המנוח הותיר חובות – האם יורשיו צריכים לשלם זאת?

צוואות וירושות - הורשת חובות
צוואות וירושות – הורשת חובות

המנוח הותיר חובות – האם יורשיו צריכים לשלם זאת? – לא מעט אנשים שנפטרו, הותירו אחריהם חובות לגופים מסוימים ולאנשים. נשאלת השאלה לא פעם, מה הדין בנוגע לחובות אלו. סעיף 127 לחוק הירושה, מדבר על עניין זה. ילדיו של המנוח אינם חבים בחובות העיזבון, למעט במקרים הבאים שהתקיימות של שניהם יובילו לחבות של הילדים:
1. הילדים ידעו על קיומו של החוב. 2. בעיזבון יש מספיק כסף לתשלום החוב.

כאשר ישנו נושה שמעוניין בחוב, הוא יוכל להגיש תביעה כנגד היורשים לגילוי מסמכים ולבקשת הפרטים של חשבונות הבנק השייכים למנוח. כך הוא יידע אם בחשבונות הבנק ישנו הסכום המספיק לכיסוי החוב. במקרה שבו יש מספיק כסף, הילדים לא יוכלו לחלק את העיזבון לפני החזרת החובות.

מעבר לעמוד שאלות ותשובות >>  |  מעבר לעמוד שאלות ותשובות בתחום זה >>

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

We’d love to hear from you

נלחם עבורך ועבור הזכויות שלך כל הדרך אל הניצחון!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם העורך דין המוביל בישראל חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם