הסכם נישואין

באופן כללי, הסכם לפני או אחרי נישואין הוא תמיד רעיון טוב עבור זוגות נשואים. אם לצד אחד לנישואין יש נכסים משמעותיים, ואותו אדם רוצה להגן על הנכסים הללו במקרה של גירושין, אז ברור שרצוי הסכם טרום נישואין. הסכם נישואין הוא עדיין הדרך הטובה ביותר להגן על הצד השני מפני חיפוש רווחים כספיים בגירושין שאינם זכאים להם. אם יש לכם נישואין שניים או שלישיים, ויש לכם ילדים מנישואין קודמים שאתם מעוניינים להגן עליהם ולוודא שתהיה להם גישה לנכסים שלכם, אז הסכם נישואין הוא הדרך הטובה ביותר להגן על כך. כדאי לכם להקפיד על קריאה רציפה של המאמר שלפניכם, כי בו נדון אודות – הסכם נישואין.

 

הסכם נישואין
הסכם נישואין

מדוע הסכם נישואין כל כך חשוב?

אם אדם לא עורך הסכם נישואין רגיל, אולי מבלי לדעת, אזי אם הקשר מסתיים, לשני בני הזוג יהיו זכויות וחובות משפטיות מסוימות זה כלפי זאת, שאולי לא התכוונו להתחייב אליהם בעת המעבר לגור ביחד. להתחיל עם. הסכם נישואין יכול להיות חשוב ביותר באופן הזה שהוא יכול לקבוע במפורש שלא נועדו נישואין בחוק המקובל, או שהוא יכול לקבוע את חלוקת נכסי הנישואין וכל סוג של תשלום מזונות לבני זוג, הסדר משמורת או תשלום מזונות ילדים. מקום שבו הסתיימו הנישואים בחוק המקובל והצדדים כבר לא גרו יחד.


למה הסכם נישואין כה מומלץ?

הסכם נישואין הוא בין בני זוג כדי לקבוע כללים לזוגיות. הסכם נישואין נדרש לפעמים לשם הקמת שותפות מקומית. הסכם נישואין יכלול על פי רוב כיצד לכבד אחד את השניה וכיצד משלמים הכנסות והוצאות. הסכם נישואין כולל, לעיתים, אף סידורי מגורים של בני הזוג ועבור בני הזוג, את הצרכים האישיים של מי מהצדדים לחוזה, את הסיום (פרידה, תאריכי סיום וכולי), וכיצד והיכן יהיה חוזה כזה. יצא לפועל – הסכם נישואין הוא אחת ההחלטות הטובות ביותר שבני זוג יכולים לקבל כדי להבטיח את ביטחון הונו וכיצד הוא ינוהל לאחר מותם. ההסכם נועד להדריך בני זוג בתהליך ניהול מערכת היחסים שלהם גם במהלכו וגם אחריו. טופס הסכם נישואין מקוון יראה לכם בדיוק מה התנאים של חוזה כזה. מומלץ שלכל זוג, בין אם נשוי כדין ובין אם לאו, יהיה הסכם נישואין.


מה הקשר בין הסכם נישואין לבין מזונות?

הסכם נישואין מעיד לבית המשפט שאלו היו דברים שהיו בבעלותכם לפני הנישואין, שכולם הסכימו שבמקרה של גירושין, אתם תהיו זכאים להחזיק ולשמור על הדברים האלה ללא תביעה של בן הזוג השני. הסכמים אלו יעילים ומתקיימים לרוב בבית המשפט, בהנחה שלשני הצדדים יש אפשרות לפנות לייעוץ משפטי וששני הצדדים היו כנים בחשיפתם לצד השני. הסכם נישואין הוא דרך טובה לשמור בבטחה על מה שהבאתם לנישואין. זה תמיד מועיל לאנשים המבוססים ביותר ושיש להם דברים כשהם נכנסים לנישואים. לזוגות צעירים יותר, שמתחילים חיים, אז יכולים להיות כמה חסרונות. לדוגמה, אם זוג צעיר מתקשר בהסכם טרום נישואין, ומקיים נישואים למשך זמן ניכר, הכול ישתנה עד שהם מתגרשים. ייתכן שצד אחד מרוויח הרבה יותר כסף מהצד השני, או שיש להם ילדים משותפים, או שהם רכשו נכסים שזכו לתואר רק על שמו של אדם אחד. החיסרון של זוג צעיר שמתחתן הוא שהם נכנסים להסכם שאפילו לא יסתכלו עליו במשך שנים ארוכות, בתקופה שבה כל החיים שלהם שונים ממה שהיו כשהם התקשרו בהסכם. זה נכון במיוחד כשמדובר בנושאים כמו מזונות. קחו כדוגמה של זוג צעיר בשנות העשרים לחייהם שרק מתחילים את החיים. אין להם ילדים, שניהם בוגרי מכללות ויש להם הזדמנות להשיג כל מה שהם רוצים בחיים. הם מחליטים שהם הולכים להתקשר בהסכם טרום נישואין שמגביל כל מזונות עתידיים. בזמן שהם נכנסים להסכם זה נראה הוגן. עם זאת, אם יחליטו להביא ילדים לעולם, אחד מהם עשוי להישאר בבית עם הילדים. בדוגמה זו, נניח שהאישה מחליטה להמשיך בקריירה שלה, והיא מאוד מצליחה קדימה, אבל הבעל נשאר בבית עם הילדים. הוא ויתר על הקריירה שלו כי שניהם חשבו שעדיף לילדים שהורה אחד יישאר בבית כדי לגדל את הילדים. אם הם יתגרשו עשרים שנים בהמשך הדרך, אנחנו מסתכלים כעת על הסכם נישואין שנכתב כאשר לשני הצדדים היו פוטנציאל והזדמנות בלתי מוגבלים. עכשיו, אדם אחד עובד על הקריירה שלו ועושה את זה טוב מאוד, אבל הצד השני נטש את הקריירה שלו כדי להישאר בבית עם הילדים. אתם מסתכלים על הסכם נישואין שבית המשפט עשוי לאכוף שאומר שאין מזונות, למרות שצד אחד ויתר על הפוטנציאל להצליח כלכלית להישאר בבית עם הילדים. זהו חיסרון פוטנציאלי של ההסכם, אם הוא אינו קובע חריג במקרה כגון זה. זה משהו שצריך לשים לב אליו. אלו הסכמים שנועדו לאכוף שנים רבות בהמשך הדרך. החיסרון הוא שאתם לא יכולים לצפות את השינויים שיהיו לכם בחייכם.


מה הן המעלות של הסכם נישואין?

הסכם נישואין יכול לספק מעלות רבות, שהחשובה שבהן היא הימנעות מממצאים שנישואין בחוק הרגיל התרחשו אם הצדדים אינם מתכוונים להתקשר בנישואין. זה גם יכול להגדיר במפורש מהו רכוש נפרד, הגנה על הנכסים מפני חלוקה כאשר הקשר מסתיים או הגנה על שותף אחד מלהיות אחראי לחובות של אחר. ההסכם עשוי לכסות גם החלטות פיננסיות חשובות מסוימות, לרבות – קביעה כיצד ינוהל הכסף במהלך מערכת היחסים, מי מנהל את חשבונות משק הבית, אילו סוגים של חשבון משותף יוחזק על ידי איזה צד וכיוצא בזאת. הסכם נישואין יכול לספק לשני בני הזוג את הביטחון לדעת מה יקרה אם הקשר יסתיים, כמו למשל – מי ימשיך לגור בבית שהם חולקים או איזה סוג של חפצים הם יקבלו אם אחד מבני הזוג ימות.


מה היא המשמעות המשפטית של הסכם נישואין?

הסכם נישואין הוא הסכם משפטי מחייב בכתב או בעל פה בין שני אנשים או יותר הכולל לפחות התחייבות של צד אחד לעשות משהו למען השני. חוזה מכיל מספר מרכיבים מכריעים, כדוגמת – לפחות קדנציה אחת או הבטחה אחת. אכיפה משפטית. מערכת יחסים של חליפין. הסכם, בין בכתב ובין בעל פה. אחד המאפיינים החשובים ביותר של חוזה משפטי הוא ששני הצדדים מצטרפים לשותפות מרצון ובהסכמה. יש לערב שני צדדים כדי שהעסקה תיחשב כחוזה תקף, אך אין הגבלות חוקיות על כמה צדדים אפשריים יכולים להשתתף בעסקה. כאשר שני הצדדים מגיעים להסכמה על תנאי מערכת היחסים על סמך מטרתם להיות כבול ורצונם החופשי, ההסכם הנובע מכך הוא חוזה משפטי. העובדה ששני הצדדים מסכימים לתנאים היא שמבדילה חובה חוזית מכל צורה אחרת של אחריות משפטית, לרבות – תשלום מסים או פיצוי על חוסר זהירות. אחריות משפטית זו מתרחשת כתוצאה מאירוע או התנהגות והן ניתנות לאכיפה משפטית, אבל האנשים המעורבים אינם חייבים להסכים לתנאים לאכיפת ההתחייבויות.


לסיכום

מכיוון שכל אדם במערכת יחסים מחויבת מודאג לגבי נכסיו או הונו, הסכם נישואין עוזר להגדיר את הכללים או ההגבלות של הקשר שלכם. כתוצאה מכך יש לחתום על חוזה חברתי כזה בנוכחות עורך דין, כגון עורכי הדין המעולים שלנו, רצוי שתצרו קשר מידית עם צוות עורכי הדין שלנו בשל הסיבה שרק אצלנו מתמחים בתחום הסכם נישואין.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: