מהו מעמד צוואה שאין לה העתק או מועד עריכה? עו"ד רן רייכמן עונה

מהו מעמד צוואה שאין לה העתק או מועד עריכה? – סבתא שלי המנוחה כתבה צוואה ב-2002, לפיה אני היורשת היחידה שלה. מספר שנים לאחר שהיא כתבה את הצוואה, היא כתבה צוואה אחרת שבה היא מורישה באופן שווה את ירושתה לאחותי ולי. אחותי מבקשת לקיים את הצוואה השנייה שאין כל הוכחה לקיומה וסבתי לעולם לא ציינה בפניי שקיימת צוואה נוספת. עו"ד רן רייכמן מסביר, מדובר בסיטואציה שכיחה שבה לאחד מן היורשים הפוטנציאלים קיים חוסר שביעות רצון מהצוואה. צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר ומסמך מחייב, כאשר הכלל בחוק הירושה שיש להבטיח את רצון המת כחלק מכבוד האדם.

כאשר אחותך טוענת לקיומה של צוואה מאוחרת, נטל ההוכחה עליה. המחוקק בחוק הירושה מאפשר להותיר הוכחת צוואה גם במקרה שהצוואה נעלמה או הושמדה, אבל זה באמצעות המצאת עותק מהצוואה או "נוסח בדרך אחרת".

הטענה שהייתה צוואה מאוחרת צריכה להיות מוכחת ואחותך צריכה להגיש בקשה לצו קיום צוואה לצוואה המאוחרת לרשם לענייני ירושה.

לגבי צוואה שנשכחה, בתי המשפט לא נוהגים לקבל טענה כזאת מכיוון שמדובר בהתערבות ברצון המצווה ולכן לאחותך יהיה נטל מאוד כבד להוכיח על מסמך אחר שקוראים לו צוואה.

צפו בקטע מהתכנית:

ליצירת קשר עם המשרד בנושאי צוואה, ירושה ועיזבון – חייגו 03-7524213 או השאירו פרטים:

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

We’d love to hear from you

נלחם עבורך ועבור הזכויות שלך כל הדרך אל הניצחון!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם העורך דין המוביל בישראל חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם