האם ניתן להגיש תביעת גירושין לאור החוק להסדר התדיינויות בין בני זוג?

האם ניתן להגיש תביעת גירושין לאור החוק להסדר התדיינויות בין בני זוג?

עורך דין גירושין - רן רייכמן

בחודש יולי 2016 חלה רפורמה רצינית בתחום דני המשפחה בישראל: נכנס לתוקפו החוק להסדר התדיינות בין בני זוג. מטרתו של החוק זה היא לסייע להורים לפתור את המחלוקת המשפחתית בדרכי שלום והסכמה, על מנת לצמצם או אף לחסוך את הצורך של התערבות משפטית – הכל תוך התחשבות בכל צדדי הסכסוך ובראש ובראשונה בטובת הילדים.

לפני הגשת הבקשה ליישוב סכסוך, מומלץ להיוועץ עם עורך דין דיני משפחה, שיידע לכוון אתכם, על פי המקרה הספציפי, לאיזו ערכאה רצוי להגיש את הבקשה. הוא גם יידע להנחות אתכם לגבי הגשת הסעדים הזמניים הספציפיים המותרים על פי החוק, בשלב הליך הגישור – וזאת על מנת לשמור על זכויותיכם.

במידה ופרוצדורת הגישור מוצתה מבלי להגיע להסכמה ופשרה, עדיין ניתן להגיש תביעת גירושין. על פי החוק, במידה ועברו 45-60 יום מהגשת הבקשה ליישוב הסכסוך, רשאי הצד שהגיש את הבקשה, לפנות בתוך 15 ימים, עם תובענה לכל ערכאה שיפוטית שלה סמכות לדון בעניין לפי דין. במידה ואותו צד לא הגיש את האמור, רשאי הצד האחר להגיש תובענה משלו לכל ערכאה שיפוטית שלה סמכות לדון בעניין לפי דין.

מעבר לעמוד שאלות ותשובות >>  |  מעבר לעמוד שאלות ותשובות בתחום זה >>

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: