גישור גירושין

המריבות מגיעים, ונדמה לכם כי הזוגיות על סף פיצוץ? מוטב כי תנסו להגיע להבנות עוד לפני שתפנו לבית המשפט או לבית הדין הרבני. הצורך להגיע להבנות הוא צורך בסיסי, כך תחסכו לעצמכם בעיות שונות במעלה הדרך. במציאות של היום כאשר מתחילים משחקי הכוחות יהיה מאוד קשה להחזיר את הגלגל לאחור. מהסיבה הזאת הבחירה באופציה של גישור גירושין היא בחירה מובנת מאליה. אך על מנת שתוכלו לבצע את הגישור כמו שצריך יהיה עליכם להכיר את ההליך על בוריו. יש כאלה שלא מכירים את ההליך עצמו, ולכן הם גם מאוד חוששים ממנו. תזכרו כי המהות של ההליך הזה היא לאפשר לכם לסיים את היחסים בצורה הכי טובה שיש. מחפשים מגשר גירושין מוסמך? הכירו את עו"ד רן רייכמן.

 

מי בוחר איש מקצוע לגישור גירושין?

הבחירה של איש מקצוע לטובת גישור לפני גירושין צריכה להיעשות בשיתוף פעולה. תמיד יש בן זוג אחד שנמצא עם היד על העליונה, אך זה לא אמור להיות המקרה נכון לעכשיו. התהליך אמור להיות תהליך משותף של בני הזוג יחדיו, כך שניהם יהיו מחויבים לתהליך. אם אחד מבני הזוג לא יהיה חלק מהתהליך, הוא לא בהכרח ירצה לקחת בו חלק. בשביל שגישור יצליח, בני הזוג מוכרחים להיות מחויבים אליו, לא משנה עד כמה הוא קשה. זוהי הדרך היחידה להבטיח כי בסופה של הדרך יהיה אפשר לבנות הסכם שמכבד את כל הצדדים. אם רק בן זוג אחד יהיה בקדמת הבמה, באופן טבעי ההסכמים השונים לא יהיו לטובת כולם. לכן תדאגו שהבחירה של המגשר תעשה על ידי הבעל והאישה, גם אם הם עומדים לפרק את הזוגיות.

 

התזמון כן קובע בגישור לפני גירושין

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי אפשר לבצע גישור גירושין בכל זמן. אך הגישור הזה שונה מכל גישור שיצא לכם לעבור עד היום, כך שאתם צריכים להתייחס אליו אחרת. מדובר על הליך שאמור לגשר בין בני זוג שאמורים לפרק חיים משותפים שלמים. המשימה היא משימה הרבה יותר מורכבת בהשוואה לכל פעולה אחרת של מגשר. זוהי הסיבה שבגללה לטובת המשימה הזאת חובה לגייס איש מקצוע מנוסה ומיומן. התזמון של הגישור חשוב מכיוון שלא תרצו לבצע אותו כאשר המצב גרוע במיוחד. ככל שהליך הגירושין מתקדם, כך עלולים להגיע כל מיני ויכוחים ומריבות על נושאים שונים. השאיפה היא שהליך הגישור ימנע את כל הבעיות, ויאפשר לבני הזוג להגיע להסכמות ראשוניות. מכאן יהיה אפשר להתקדם אל עבר הסכמות שיהיו מעוגנות בהסכם הגירושין עצמו.

 

מדוע ישנו צורך בגישור כאשר מתגרשים?

הרצון לנסות להגיע להבנות בארבע עיניים הוא בהחלט רצון מובן, אך לא תמיד הוא יהיה ישים. אם בני הזוג שנמצאים בפתחו של הליך גירושין יצליחו להגיע להבנות בניהם זה מעולה. ברוב המקרים בשלב הזה בני הזוג מבינים כי הם צריכים להיות קצת יותר מפולפלים. זה מה שהופך את החשיבות של גישור גירושין לגבוהה אף יותר מאשר היא הייתה לפי כן. איש מקצוע מנוסה בדמות מגשר ידע לגשר על הפערים השונים בין בני הזוג. הוא מגיע בתור גורם ניטרלי כזה שלא באמת קשור או משויך לאף אחד מהצדדים. החל מאותו שלב יהיה אפשר להגיע להבנות גם יהיה ניתן לשמור אותן לטווח הרחוק. ללא מגשר מוסמך יהיה ניתן לראות את הפערים רק הולכים וגדלים. כאן אתם מקבלים הזדמנות לצמצם על הפערים לפני שמנסים להגיע להסכמים החשובים.

 

התרומה של גישור גירושין להסכם הגירושין

הצורך לבנות הסכם גירושין בין בני הזוג הוא צורך בסיסי שמטרתו להסדיר כל עניין עתידי. השאיפה היא למנוע מבני הזוג מצב שבו הם צריכים להתווכח או לריב על נושאים שונים. התשובות לכל השאלות השונות נמצאות בהסכם הגירושין שעליו בני הזוג חתמו טרם קבלת הגט. גישור גירושין צריך להגיע לפני בניית ההסכם על מנת שיהיה אפשר להגיע להבנות ראשוניות. עם ההבנות שמגיעים אליהן בהליך הגישור יהיה אפשר להתקדם אל עבר בניית הסכם מלא. ללא הליך גישור יעיל, בניית ההסכם עשויה לקחת זמן רב, אפילו יותר ממה שאתם חושבים לעצמכם. זוהי הסיבה כי היום המדינה מחייבת את בני הזוג להגיע למצב שבו הם עוברים הליך גישור. ההליך הקטן הזה שנראה על פניו הליך שולי מביא איתו לשינוי משמעותי בהתייחסות של בני הזוג האחד כלפי השנייה.

 

לפי מה בוחרים מגשר להליך גישור?

כמו שאתם בוודאי מבינים הליך גישור גירושין הוא לא קל, בטח אם ניצבות מולכם מטרות ברורות. המטרה שלכם תהיה לבחור את האיש הנכון שיהיה אחראי על ביצוע המשימה. עם מגשר הגירושין הנכון תוכלו למצוא את עצמכם עולים על דרך המלך. אומנם לא תמיד יהיה אפשר להחזיר את הזוגיות למצב הרצוי, אך כן יהיה אפשר להתגרש בצורה מכבדת. הליך גירושין מכבד הוא לא פחות חשוב מכל דבר אחר שעולה לכם לראש.

  1. הניסיון של מגשר הגירושין חייב להיות רב, רק כך הוא ידע להתמודד עם בעיות שונות. לאורך הליך הגישור אמורות להתעורר להן לא מעט מהמורות שיהיה צריך לצלוח. לאחר מכן יהיה אפשר להתקדם אל עבר השגת המטרה שאותה הצבתם לעצמכם. ללא הניסיון של המגשר יהיה מאוד קשה להביא את הליך הגירושין למקום הרצוי. חבל שתבזבזו את הזמן על הליך גישור שלא יאפשר לכם להשיג את המטרות.
  2. המלצות מבני משפחה או מחברים קרובים יכולים לקרב אתכם אל עבר השגת המטרה. בשביל למצוא מגשר גירושין טוב יהיה עליכם לשמוע המלצות של אנשים אחרים. כאלה שהתנסו בשירות שאותו מספק אותו מגשר, ויכולים לספר עליו דברים טובים. אם למגשר מסוים לא יהיו המלצות רבות, זה מיד אמור להדליק לכם נורה אדומה.
  3. העלות של הליך גישור גירושין משתנה בין מגשרים שונים. לכל מגשר יש את המחיר שאותו הוא לוקח על התהליך שאותו הוא מבצע. לעיתים ההבדלים יהיו משמעותיים מאוד, כאלה שאתם לא תוכלו להתעלם מהם. לפיכך יהיה עליכם להבין מראש כמה תצטרכו לשלם על הליך הגירושין. זוהי הדרך שלכם להבטיח כי תבצעו הליך גירושין מבלי שתאלצו לעצור אותו באמצע.
 

עו"ד רן רייכמן – לגישור גירושין מוצלח!

רוצים לנסות לגשר על הפערים שנוצרו בינך לבין הבעל או האישה? מוטב לפנות לעורך דין מנוסה שהוא גם מגשר גירושין. גישור גירושין צריך להתבצע על ידי איש מקצוע שמכיר את התחום הזה על בוריו. עולם הגירושין הוא עולם סבוך, כזה שמביא איתו לא מעט מהמורות לאורך הדרך. עו"ד רן רייכמן ישמח לספק לכם הליך גישור אפקטיבי שיביא אתכם למצב שונה לגמרי. עם הניסיון שאותו צבר לאורך השנים, ידע כיצד לגשת לכל אחד מבני הזוג. כל זאת במטרה להגיע להסכם אפקטיבי שיטיב עם כל אחד מהצדדים. לאחר הגישור המוצלח יהיה אפשר לבנות הסכם גירושין שמכבד את שני בני הזוג. אז למה אתם מבזבזים זמן על ויכוחים מיותרים? פנו עוד היום ותקבלו ליווי לכל אורך הדרך: 072-955001

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: