תהליך גירושין

הגעתם למסקנה כי מוטב לכם לפרק את הזוגיות? עוד לפני שאתם מיידעים על כך את הצד השני, מוטב להתייעץ עם עורך דין מנוסה. הרי תהליך גירושין הוא לא דבר של מה בכך, הוא מביא איתו לא מעט עניינים שונים. עורך דין לדיני משפחה אשר מומחה בתחום הגירושין יסביר לכם כיצד נכון לפעול בכל צומת ובכל נקודת זמן. הסכנות הכרוכות בביצוע הליך גירושין באופן עצמאי הם רבים, ולא כדאי לכם לקחת אותם על עצמכם. לאחר שתייעצו עם עורך הדין תוכלו גם ליידע את הצד השני, בתקווה כי התהליך עצמו יתבצע בהסכמה. אם התהליך לא יתבצע בהסכמה, צפויה לכם דרך ארוכה עד אשר תגיעו להסכמות על נושאי הליבה. עורך הדין ילווה אתכם גם במקרה של גירושין בהסכמה, כאשר ישנו צורך להסכים על נושאים חשובים. אבני הדרך שאותן יתווה עורך הדין יאפשרו לכם להגיע לסופה עם סיפוק רב מכל היבט אפשרי.

 

איך מתחילים תהליך גירושין?

השלב הראשון בכל הליך גירושין הוא פנייה לעורך דין שמכיר את העולם הזה. לרוב האנשים העולם הזה הוא זר, וכל טעות קטנה עלולה לעלות ביוקר כאשר בוחנים אותה בהמשך. עורך דין לגירושין יהיה האיש שיספק לכם הכוונה מדויקת בכל פעם שתעמדו בפני צומת דרכים. אם תפנו לעורך דין בשלב מתקדם יותר, זה כבר עלול להיות מאוחר מידיי מכל מיני היבטים שונים. לעורך דין מוטב לפנות עוד לפני שמיידעים את הצד השני על הרצון להתגרש. ברגע שתיידעו את הצד השני על הרצון להתגרש, כבר לא תהיה לכם דרך חזרה. לפיכך מוטב כי בשלב הקריטי הזה יעמוד לצידכם עורך דין שמכיר את זכויותיכם.

 

כיצד מיידעים את בן או בת הזוג?

השלב השני של תהליך גירושין יהיה ליידע את בן או בת הזוג על הרצון שלכם. מדובר על שלב קריטי מאוד, כזה שיכול לשנות את תמונת המצב מקצה אחד ישירות לקצה השני. אנו מציעים לכם לעשות זאת באופן אישי, כך תוכלו לשתף האחד את השנייה ברגשותיכם. תנסו להגיע למצב שבו ההליך עצמו לא מגיע עם המון דם רע או מריבות מיותרות. השאיפה של שניכם תהיה לפרק את החבילה בצורה מהירה ועם מינימום ויכוחים. כל ויכוח אפילו הקטן ביותר עשוי למשוך את ההליך עצמו הרבה מעבר למה שדמיינתם לעצמכם. תוכלו לשמוע טיפים חשובים מעורך הדין עוד לפני שתעשו את הצעד הזה.

 

מהם היתרונות של תהליך גירושין בהסמכה?

כאשר מדברים על הליך גירושין, חובה להבין את החשיבות של הליך גירושין בהסכמה. לא מעט בני זוג נוטים להזרים לא מעט דם רע אל תוך התהליך עצמו, ולכן הם משלמים על כך ביוקר. ברגע שבני הזוג יגיעו להסכמות על הנושאים החשובים, התהליך כולו יסתיים בתוך זמן קצר. מריבות שונות וויכוחים שונים על נושאים שקשורים להסכם הגירושין עלולים לעכב את השגת המטרות. מה שגם בסופה של הדרך בני הזוג עלולים לגלות כי הם הפסידו לא מעט. לכן גם אם ישנה חוסר הסכמה על עניינים שונים, מוטב תמיד לנסות לדבר. כך גם אתם תוכלו להרוויח, וגם בן או בת הזוג ירוויח.

 

האם ישנה אפשרות להחזיר את המצב לאחור?

במידה ובני הזוג מעוניינים בכך, ישנה אפשרות להחזיר את המצב לקדמותו. זוהי הסיבה שעוד לפני שמתחילים תהליך גירושין באופן רשמי, מנסים ליישב את הסכסוך. לא מעט בני זוג מגיעים למצב שבו אחרי שהם משוחחים זה עם זה, הם מחליטים לנסות להמשיך את הזוגיות. כל עוד ישנה אפשרות להמשיך את הזוגיות, מוטב לבחור באופציה הזאת. אף אחד לא רוצה לפרק את החבילה, בטח לא כאשר ישנם ילדים משותפים ולא מעט חוויות משותפות. גם עורך דין לגירושין יכול להיות האיש הניטראלי שינסה לגשר על הפערים. אך כמובן שלא תמיד ישנה אפשרות להחזיר את המצב לקדמותו בגלל סיבות כאלה ואחרות. אם כבר החלטתם לפרק את החבילה, הכי חשוב לעשות זאת תוך כדי הבנה הדדית. כך בני הזוג יוכלו להגיע למצב שהם ישיגו את מבוקשם.

 

היכן כדאי להתחיל תהליך גירושין?

לרשות בני הזוג עומדות שתי אפשרויות מהן הם צריכים לבחור רק אפשרות אחת. נדגיש כי מרגע שבני הזוג בחרו את המקום שבו הם יפתחו את תיק הגירושין, לא תהיה אפשרות לשנות זאת. האפשרויות שעומדות לרשות בני הזוג הן בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. בית הדין הרבני פועל על פי חוקי היהדות, ולכן הוא לא מתאים לכולם. הוא רלוונטי בעיקר עבור בני זוג דתיים שרוצים לקבל קביעות שונות בהתאם להלכה. האפשרות השנייה הינה בית המשפט שהוא המקום השכיח ביותר שאליו מגיעים זוגות שרוצים לפתוח תיק גירושין. בית המשפט הוא יותר ליברלי, לרוב הוא רואה את טובת הילדים המשותפים של בני הזוג.

 

תשאפו תמיד לסיים את התהליך במהירות

תזכרו כי  בסופה של הדרך לכל אחד מבני הזוג תהיה הזדמנות לפתוח דף חדש. אולי כרגע זה נראה לכם מאוד רחוק, אך תהליך גירושין יכול להסתיים במהירות. ברגע שבני הזוג נמצאים בעיצומו, הם יתקשו מאוד לפתוח דף חדש על כל המשתמע מכך. לפיכך הפתרון הנכון עבורם יהיה פשוט לנסות להגיע להסכמות הכי מהר שרק אפשר. ברגע שמגיעים להסכמות שיהיו נכונות לשני הצדדים, ניתן יהיה לסיים את התהליך במהירות. תוך שבועות ספורים כבר תמצאו את עצמכם במקום שונה מהמקום שבו אתם נמצאים היום. עם עורך דין רן רייכמן, בני הזוג יצליחו להגיע להסכמות מבלי לבזבז זמן יקר. העיקר שתוכלו סוף כל סוף לחיות איך שתמיד רציתם לחיות.

 

מה עושים כאשר אין הסכמות?

תהליך גירושין לא תמיד מתקיים עם הסכמות, לא משנה באיזה נושא מדובר. גם בסיטואציה שבה אין הסכמה, אינכם צריכים להתפשר על מה שמגיע לכם. בני הזוג צריכים להתפשר ביחד, לא מדובר כאן על אינטרס של בן אדם אחד בלבד. לפיכך אם אין הסכמה על נושאים מהותיים, חובה לפנות לעורך דין שידע לייצג את האינטרסים שלכם. רק עורך דין מנוסה ידע כיצד להוציא אתכם מהבור שככל הנראה הצלחתם להיכנס אליו. עורך דין חסר ניסיון יתקשה מאוד לנצח את עורכי הדין האחרים שנמצאים בצד השני של המתרס. הליך גירושין לא תמיד הולך כמצופה, והאחריות שלכם תהיה להיות מוכנים לכל תרחיש.

 

היתרונות של תהליך גירושין עם עו"ד רן רייכמן

אם התחלתם תהליך גירושין מוטב כי תפנו מיד לעו"ד רן רייכמן. מהם היתרונות שאותם תוכלו להשיג אם תחליטו לפנות דווקא אליו? ראשית מדובר על עורך דין מנוסה מאוד, כזה שפגש מקרים שונים ומגוונים. אחוזי ההצלחה של עו"ד רן רייכמן מאוד גבוהים, נכון להיום הם עומדים על למעלה מ-90 אחוזים. כל זאת קורה תוך מתן יחס אישי, והקשבה מלא לכל מה שרק תרצו לשתף. הרי גם ככה מדובר על מצב רגיש, כזה שמחייב את עורך הדין להיות מאוד רגיש. אין מקום לטעויות, בכל תהליך גירושין פונים אלינו: 072-3955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות התקשרו:

לשיחה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות התקשרו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: