עברתם הליך גירושין? להלן 5 טיפים עבורכם

טיפים לגרוש עברתם הליך גירושין? – על אף שכמעט 40% מהזוגות במדינות העולם המערבי נפרדים, ושיעורים הולכים ועולים של הזוגות בכלל לא טורחים למסד את הקשר בטקס דתי, הליך הגירושין, על השכיחות העולה שלו הוא הליך מורכב, כואב ותובעני, מבחינה המשפטית כמו גם מבחינה רגשית ובהיבטים רבים נוספים.

עצות וטיפים למכביר תמצאו בנוגע לניהול הליך הגירושין, כאשר אולי החשובה מבניהן תהיה להשיג תמיכה מקצועית יעילה – גם בניהול ההליכים המשפטיים ובניסוח הסכם הגירושין על ידי עו"ד משפחה מנוסה ואיכותי – וגם בניהול המשברים הרגשיים, כזה שיאפשר חתימה מוצלחת ככל האפשר של מערכת היחסים המסתיימת, ויציאה לדרך חדשה "ברגל ימין". הפעם, אספנו עבורכם חמישה טיפים אשר עוסקים בתקופה שלאחר סיום הליך הגירושין, ל"נחיתה רכה" בהתחלה החדשה שלכם.

טיפ ראשון – כבדו את הסכם הגירושין

לאחר הגירושין, החיים צפויים להשתנות. ייתכן שתחליפו מקום מגורים, ייתכן שתתחילו מערכת יחסים אחת או כמה מערכות יחסים בעתיד הקרוב. אם על אף הפרידה וניתוק היחסים הזוגיים אתם נשארים בקשר – בין אם בשל המשך שיתוף הפעולה מסביב לגידול הילדים או אם בשל המשך אחזקה וניהול של נכסים משותפים. חשוב שתדעו, כי הסכם הגירושין שלכם אשר אושר על ידי אחת משתי הערכאות המשפטיות העוסקות בהליכי הגירושין (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני), הוא הסכם בעל תוקף של פסק דין, וככזה – חלה עליכם החובה לפעול על פיו. כעת, לאחר שהתגרשתם, וכל עוד ההסכם תקף – עומדת בפני בן או בת הזוג שלכם עילה לתביעה בכל מקרה של הפרת התנאים כמפורט בהסכם הגירושין שלכם. על כן – חשוב לערוך הסכם גירושין מקצועי שיענה על הצרכים של כל אחד מכם ויאפשר חיים איכותיים והמשך שיתוף פעולה מתאים. כדאי, כאמור, לבחור בעו"ד גירושין מקצועי, שיסייע בעריכת הסכם גירושין כזה שתוכלו לכבדו לאורך השנים.

טיפ שני – התנהלות כלכלית לאחר הגירושין

הידעתם? אם חד הורית המגדלת את ילדיה לאחר שהתגרשה (כלומר, כאשר היא המשמורנית), ואב אשר משלם דמי מזונות לילדים, הם זכאים לנקודות זיכוי מתשלום מסים מופחת. עם תום הליך הגירושין, השינוי בהתאם של הרישום במשרד הפנים ובתעודת הזהות – מומלץ לבחון את האפשרות לבדיקת זכאות להליך החזרי מס, ייתכן ששניכם תוכלו לקבל החזרים בסכומים לא מבוטלים בשל המצב המשפחתי החדש

טיפ שלישי – הילדים לא קשורים לזה

הטיפ השלישי העוסק בחיים שלאחר הגירושין, הוא רלוונטי להורים לילדים צעירים שהתגרשו. לא אחת, אנחנו רואים כי הליך הגירושין מעורר כעסים, מירמור, חוסר כבוד, ועוד. בעוד כל התחושות הללו הן טבעיות, וחשוב לתת להן מקום – חשוב גם לאפשר לילדים לגבש מחדש את תחושת היציבות שלהם, ולאפשר להם להמשיך לנהל קשרים איכותיים עם שני ההורים שלהם, לטובת היציבות הרגשית שלהם. על כן, גם אם אתם חווים כעסים, חוסר אמון, בגידה, וחוסר יציבות – השתדלו שלא לחשוף רגשות אלה אל מול הילדים או להעמיד אותם במצב בו גם הם נדרשים לשלם מחירים על הפרידה.

טיפ רביעי – ערכו צוואה ועדכנו את כלי ההשקעה והחיסכון שלכם

זו אולי עצה טובה בכל שלב בחיים, ובפרט לאחר הליך גירושין – אם יש לכם ביטוח מנהלים שהמוטב בו במקרה של חלילה פטירתכם הוא הגרוש – דעו כי אלמלא תשנו פרטים אלה – הוא יישאר המוטב על פי חוק של החסכונות שלכם. על כן, זה הזמן לערוך צוואה, לעדכן פרטי מוטבים בכל תכניות החיסכון שלכם – ולמחוק מכולם את שמו של מי שהיה השותף לחיים בעבר.

טיפ חמישי – קחו עזרה כשאתם נדרשים לה

בין אם מדובר בליווי מקצועי של עו"ד גירושין בתהליך שהוא לעתים בלתי נגמר של הגירושים והתביעות בו; או בין אם מדובר בתמיכה רגשית או בליווי אישי בבניית החיים מחדש – אל תוותרו על קבלת ליווי שיעזור לכם להחזיר את החיים למסלולם. הליך הגירושין הוא תובעני רגשית, מורכב משפטית וביורוקרטית ודורש מכם הרבה תעצומות נפש. היעזרו בבני משפחה ובאנשי מקצוע, על מנת לאפשר לכם להתחיל פרק חדש בחיים – שיהיה טוב יותר מן הפרק שזה אך הסתיים.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: