מתוך "רייכמן ושנירר": כשהגרוש לא מכבד הסכמי משמורת – עשה ואל תעשה

כשהגרוש לא מכבד הסכמי משמורת – עשה ואל תעשה – לתוכנית הרדיו "רייכמן ושנירר" עלתה במהלך השידור מאזינה, שלפני שנה התגרשה ומנהלת עם הגרוש שלה משמורת רגילה ע"פ הסכם בית משפט. לפני מספר חודשים היא והגרוש שלה ערכו ביניהם הסכם בע"פ על משמורת משותפת, בהתאם לרצון הילדים (גילאי 6 ו-7) ולמרות חוסר העניין שלה בדבר.

עו"ד משפחה רן רייכמן הסביר למאזינה כי "המצב יוצר בלבול אצל הילדים, ונתק גדול וממושך בין האם לילדים בגלל פרק הזמן שהם נמצאים אצל האב. על הילדים אומנם לא חלה חזקת הגיל הרך, אך אם הסדרי המשמורת בע"פ לא נוחים לילדים, צריכים להיות קשובים לילדים ולהתאים את הסדרי המשמורת בהתאם. במידה והגרוש לא מסכים לכך, קיים חוק גישור חובה – המאפשר לבני הזוג לפנות לבית המשפט ולבקש סיוע של יחידת הסיוע להליך של גישור, ולהגיע להסכמה בעזרת עובדת סוציאלית".

המאזינה התלוננה במהלך השידור שבעקבות ההסכם שסיכמו בע"פ הגרוש לא מוכן לשלם את חלקו בשכירות ובמזונות, וכרגע הם נמצאים בהליך משפטי.

contract-408216_1280

"הגרוש מנצל את ההסכמות בתקופת הביניים הזו, והוא מבקש להינות מהיתרון הכלכלי שההסכם מקנה לו. חשוב שייערך סדר בין הסדרי הראייה ע"י התערבות של אדם מקצועי. הגרוש לא יכול לקבוע עובדה שבה הוא משלם סכום מופחת של מזונות או מדור, אלא אם יש פסק דין מבית משפט למשמורת משותפת".

בנוסף, עו"ד רן רייכמן מסביר למאזינה כי "אתם חייבים לחזור להסכם בית משפט. אין לגרוש ברירה אלא לקבל את זה. לא ניתן לשנות פסק דין מבית משפט ע"י הסכם בע"פ".

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: