נישואין

החלטתם כי הגיע הזמן למסד את הזוגיות ולהקים בית בישראל? בשעה טובה! אך האם החלטתם באיזה אופן אתם מעוניינים להתחתן? אם בעבר עמדה בפני הזוגות הנישאים אפשרות אחת בלבד, כיום עומדות לרשותכם אפשרויות רבות. כל זוג יכול לבחור את הדרך שמתאימה לו, כזאת שבין היתר מתאימה להשקפת עולמו. נישואין הם כבר לא רק שחור או לבן, יש הרבה צבעים נוספים באמצע שבהם אתם יכולים לבחור. תמיד טוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה לפני שתמסדו את הזוגיות ותתחתנו בדרך כזאת או אחרת. מאוד יכול להיות כי עורך דין מנוסה המתמחה בנישואין יאיר את עיניכם לכל מיני דברים חשובים. גם אם בסופו של יום תחליטו להתחתן כדת משה וישראל, עדיין בחנתם את כל האפשרויות האחרות. הרי לכל אחת מהאפשרויות יש את הפלוסים מצד אחד, ויש את המינוסים מצד שני. מה שנכון עבור זוגות אחרים שממסדים את הקשר לא בהכרח יהיה נכון גם עבורכם.

 

נישואין כדת משה וישראל

רוב הזוגות חושבים כי האפשרות הזאת היא האפשרות היחידה שעומדת לרשותם. נישואין כדת משה וישראל הם נישואים דתיים, בדיוק על פי הכללים של הדת היהודית. רוב החתונות שנערכות בישראל מתבצעות בדרך הזאת, דרך שמביאה איתה בירוקרטיה רבה. ראשית רק יהודים יכולים לבחור להינשא בדרך הזאת, מי שלא יהודי לא יכול לבחור בדרך הזאת. בנוסף ישנו צורך להירשם ברבנות טרם החתונה על מנת לקבל את כל האישורים המתאימים. למרות שהאופציה הזאת מביאה איתה לא מעט בירוקרטיה, רבים מהאנשים בוחרים בה. מדובר על דרך שמחברת את האנשים השונים לעולם הדתי שלהם, גם זוגות שמגדירים את עצמם כחילוניים. עורך דין יכול לסייע לזוגות הנישאים כדת משה וישראל לבנות הסכם מכבד לפני החתונה. כך במקרה שבו בני הזוג ירצו לפרק את החבילה יהיה הסכם בסיסי שניתן יהיה לפעול על פיו.

 

נישואים אזרחיים

בשנים האחרונות אנו רואים כיצד נישואים אזרחיים הופכים להיות מבוקשים יותר ויותר. מדובר על דרך אלטרנטיבית להתחתן לכל אלה שאינכם רוצים או יכולים להינשא נישואים דתיים. נדמה כי בשנים הקרובות הביקוש לנישואים אזרחיים ימשיך לעלות כי מדובר על אלטרנטיבה אידיאלית. נישואים שכאלה מיועדים עבור זוגות שאינם מעוניינים להינשא באופן דתי או כאלה שמנועים מלעשות זאת. כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם לא מעט זוגות אינם עומדים בקריטריונים השונים של הרבנות. נדגיש כי במדינת ישראל אין אפשרות להינשא בנישואים אזרחיים. לכן נישואין בדרך הזאת אפשריים רק במדינות אחרות ברחבי העולם. אחרי החתונה במדינה זרה והרישום בה כחוק, תוכלו להגיע לישראל כזוג נשוי לכל דבר ועניין. נישואים אזרחיים מוכרים בישראל כנישואים לכל דבר ועניין, כך אתם צריכים להתייחס אליהם. מאוד יכול להיות כי בשנים הקרובות נראה כי הנישואים האזרחיים יתאפשרו גם בישראל. עד שזה יקרה יהיה עליכם לחשוב על יעד מסוים ברחבי הגלובוס שבו תרצו להתחתן עם בן או בת הזוג שלכם.

 

נישואים חד מיניים

נישואים של בני זוג מאותו המין נקראים זוגות חד מיניים. כמובן שזוגות אלה הינם עומדים בקריטריונים של הדת, ולכן האפשרות לחתונה דתית אינה עומדת על הפרק. זוגות חד מיניים יכולים להינשא כחוק במדינות שונות בעולם, ולהגיע לישראל כזוג נשוי. אומנם הרבנות לא תיתן אישור בדבר הנישואים, אך המדינה תתייחס לזוג כזוג נשוי רגיל. אנו רואים כיצד נישואים חד מיניים הופכים להיות לגיטימיים מאוד בעשור האחרון. על הזוג שהתחתן בנישואים חד מיניים להגיע עם כל המסמכים לצורך קבלת האישורים בישראל. ההליך דומה מאוד להליך שאותו יעברו זוגות שהחליטו להתחתן בנישואים אזרחיים. האם זוג נשוי חד מיני יקבל את אותן הטבות כמו זוג הטרוסקסואלי? התשובה היא שלא. נישואין בין בני זוג חד מיניים הם יותר עניין סמלי שממחיש את האהבה בין בני הזוג. כולנו תקווה כי בעתיד הקרוב או הרחוק המציאות הזאת תשתנה לטובה כמובן.

 

הדרך להתיר נישואים בישראל

אף זוג שמתחתן לא יחשוב על היום שאחרי הנישואים, כי המטרה היא להישאר נשואים תמיד. אך לצערנו המציאות חזקה מכל דמיון, ולעיתים בני זוג שהתחתנו מפרקים את החבילה. נכון להיום אנו רואים כי שליש מהזוגות הנשואים בישראל ובעולם כולו נאלצים להתגרש. מהי הדרך להתיר נישואים בישראל? זה מאוד תלוי באיזה דרך בני הזוג התחתנו. זוהי הסיבה שבגללה אתם צריכים לחשוב היטב איזה אפשרות מבין האפשרויות השונות מתאימה לכם.

זוג שהתחתן בנישואים דתיים כדת משה וישראל יהיו מחויבים להתגרש ברבנות. רק גירושים ברבנות יקבלו משנה תוקף, כל דרך אחרת לא תהיה קבילה. גירושים דרך הרבנות מביאים איתם בירוקרטיה לא קטנה, ולכן מוטב כי תחשבו היטב לפני שתתחתנו בדרך הזאת.

זוג שהתחתן בנישואים אזרחיים יצטרך לקבל עליו את הדין המקומי במדינה שבה הם יתחתנו. בני זוג שהתחתנו בקפריסין יצטרכו להתיר את הנישואים בהתאם לדרך המקובלת במדינה. לפני שתתחתנו בנישואים אזרחיים תבחנו היטב את המדיניות בכל אחת מהערים.

 

מדוע צריך להתייעץ עם עורך דין נישואין?

אין תחושה יותר מרגשת מאשר חתונה עם בן או בת הזוג שלכם. מדובר על רגע מרגש שבו כל האהבה של בני הזוג מתנקזת לה להתחייבות שלא משתמעת לשתי פנים. בני זוג שמתחתנים כיום צריכים להתייעץ עם עורך דין על מנת לקבל סיוע מקצועי. ראשית יהיה עליהם לבחור את הדרך שבאמצעותה הם ירצו להתחתן. כמו שהבנתם קיימות מספר אפשרויות, ולכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות. מוטב כי תכירו את כל הפרמטרים החשובים על מנת שלא תעשו טעות שתתחרטו עליה. בנוסף עורך דין מנוסה יבנה בין בני הזוג הסכם מקדים שבו הם מסדירים נושאים חשובים. כך שאם בני הזוג ירצה להתיר את הנישואין, הם יוכלו לעשות זאת בקלות. הסכם נישואין מאפשר לכל אחד מבני הזוג לדעת מה יקרה ביום שאחרי, במקרה שבו הזוג ירצה להתגרש. לצערנו נכון להיום כשליש מהזוגות שמתחתנים גם מתגרשים כעבור תקופת זמן מסוימת. אי אפשר להתכחש או להתעלם מהסטטיסטיקה, מוטב כי בני הזוג יכינו את עצמם לכל תרחיש.

 

רוצים להינשא? אנו כאן לשירותכם!

רוצים להתחתן ממש בקרוב? אנו מציעים לכם לפנות אל המשרד שלנו לקבל ייעוץ מקצועי. משרד עו"ד רן רייכמן מתמחה בתחום הנישואין על כל המשתמע מכך. בצוות המשרד תוכלו למצוא אנשי מקצוע שונים מומחים בתחומם שיספקו לכם ליווי אישי. המטרה היא כמובן שתבחרו את שיטת הנישואין שתהיה השיטה הכי נכונה לכם. שיטה שתאפשר לכם בסופו של יום לדעת כי לא התפשרתם על אף פרט. אנו גם נדאג לבנות בניכם הסכם שיאפשר לכם גם להתיר את הנישואים בקלות במידה ותרצו בכך. ברגע שכל הדברים יהיו מוכנים מראש לא תהיה סיבה שלא תהיו הרבה יותר רגועים. אז למה אתם מחכים? זה הזמן שלכם ליצור איתנו קשר. אחרי שיחה קצרה כבר נכין תוכנית אישית שתהיה נכונה ומתאימה לכם באופן אישי. כל זוג מקבל הכוונה אישית שקשורה למצב שבו הוא נמצא, התקשרו אלינו טרם מיסוד הקשר: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: