פתיחת תיק גירושין

בני זוג שמחליטים לפרק את החבילה יצטרכו להתחיל הליך גירושין על פי החוק במדינת ישראל. ההליך אמור בסופו של יום להסדיר את כל הנושאים שנותרו פתוחים, ולאפשר לכל אחד מבני הזוג לפתוח דף חדש. השלב הראשון בהליך הגירושין יהיה השלב שבו אתם מבצעים פתיחת תיק גירושין ברבנות. כל מי שהתחתן כדת משה וישראל יהיה חייב לפנות לרבות לפתיחה של תיק גירושין. רק הרבנות תהיה מוסמכת לנהל את טקס הגירושין, ולסדר את כל הדברים השונים הקשורים לגט. פתיחת תיק ברבנות זה שלב קריטי מאוד שיכול לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה. זוהי הסיבה שבגללה מוטב כי תכירו את ההליך על בוריו, כך לא תעשו טעות שתתחרטו עליה. הרי ברוב המקרים כאשר תתחילו לבצע את ההליך הזה, לא תהיה לכם אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור. משרדו של עו"ד רן רייכמן ישמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך עד אשר תשיגו בדיוק את מבוקשכם.

 

כיצד פותחים?

החוק בישראל קובע כי רק לרבנות תהיה הסכמות להעניק את הגט המיוחל לבני הזוג. מבלי שבני הזוג יקבלו גט מהרבנות, הם לא יוכלו להיקרא זוג גרוש לכל דבר ועניין. לפיכך פתיחת תיק גירושין חייבת להיעשות ברבנות, תוכלו לחפש באינטרנט את הסניף הקרוב ביותר אליכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לגשת לרבנות על מנת להגיש את המסמכים הדרושים. מיד לאחר מכן יפתח לכם תיק ברבנות שיאפשר לכם להגיע למצב שבו אתם תהפכו להיות זוג גרוש. כמובן שישנה חשיבות להתייעץ עם עורך דין מנוסה לפני שעושים צעד מהסוג הזה. לא תרצו לעשות צעד כל כך משמעותי מבלי שתהיו בטוחים שהוא יסייע לכם. הרי פתיחה של תיק ברבנות עשויה לגרום לזוגיות כולה לעלות על שרטון, מכאן לא תהיה דרך חזרה.

 

לפני פתיחת תיק גירושין

לפני שאתם רצים לפתוח תיק גירושין ברבנות, חשוב מאוד לדבר עם בן או בת הזוג. השאיפה שלכם בתור זוג נשוי (לפחות באותה נקודת זמן) תהיה לבצע את הגירושין עצמן בהסכמה. אם הגירושין לא יתבצעו בהסכמה זה עלול להיות עניין שרק יסבך עוד יותר את המצב שבו אתם נמצאים. בנוסף מוטב לכם להתייעץ עם עורך דין המתמחה בגירושין מה בדיוק נכון לכם לעשות. הרי פתיחת התיק ברבנות תכניס אתכם ישירות אל המסלול שממנו היציאה תהיה כזוג גרוש. אתם מהצד שלכם אמורים להכין את הקרקע לכל תרחיש ולכל עניין שלא יבוא. עורך דין מקצועי יסביר לכם בדיוק את כל הפרטים החשובים שאולי אינכם יודעים אותם באותה נקודת זמן. פתיחת תיק גירושין אמורה להיעשות רק אחרי שביצעתם את כל השלבים האלה. כך תדעו כי אתם לא תתחילו את הליך הגירושין מבלי שתהיו מוכנים אליו לחלוטין.

 

מהי העלות?

פתיחת תיק גירושין ברבנות זה לא עניין מסובך, אך לאחר מילוי הטפסים תתחילו את ההליך עצמו. להתנהל בתוך הליך הגירושין זה כן עניין לא פשוט שמצריך לא מעט ניסיון וידע. הרי באופן טבעי כל אחד מבני הזוג ינסה לזכות ביותר דברים במסגרת הסכם גירושין. מהסיבה הזאת כבר מהשלב הזה מוטב כי תצטיידו בעורך דין מנוסה שיסייע לכם בהליך כולו. כמה יעלה לכם לפתוח תיק גירושין ברבנות? האמת היא מדובר על אגרה שמתעדכנת מפעם לפעם. כך שיכול להיות שהמחיר שנגיד לכם כאן לא יהיה בהכרח המחיר הנכון באותה נקודת זמן. נכון להיום מחיר אגרת פתיחת תיק ברבנות היא 347 ₪. נדגיש כי כל פעולה נוספת תדרוש מכם פתיחת תיק נוסף, מכאן העלות מן הסתם תעלה בהתאם. תוכלו לפנות אלינו על מנת שנסביר לכם בדיוק מהי העלות שאותה תידרשו לשלם בפועל.

 

הליך גישור טרם פתיחת תיק גירושין

עד לא מזמן כאשר בני זוג רצו להתגרש הם היו צריכים לפתוח תיק ברבנות באופן מידיי. כיום המציאות היא שבית המשפט מנסה לגרום לבני הזוג לנסות ליישב את ההדורים טרם פתיחת תיק ברבנות. לפיכך כל זוג שמחליט להתגרש מחויב לבצע פגישת גישור שנקראת בין היתר פגישת מהו"ת (מידע, הכרות ותיאום). מדובר על הליך יחסית קצר שמטרתו העיקרית היא לבחון אפשרות לגשר בין הפערים בין בני הזוג. לעיתים כאשר בני הזוג נמצאים באותו החדר, הם מצליחים לגשר על לא מעט פערים שיש בניהם. אם הגישור לא מצליח, מיד לאחר מכן תהיה אפשרות לפתוח תיק ברבנות. גם לפגישת גישור מוטב להגיע עם עורך דין שיסייע לכם להציף את הדברים שחשובים לכם. חלק לא קטן מההסכמות לקראת הסכם הגירושין עשויות להגיע מהפגישות האלה. הליך גישור יאפשר לכם בין היתר להתחיל את הליך הגירושין ברגל ימין, בלי שתהיינה אנרגיות שליליות.

 

האם ניתן לפתוח תיק גירושין בבית המשפט?

בית המשפט הוא הגוף שיכול להיות אחראי על בניית הסכם הגירושין בין בני הזוג. אך פתיחת תיק גירושין התחלתית חייבת להתבצע ברבנות כמו שכבר אמרנו לכם. הרבנות היא הגוף היחידי בישראל שמעניק לבני זוג גט, בית המשפט אינו יכול להעניק גט. אחרי שפונים לרבנות לפתיחת תיק, יהיה אפשר לפנות לבית המשפט. בני זוג דתיים או חרדים יעדיפו לבצע את ההליך כולו ברבנות, כאשר בתוך הרבנות ישנו גם בית דין רבני. לא יודעים היכן מוטב לכם לבצע את הליך הגירושין עצמו? אחרי שיחה קצרה עם עו"ד רן רייכמן תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה. אחרי שתבחרו גוף מסוים שיהיה אחראי על ניהול התיק, לא תהיה לכם אפשרות להעביר אותו לגוף אחר. לפיכך חשוב מאוד שתעשו בחירה שתהיו שלמים לגביה.

 

חשיבות ההסכמה לפני פתיחת תיק ברבנות

לצערנו ישנם בני זוג שממהרים מאוד לפתוח תיק גירושין, ושוכחים כי הם לא לבד. חשוב מאוד שבעת פתיחת תיק גירושין תהיה הסכמה בין בני הזוג על הצעד הזה. ההסכמה תביא לכך שכל הליך הגירושין יתבצע בצורה הרבה יותר נעימה בין בני הזוג. ההסכמה תסלול את הדרך לבניית הסכם גירושין שיטיב עם כל אחד מהצדדים. הרי ברגע שבני הזוג מתנגחים האחד בשנייה, יהיה מאוד קשה לבנות הסכם שמטיב עם כולם. זוהי הסיבה שבגללה חשוב שתיידעו אחד את השנייה על פתיחת התיק ברבנות. אולי אפילו תוכלו לגשת לפתוח את התיק ביחד, אל תשכחו כי למרות הכל הייתם זוג נשוי זמן מה.

 

לא פותחים תיק לפני שפונים אלינו!

אל תהיו חכמים רק לאחר מעשה, מוטב כי תהיו חכמים לפני שתפתחו תיק גירושין. המשרד שלנו מתמחה בסיוע לבני הזוג הנמצאים בתחילתו של הליך גירושין. פתיחת תיק גירושין זה השלב הראשון, אך מיד לאחריו תצטרכו להתמודד עם עוד שלבים רבים. לכן מוטב לכם כי כבר לפני פתיחת התיק עו"ד רן רייכמן יעמוד לצידכם בכל עניין. הוא יספק לכם ליווי אישי לכל אורך הדרך עד אשר תשיגו את מבוקשכם. לא פותחים תיק גירושין לבד, זוהי עשויה להיות טעות שתתחרטו עליה. התקשרו אלינו על מנת שנוכל לעזור לכם: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: