מגשר גירושין

חושבים כי הזוגיות שלכם עלתה על שרטון? לפני שאתם עושים צעד כזה או אחר מוטב לנסות להגיע להבנות. ההבנות חשובות בשביל שתוכלו לבנות הסכם גירושין נכון לשני הצדדים. לא מעט בני זוג שמתגרשים מוצאים את עצמם במצב שבו הם מבזבזים זמן רב על מריבות. עם גישור גירושין מנוסה תוכלו למצוא את עצמכם מגיעים להבנות עוד לפני שתפרקו את החבילה. האפשרות להגיע להבנות כי קריטית בשביל שכל הצדדים יהיו מרוצים בסופה של הדרך. מה אתם צריכים לדעת כאשר תבחרו איש מקצוע לגישור גירושין? ומתי נכון לפנות לאפשרות הזאת? שאלנו את עו"ד דן רייכמן, מגשר גירושין מומחה, את השאלות החשובות האלה. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הצעד האידיאלי בשבילכם. צעד שיאפשר לכם תוך זמן קצר לפתוח את הפרק החדש בחייכם.

האם חובה לעבור גישור גירושין?

בין אם מדובר על צעד שהוא בגדר חובה או רשות, יהיה עליכם להסתכל על עצמכם. כלומר אתם צריכים לראות את התועלת שלכם מפנייה לאיש מקצוע בדמות מגשר גירושין. התועלת שלכם תהיה שתוכלו להידבר עם הצד השני עד אשר תגיעו להסכמות. יש כאלה שמספרים כי הזוגיות עלתה על דרך המלך אחרי שכל הכביסה המלוכלכת יצאה החוצה. כאשר כל אחד מבני הזוג דבוק בעמדה שלו יהיה מאוד קשה להפוך את המצב ולהחזיר אותו לקדמותו. עם גישור גירושין על ידי מגשר מוסמך תוכלו לראות כי הצלחה היא לא מילה גסה. גם אם מחליטים לפרק את החבילה מוטב לעשות זאת לאחר הליך גישור מוצלח. הליך גישור יכול להביא איתו יתרונות רבים כאשר בני זוג מחליטים להתגרש. החוק כיום מחייב את בני הזוג להגיע להליך גירושין לאחר גישור בכל קונספט שהוא.

כל הסיבות לפנות למגשר גירושין

מעבר לעובדה שבני זוג שעברו גישור גירושין חזרו להיות ביחד, יש עוד סיבות רבות לעבור אותו. לפני הכל הידברות בין בני זוג היא תמיד דבר בריא, בטח בשלב כל כך רגיש. אם האגו ישלוט בבני הזוג, יהיה כמעט בלתי אפשרי להגיע להסכמות שונות. עם מגשר גירושין מוסמך תוכלו לראות איך כל המסכות מתחילות לרדת. כל אחד מוריד את החזה המנופח, ומתחיל לראות גם את הצד השני. נזכיר כי מדובר על בני זוג שהיו נשואים זה לזה, לרוב יש גם ילדים משותפים בסיפור. ההליך הופך להיות הרבה פחות מסובך כאשר עושים אותו לאחר גישור משפחתי. לרוב במהלך הגישור מגיעים להסכמות השונות בין בני הזוג על נושאי הליבה. לאחר מכן יהיה אפשר לאחד את כל ההבנות להסכם מפורט שאמור לקבל אישור משפטי.

עורך דין שהוא גם מגשר גירושין

יש כאלה שמרימים גבה כאשר הם חושבים על מגשר גירושין שהוא גם עורך דין. אך כאשר תסתכלו על התמונה בשלמותה תבינו כי הצעד הזה הוא הצעד הנכון עבורכם. עורך דין המתמחה בגירושין הוא איש מקצוע שמקבל מידיי יום זוגות שונים במצבים מורכבים. המטרה של עורך הדין תהיה להביא את בני הזוג למצב של הסכמה מסוימת. אם אותו עורך דין הוא גם מגשר מוסמך יהיו לו את הכלים לעשות זאת. הרי היכולות של מגשר מנוסה הן לא יכולות שניתן להקל בהן ראש בהקשר הזה. המגשר יודע כיצד לקלף את השכבות של כל אחד מבני הזוג. כאשר השאיפה היא לנסות להביא את בני הזוג למצב של הבנה זה של זה. לאחר מכן אותו מגשר שהוא גם עורך דין, יוכל לבנות את ההסכם הנדרש לפי החוק.

למה לפנות למגשר בהקדם האפשרי?

אם אתם מאלה שמתמהמהים יתר על המידה יכול מאוד להיות שתצטערו על כך. הרי פנייה לאיש מקצוע בדמות מגשר גירושין אמורה להיעשות מוקדם ככל האפשר. ברגע שבני הזוג הגיעו לנקודת האל חזור, יהיה מאוד קשה, עד כמעט בלתי אפשרי לגשר בניהם. כמובן שעם מגשר מוצלח יהיה ניתן לנחול הצלחה גם בהיבט הזה. אך עדיין מדובר על משימה קשה מאוד, כזאת שלא תמיד תוכלו לבצע אותה כנדרש. ברגע שהגישור מתבצע בשלב מוקדם יותר יהיה ניתן לשוחח על כל הנושאים השונים. לעיתים אפילו בני הזוג מנסים לעשות שלום בית לפני פירוק החבילה. כל עוד תפנו למגשר מוקדם, כך תוכלו לקצור את הפירות בעתיד. זה לא משנה אם בסופה של הדרך תחליטו לפרק את הנישואין או לתת להם צ'אנס נוסף. החלטתם להתגרש? פנו כבר עכשיו למגשר המתמחה בגירושין.

איך מנהלים גישור גירושין מוצלח?

אף אחד מכם לא הולך להיות מגשר גירושין, אך חשוב שתכירו את הכללים השונים. מדובר על כללים שיכולים לעשות את ההבדל בין גישור מוצלח לבין גישור פחות מוצלח. כל טעות שתעשו במעלה הדרך עלולה להוביל אתכם למצב שבו העסק יתפרק עוד יותר. ברגע שכל אחד מהצדדים יתבצר בעמדה שלו, יהיה מאוד קשה לבנות הסכם אפקטיבי. הסכם גירושין שיטיב עם כל הצדדים, בדגש על הילדים המשותפים של בני הזוג.

  1. גישור מוצלח יהיה הליך גישור שנעשה בשיתוף פעולה של בני הזוג. אם אחד מבני הזוג לא ירצה להשתתף בהליך, יהיה מאוד קשה להגיע להבנות. ברגע שבני הזוג מבינים כי מדובר כאן על מקום שיעשה לשניהם טוב יהיה אפשר לעשות שינוי. ההישגים יהיו מרשימים יותר ממה שאתם אפילו מצליחים לדמיין לעצמכם. ברגע שבני הזוג נותנים את הסכמתם יהיה אפשר לצאת לדרך באופן רשמי.
  2. כלל נוסף שחשוב מאוד בהליך גישור הוא לתת לכל אחד מהצדדים להביע את דעתו. אי אפשר לתת רק לצד אחד לדבר, אחרת יהיה מאוד קשה להגיע להבנות. אם בבית צד אחד הוא הדומיננטי, בהליך גישור אין צד אחד שלוקח את המושכות. המגשר הוא האדם שאמור לאפשר לכל אחד מהצדדים לדבר כאשר מגיע תורו.
  3. גישור גירושין אפקטיבי יהיה כזה שמתקיים באווירה נינוחה. מגשר גירושין צריך לעשות כל מה שאפשר בשביל לגרום לבני הזוג להרגיש בנוח. אם הם ירגישו בנוח, לא תהיה סיבה שהם לא ישתפו בדברים השונים שמפריעים להם. המטרה היא שברגע שיהיה להם נוח יהיה ניתן לעבור את כל המכשולים השונים. אם תשימו לב רוב הקליניקות שבהן מתבצעים גישורים נראים כמו סלון בייתי.

עו"ד רן רייכמן – מגשר גירושין מוסמך!

הנישואים שלכם נמצאים על סף פיצוץ? רגע לפני שאתם מרימים ידיים מוטב לפנות למגשר מוסמך. מגשר שיצליח להביא את בני הזוג למצב שבו הם מדברים האחד עם השנייה. השיח בין בני הזוג חשוב מאין כמותו, בטח כאשר הם עומדים בפני פרק מאתגר ששניהם צועדים בו בתחושה לא מוסברת. בני זוג יכולים להיות גם האויבים הכי גדולים זה של זה, ולכן חובה לעבור הליך גישור מקצועי. עו"ד רן רייכמן הוא מגשר גירושין מוסמך שישמח לסייע לכם. מעצם היותו עורך דין בהכשרתו יצליח רן רייכמן להסביר לכם כיצד יראו החיים ביום שאחרי. המטרה היא שאחרי הליך הגישור יהיה אפשר מיד לבנות הסכם גירושין מכבד. רוצים לקבל גישור שיאפשר לכם לבנות הסכם גירושין תוך זמן קצר? התקשרו אלינו: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: