תביעת גירושין

בשנים האחרונות ישנה עלייה גדולה מאוד בכמות הזוגות שמחליטים להתגרש. מדובר על בני זוג שהגיעו למסקנה כי ההחלטה הנכונה ביותר עבורם תהיה לפרק את החבילה. מדובר על החלטה לא פשוטה, אך כזאת שתהיה מתבקשת לנוכח המצב הקיים בשטח. מאותו הרגע שבני הזוג מחליטים לפרק את החבילה, הם נכנסים לתהליך שנקרא הליך גירושין. המטרה של התהליך היא לפרק את המחויבות השונות שיש לבני הזוג האחד כלפי השנייה. בכל זאת מדובר על בני זוג שהיו נשואים תקופה מסוימת, ולא מן הנמנע כי יש להם דברים משותפים שונים. תביעת גירושין היא בעצם הפעולה הראשונה שפותחת את התהליך, וממנה כבר לא תהיה דרך חזרה. רוצים לפתוח תביעה מהסוג הזה? מוטב כי תתייעצו עם עורך דין לפני שתעשו צעד שעשוי להיות צעד שתתחרטו עליו.

 

מי יכול להגיש תביעת גירושין?

ברוב המכריע של המקרים תביעה לגירושין מוגשת על ידי אחד מבני הזוג. מדובר על בן הזוג שיזם את התהליך, זה שהגיע למסקנה כי מוטב לפרק את החבילה. ישנם מקרים שבהם בני הזוג מגיעים במשותף להחלטה, והם יכולים לפתוח את התביעה ביחד. לא קיימת חובה לעדכן את בן הזוג השני בדבר פתיחת התביעה, מדובר על עניין מוסרי בלבד. אם אינכם מרגישים בנוח לשתף את הצד השני בשלב כל כך מוקדם, זה בהחלט צעד תקין. אף אחד לא מחייב אתכם לקבל אישור בשביל שתוכלו לפתוח את התביעה כחוק. מכיוון שיש לו מעט נושאים להסדיר, תביעת גירושים לרוב מגיעה ביחד עם תביעות נוספות. התביעות הנוספות אמורות להסדיר את כל הדברים השונים שקשורים בדרך כזאת או אחרת לבני הזוג.

 

איפה מגישים תביעה לגירושין?

ישנם כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי תביעת גירושין מגישים בבית המשפט. המציאות היא שהערכאה הבלעדית שמוסמכת לעסוק בתביעה לגירושין היא הרבנות. לפיכך את התביעה עצמה תצטרכו להגיש לבית הדין הרבני שנמצא בסמוך לאזור מגוריכם. את התביעות האחרות שלא קשורות לתביעת הגירושין תוכלו לקיים בבית המשפט או בבית הדין הרבני. נדגיש כי ישנה אפשרות להגיע גם לשלום בית אחרי הגשת תביעה מהסוג הזה. לעיתים הגשת התביעה עצמה יוצרת זעזוע, ומיד לאחר מכן העניינים חוזרים בחזרה למסלולם התקין. כך שתדעו כי יכול להיות שתמצאו את עצמכם חוזרים לאחור גם לאחר הגשת התביעה. אך נכון להיום לרוב כאשר בן זוג מגיש תביעה לגירושין היה מאוד קשה להניע אותו מכך.

 

מהי תביעת גירושין בהסכמה?

תביעה לגירושין בהסכמה היא תביעה שמגיעה לאחר שבני הזוג הגיעו להחלטה משותפת לפרק את החבילה. כלומר בני הזוג עצמם נכנסים לתהליך בשיתוף פעולה מלא, מתוך רצון לסיים את הקשר בניהם. היתרון של תביעת גירושין בהסכמה הוא שהיא מקלה מאוד את הדרך, ומאפשרת להגיע להסכמות במהירות. כאשר כל אחד מבני הזוג יהיה נעול בעמדותיו, יהיה מאוד קשה להביא למצב של הידברות. לכן אתם בתור בני זוג שרוצים להתגרש צריכים לעשות כל מה שאפשר בשביל לזכות לשיתוף פעולה. גירושין בהסכמה יהיו נכונים עבורכם, אך גם עבור הילדים שנמצאים בדיוק בתפר בניכם. הילדים ירצו לדעת כי גם ביום שאחרי, ההורים שלהם יישארו בקשר טוב.

 

כיצד מתנהלת תביעה לגירושין?

עוד לפני שאתם מגישים תביעת גירושין, יהיה עליכם לפנות לעורך דין מנוסה. חשוב מאוד שכבר מתחילת הדרך תתייעצו עם עורך דין לגירושין, כך תוכלו למנוע מעצמכם טעויות נפוצות. לא מעט אנשים עושים טעויות שונות מסיבות כאלה ואחרות, ולאחר מכן הם מצטערים עליהן. עם האיש הנכון תוכלו להיות בטוחים כי אתם תביאו את עצמכם אל מחוז חפציכם. כלומר אל המקום שתמיד רציתם להיות בו, לא משנה עד כמה זה נראה לכם מציאותי נכון לעכשיו.

  1. בקשה ליישוב סכסוך: בעבר הייתה אפשרות להגיש ישר תביעת גירושין, כיום המציאות היא מעט שונה. עוד לפני שבן הזוג מגיש תביעה לגירושין, הוא נדרש להגיש בקשה ליישוב הסכסוך. כלומר מדובר על מספר פגישות של בן ובת הזוג עם איש מקצוע שינה להסדיר את הבעיות השונות. אם בניסיון למנוע את הגירושין עצמם או לפחות לנסות להגיע להסכמות להסדר העתידי.

  2. הגשת תביעת גירושין: במקרה שבו הניסיון ליישב את הסכסוך לא הצליח, ישנה אפשרות להגיש תביעת גירושין. התביעה חייבת להכיל בתוכה מסמכים שונים שנחוצים לשם פתיחתה. תביעה שלא תהיה מוגשת כנדרש לא תפתח, כתוצאה מכך תוכלו למצוא את עצמכם עומדים במקום. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין שמכיר את התחום הזה.

  3. הגשת כתב תביעה: עוד שלב חשוב מאוד הוא השלב שבו התובע מגיש כתב תביעה. כתב התביעה אמור להכיל מידע חשוב מאוד על כל הצדדים המעורבים בהליך. בנוסף ישנו צורך לציין את העילה לגירושין, כאשר העילה חייבת להיות עילה קבילה. אחרת הבקשה עצמה עלולה להידחות על הסף, כחלק מהחוק הקיים במדינת ישראל.

 

מהם העילות לתביעות גירושין?

על מנת שבית הדין יוכל להכיר בתביעת הגירושין, חייבת להיות עילה לגירושין עצמם. במילים פשוטות צריכה להיות סיבה שבגללה אחד מהצדדים מחליט לפרק את החבילה. הרי זה לא הגיוני שבני זוג שנשואים שנים רבות יחליטו להתגרש סתם כך, חייבת להיות עילה מסוימת. העילה צריכה להיות עילה אחת מבין מספר רב של עילות שמתירות גירושין. לפני שאם נכנסים ללחץ מוטב כי תדעו שככל הנראה תמצאו עילה שנכונה למקרה הספציפי שלכם. נדיר מאוד לשמוע על אנשים שלא מוצאים עילה מוצדקת להתחיל תהליך של גירושין. בעזרתו של עורך דין מנוסה תוכלו להיות בטוחים כי אתם בוחרים את העילה הנכונה ביותר. זאת שתאפשר לכם להתחיל את הליך הגירושין, ועוד זמן קצר גם תוכלו לפתוח דף חדש.

 

כמה זמן נמשכת תביעת גירושין?

מאוד קשה להגיד באופן כללי כמה זמן יכולה להמשיך תביעה לגירושין. כמו שאתם מתארים לעצמכם כל מקרה נשקל לגופו, וכל סיטואציה היא סיפור אחר לגמרי. אתם צריכים להתייחס אך ורק למקרה שלכם, לא לקחת דוגמה מכל מיני מקרים אחרים. כל עוד התביעה עצמה מבוססת ומנומקת, היא לא אמורה להימשך זמן רב. יתרה מכך, אם התביעה נעשית בהסכמה של שני הצדדים, ההליך כולו יהיה קצר מאוד. כך שאתם תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מסיימים את הפרוצדורה מהר מאוד. בעזרתו של עורך דין מנוסה תוכלו לקצר עוד יותר את ההליך, ולפרוס אותו על שבועות ספורים בלבד.

 

רוצים להגיש תביעה לגירושין? פנו לעו"ד רן רייכמן

מתחילים להרגיש את הלחץ לפני שתגישו תביעת גירושין? אנו מציעים לכם לקחת נשימה עמוקה. מדובר על צעד משמעותי מאוד, אך ככל הנראה הוא גם צעד מתבקש. לכל אחד ולכל אחת מגיעה הזכות לחיות את החיים שאותם הם רוצים לחיות. אם החלטתם להגיש תביעה לצורך גירושין, מוטב כי תעמידו לצידכם את עורך הדין המנוסה ביותר. רוצים ללכת על בטוח? פנו עוד היום למשרדו של עורך הדין רן רייכמן. עורך דין מנוסה שיספק לכם ליווי צמוד על מנת שתוכלו להשיג את מבוקשכם: 077-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: