האם ילדים מאומצים זכאים לצוואה וירושה מההורים המאמצים?

האם ילדים מאומצים זכאים לצוואה וירושה מההורים המאמצים? – ע"פ החוק במדינת ישראל החוק המסדיר את סוגיית דיני הירושה במדינה, מתבסס על קשר הדם שקיים בין המנוח לבין יורשיו, ובפרט במקרה והמנוח לא השאיר אחריו צוואה פיצול האחים בגירושין . עם זאת, החוק מכיר בשני סייגים עיקריים לקשר הדם, כשאחד מהם מתייחס למעמדם של ילדיו המאומצים של הנפטר כאשר במקרים של פטירה ילד מאומץ שווה ערך לילד ביולוגי. שניהם זכאים לצוואה וירושה באותה מידה.

בנוסף, לפני מספר שנים חל שינוי בסעיף 16 של חוק דיני הירושה, שקובע כי באפשרותו של הילד המאומץ לא רק לרשת את הוריו המאמצים, אלא גם את שאר קרובי משפחתו, וזאת אף לרבות אחיו המאומצים.

מעבר לעמוד שאלות ותשובות >>  |  מעבר לעמוד שאלות ותשובות בתחום זה >>

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

We’d love to hear from you

נלחם עבורך ועבור הזכויות שלך כל הדרך אל הניצחון!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם העורך דין המוביל בישראל חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם