כיצד אוכל לקבל משמורת קבועה על בתי בת ה-14?

כיצד אוכל לקבל משמורת קבועה על בתי בת ה-14? – בתכנית פרקליטים עד הבית קיבל עו"ד משפחה רן רייכמן שאלה בנוגע לתביעת משמורת על ילדה בת 14:

התגרשתי לפני 3 שנים ולגרושתי ולי יש ילדה בת 14 שתמיד שהתה במחיצת אמה.

לאחרונה, גיליתי דרך העובדת הסוציאלית שהילדה סובלת מחרדות וממחשבות אובדניות כתוצאה מההתנהגות של האם. לפני מספר ימים חלה החמרה במצב הבת ואף פגעה בעצמה.

כעת, אני מעוניין לפנות לבית המשפט ולבקש שהבת תהיה במשמורת שלי, אך גרושתי מבקשת מינוי של מומחה נוסף מטעם בית המשפט. מה ניתן לעשות במקרה כזה?

צפו בקטע: עו"ד רן רייכמן עונה:

הסיטואציה היא קשה, הילדה זועקת לעזרה ומעוניינת לשהות עם האב. האב רשאי לפנות באופן מיידי לבית המשפט לבקש שבית המשפט יערב פקיד סעד לחוק נוער שיקבע אם הילדה נמצאת בסיכון אצל האם. ילדה בת 14 שיש לה רצון לגור עם אחד מההורים על פי האמנה בדבר זכויות הילד והתיקון לתקנות סדר הדין האזרחי, יש מעמד בבית משפט (בדרך כלל מעל גיל 10) להביע את עמדתה, רצונה ורגשותיה ולחשוף ולומר היכן היא רוצה לגדול.

בית המשפט לא תמיד מתחשב בעמדתו של הילד אבל הוא בודק אם הילד מספיק בוגר כדי להבין ולהביע את עמדתו.

לכן, ניתן לבקש מבית המשפט שיזמן את הילד ליחידת הסיוע שצמודה לבית המשפט ובמקרה כזה בית המשפט חייב לשמוע את הילד. לעתים, השופט נפגש עם הילד ביחידת הסיוע, מתרשם ממנו באופן בלתי אמצעי והאמירות שהילד אומר ביחידת הסיוע הן חסויות.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: