשים רבים אשר עשויים ליהנות מייעוץ משפטי כמו שעורכי הדין שלנו מספקים. אם יש לכם עיזבון מורכב או שאתם רוצים לכלול סעיפים מותאמים אישית רבים בצוואה שלכם, צוואה ערוכה של עורכי הדין שלנו עשויה להיות אופציה טובה עבורכם. אי לכך ובהתאם לזאת כדאי שתצרו קשר עם צוות עורכי הדין שלנו משום שאנחנו מתמחים בתחום ירושות וצוואות.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: