גישור משפחתי

גישור במשפחה

עד לא מזמן כאשר היה נוצר ויכוח משפחתי היו מעדיפים ללכת לבית המשפט. במציאות של היום ישנה הבנה כי גישור משפחתי הוא הפתרון העדיף ביותר. זה נכון שלא תמיד תהיה אפשרות לגשר על הפערים, אך זה בהחלט מומלץ בתור התחלה. אם הגישור לא מצליח, תהיה אפשרות ללכת לבית משפט כדי שתתקבל החלטה כזאת או אחרת. אך כמובן שלהליכה לבית המשפט יש השלכות שלא תמיד יהיו תואמות לשאיפות שלכם. גם אם נדמה לכם כי הוויכוח לא יכול להגיע לפתרון מוטב כי תשאירו את המושכות בידיים המנוסות. עורך דין רן רייכמן, מגשר מוסמך, הוא האיש הנכון לביצוע משימות מהסוג הזה. עד כה עו"ד רן רייכמן סייע לבני משפחה רבים לפתור ויכוחים ומריבות שונים. כך שאתם יכולים לסמוך עליו שהוא יסייע גם לכם לפתור את כל הבעיות שצצות.

אל תגידו – לי זה לא יקרה

הדעה הרווחת כי מריבות או ויכוחים לא יכולים לקרות במשפחה שלכם לא נכונה. הרי גם במשפחות הכי טובות עלולות להתרחש מהמורות שמצריכות פתרון יצירתי. לא פעם שמענו על משפחות אוהבות מאוד שמצאו את עצמן במצב שבו הן זקוקות לגישור. גישור משפחתי נועד על מנת לאפשר לכל הצדדים להגיע למצב של הידברות בניהם. תמיד טוב שתדעו שיש לכם את האפשרות לגשר על הפערים השונים שמתגלים בניכם. אין מה להיכנס אל תוך נבכי המחלוקות כי זה רק עשוי להחמיר את המצב. ברגע שמגיעים להליך הגישור, פתאום מבינים את מה שמפריע גם לצד השני. תזכרו כי יש כאן שני צדדים שכל אחד מהם רוצה להשמיע את דעתו. מוטב כי תיתנו לכל אחד להגיד את מה שמפריע לו בשביל לפתור את המצב לתמיד.

סיכויי ההצלחה של גישור משפחתי

סיכויי ההצלחה של הליך גישור משתנה בהתאם לפרמטרים שונים. קשה מאוד לחזות מראש מהם סיכויים ההצלחה של ההליך, אך במשפחות הסיכויים גבוהים יותר. הסיבה לכך היא שבני משפחה תמיד אוהבים זה את זה, ולא משנה על מה הם רבים. האהבה של בני המשפחה היא זאת שגורמת להם ברוב המקרים לרדת מהעץ שהם טיפסו עליו. בהליכי גישור אחרים שלא מתקיימים בין בני משפחה יהיה מאוד קשה לרדת מהעץ. כאן בגלל שמדובר כאן על קשר דם ניתן לראות איך שני הצדדים רוצים להגיע למצב של פתרון. אם שני הצדדים מחויבים להליך הגישור אין סיבה שהוא לא יהיה הליך גישור מוצלח. כמובן שבמהלך גישור משפחתי יהיה עליכם לבחור את המגשר הטוב ביותר שיהיה אחראי עליו. אם לא תבחרו מגשר מוסמך יהיה מאוד קשה להגיע אל התוצאה הרצויה.

לפי מה נהוג לבחור מגשר משפחתי?

  1. הליך גישור משפחתי חייב להיעשות על ידי מגשר מנוסה ומיומן. רק הניסיון שאיתו מגיע המגשר יכול לעשות את ההבדל כאשר נתקלים במכשולים שונים. מגשר חסר ניסיון עלול לעשות טעויות שונות שרק יעלו לכם ביוקר כאשר תסתכלו על השורה התחתונה. לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו במקום להתקדם אל עבר השגת פתרון רק תתרחקו ממנו. תוכלו לשאול כל מגשר על הניסיון שלו בתחום הגישור בכלל ועל הגישור המשפחתי בפרט.
  2. הזמינות של המגשר חייבת להיות זמינות מיידית בשביל שתוכלו לפתור את הבעיות בהקדם. כמו שאתם מתארים לעצמכם הזמן שעובר עלול רק להפוך את העניין לבלתי הפיך. לפיכך רצוי מאוד לחפש מגשר שיוכל לקבל אתכם בהקדם האפשרי כך שתוכלו להגיע לעמק השווה. מגשר שיהיה עסוק עד מעל הראש לא אמור להיות מגשר שתיקחו אותו בחשבון. הרצון הטבעי יהיה לבצע מספר פגישות מהירות שבסיומן תוכלו להחזיר את המציאות לקדמותה.
  3. מוטב לעשות גישור משפחתי על ידי מגשר שיש לו המלצות רבות. ההמלצות צריכות להינתן מאנשים שונים שהיו זקוקים לגישור, ופנו לאותו מגשר ספציפי. הם יכולים לספר לכם על התהליך עצמו, ועל התוצאה הסופית שהושגה. מגשר שיש לו המלצות רבות ככל הנראה יהיה המגשר האידיאלי לפנות אליו לשם פתרון בעיות משפחתיות.
  4. לכל מגשר משפחתי יש את העלות שאותה הוא לוקח על התהליך. אסור לכם לפנות למגשר רק בגלל שהוא מציע לכם הצעת מחיר טובה. אך הצעת המחיר חייבת להיות אחד מהפרמטרים שאתם מוכרחים לבחון אותם. כך תוכלו לדעת כי אינכם מכניסים את עצמכם למקום שלא תדעו איך לצאת ממנו. בסיומו של ההליך, כאשר יושרו ההדורים, יהיה עליכם לשלם על העבודה שבוצעה.

למה חשוב הטיימינג של גישור משפחתי?

יכול מאוד להיות כי אינכם מבינים עד כמה הטיימינג הוא חשוב להליך גישור מוצלח. כאשר המצב עדיין בתחילתו יהיה ניתן בקלות ליישר את ההדורים בין בני המשפחה. אך ככל שעוברים הימים, כך המציאות יכולה להיות סבוכה הרבה יותר. במקרה כזה ככל שעוברים הימים, כך יהיה מאוד קשה למצוא את עמק השווה. כל אחד מהצדדים יהיה מבוצר בעמדה שלו, והמגשר יצטרך לעבוד קשה בשביל למצוא פתרון. לכן אם חשוב לכם לפתור את המצב מוטב כי תקראו לצדדים להגיע לגישור בהקדם. זוהי הדרך שלכם להבטיח כי בסופה של הדרך תוכלו לראות את המשפחה חוזרת להיות שלמה. אל תשכחו כי כאשר ישנו קרע בין בני משפחה, הוא עלול להתרחב לבני משפחה נוספים. תדאגו כי אצלכם במשפחה כל הבעיות נפתרות עוד לפני שהן הופכות להיות מורכבות בהרבה.

היתרונות של גישור על ידי מגשר מוסמך

נדמה לכם כי אתם יכולים לפתור את הבעיות השונות במשפחה שלכם באופן עצמאי? קחו בחשבון כי המציאות עשויה להיות מורכבת ממה שאתם מדמיינים לעצמכם. עם הרצון לפתור את הבעיות לבד יהיה עליכם להבין כי גישור משפחתי על ידי מגשר מוסמך הוא מומלץ. ראשית המגשר מגיע למוד ניסיון, הוא ככל הנראה ראה את כל סוגי הוויכוחים שעולים לכם לראש. הוא ידע עוד לפני שהגישור יתחיל מה יהיה הכי נכון לעשות בשביל לפתור את הבעיות. מעבר לכך המגשר הוא לא חלק מהמשפחה, מדובר על אדם ניטראלי שנכנס לתמונה. ברגע שאדם ניטראלי נכנס לתמונה יהיה הרבה יותר קל לסמוך עליו שהוא לא נוטה לצד מסוים. כל אחד מהצדדים יהיה מוכן לשמוע אותו, ובסוף גם להתיישר על פי ההחלטה שלו.

עו"ד רן רייכמן – לגישור משפחתי מוצלח!

מחפשים מגשר לצורך גישור משפחתי? אתם יכולים להפסיק את החיפושים! עו"ד רן רייכמן הוא עורך דין ומגשר מוסמך אשר מומחה בפתרון בעיות משפחתיות. עו"ד רן רייכמן מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, כך שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות. הגישה האישית והסולידריות כלפי המעורבים גורמת להם להרגיש הרבה יותר בנוח. כל אחד מהם ישתף את עו"ד רן רייכמן בדברים השונים שמפריעים לו, דבר שיאפשר להגיע לפתרון. אז מה אתם צריכים לעשות בשביל לפתור את הבעיות המשפחתיות? בסך הכל להתקשר למשרדו של עו"ד רן רייכמן. תוך זמן קצר יהיה אפשר לקבוע פגישת גישור ראשונה שתביא אתכם למצב שבו המשבר יהיה מאחוריכם. אז למה אתם מחכים? זה הזמן להתקשר לפני שהמצב הופך להיות חמור הרבה יותר: 0723955001

גישור משפחתי

גישור משפחתי ע"י מגשר מוסמך

גישור משפחתי הוא ביטוי לגישה עדכנית וחכמה: בכל מקום שבו תקשורת מדויקת ופתוחה יכולה להחליף הליך משפטי נוקשה, כדאי לנסות את הדרך הזו. על-מנת למצות את מלוא הפוטנציאל של הגישור ובמקביל לשמור את האופציות המשפטיות פתוחות, מומלץ לפנות לעורך דין שהוא גם מגשר. במשרד עורכי דין רן רייכמן הצטבר ניסיון רחב היקף ביישוב סכסוכים במשפחה בכל הכלים הקיימים כיום.

המקרים שבהם מומלצת האופציה של גישור משפחתי

* סכסוך סביב ירושה – יש לא מעט מקרים שבהם מחלוקת על ירושה או סביב צוואה מתפתחת ל"מלחמת עולם". ישנה כמובן האופציה של פנייה לערכאות שיפוטיות, אולם המחיר שלה עלול להיות גבוה: עיכוב ממושך בקבלת הרכוש אצל כל הצדדים, וכן קרע בלתי ניתן לאיחוי במשפחה. הליך גישור יוביל למצב Win-Win, ולאפשרות ליהנות מהעיזבון תוך זמן קצר.

* סכסוך בין הורים לילדים – במקרים כאלה, מטרת הגישור המשפחתי היא למפות במדויק את האינטרסים של שני הצדדים, גם של ההורה וגם של הילד (שמן הסתם כבר הפך למבוגר בעצמו). בשלב הבא עורך הדין שמוביל את הגישור ימצא את תחומי ההשקה בין האינטרסים הלכאורה שונים לגמרי, ויציע פתרון. תוך כדי התהליך תשתפר גם התקשורת בין הצדדים, כך שאפשר יהיה לבנות מערכת יחסים טובה יותר גם מעבר ליישוב הסכסוך עצמו.

* סכסוך בעסק משפחתי – הליך הגישור במקרים אלה יתמקד במציאת הדרך הטובה ביותר לסיים את הסכסוך, בין אם במסגרת המשך עבודה משותפת בעסק ובין אם דרך פירוק השותפות העסקית והצלת הקשר המשפחתי.

* סכסוך בין בני זוג – גישור במשפחה כשמתגלה קושי ממשי לקיים את הזוגית עשוי להוביל לשלום בית וליצירת קשר שבנוי נכון יותר עבור שני הצדדים. במקרים שבהם אין היתכנות אמיתית לשימור הזוגיות, המאמץ יתמקד בגירושין חלקים, ללא סכסוכים ופגיעות הדדיות ובעיקר מבלי להזיק לילדים שלא לצורך.

שירות אחראי ומחויב

משרד עורכי דין רן רייכמן מתנהל תמיד באופן זהיר, אחראי ומחויב – מתוך ההבנה כי יחסים משפחתיים הם תחום רגיש במיוחד. מאפיין נוסף של גישור משפחתי איכותי הוא קשב מלא לכל הצדדים, והתנהלות יעילה השמה דגש על פתרונות ולא תלונות, וכן על מקסימום תועלת לכל המעורבים בדבר, מבלי לקפח את האינטרסים של אף צד.

משרד עורך דין רן רייכמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: