מאילו סיבות ניתן בד"כ לבקש צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד בן הזוג?

צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד בן הזוג – הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ לבן הזוג, היא צעד הנחשב קיצוני יחסית ובית המשפט לא מאשר אותו בנקל לרוב. זוהי הגבלה על חופש תנועתו של אדם ולכן בית המשפט מתייחס לצעד זה בכובד ראש, מהניסיון בתור עו"ד משפחה. עם זאת, קיימים מצבים שבהם יחליט בית המשפט להוציא את הצו כנגד אדם – בין אם מסיבות כלכליות (חובות) ואחרות, ובין אם האדם נמצא בסכסוך זוגי.

ran03 בדרך כלל, מסביר עו"ד גירושין רן רייכמן, מדובר באישה המבקשת להוציא את הצו לגבר. סיבות נפוצות להגבלת היציאה מהארץ יכולות להיות למשל:

  • חשש מהברחת קטינים לחו"ל – על פי התקיימות דיון בתיק גירושין, חתימה על הסכם גירושין ועוד.
  • התחמקות ממתן גט – עגינות כידוע, מסבה סבל רב לאישה וכאשר בית המשפט משוכנע שנסיעתו של הבעל לחו"ל צפויה לסייע לו להתחמק ממתן הגט, הוא יוכל למנוע ממנו לצאת מישראל.
  • התחמקות מביצוע פס"ד – כשהיציאה לחו"ל עלולה להימשך פרק זמן לא ידוע, או בלתי מוגבל, וכשיש יסוד להניח שזוהי דרך עבור בן הזוג להתחמק ממזונות או מחלוקת רכוש, בית המשפט יוכל לפסוק על צו עיכוב יציאה מהארץ.

מעבר לעמוד שאלות ותשובות >>  |  מעבר לעמוד שאלות ותשובות בתחום זה >> 

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

We’d love to hear from you

נלחם עבורך ועבור הזכויות שלך כל הדרך אל הניצחון!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם העורך דין המוביל בישראל חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם