ייעוץ גירושין

משרד עו"ד רן רייכמן הנו בעל ניסיון רב בהליכי גישור – מה שהוביל לפתיחת מחלקת גישור משפחתי וגישור גירושין במשרד. במהלך שנות פעילות המשרד נחתמו אלפי הסכמים כתוצאה מהליכי גישור מוצלחים שנוהלו על ידי עו"ד רן רייכמן, מגשר מוסמך. הגישור הוא דרך לא משפטית שבה בוחרים הצדדים אם ברצונם להגיע לפתרון המחלוקות על ידי דיון, הבנה והסכמה.

גישור – על קצה המזלג…

הגישור הוא הליך שבו לא מעורבת הביורוקרטיה המשפטית, הכוללת בין היתר דיונים בבתי המשפט או בבתי הדין הרבניים, שעלולים להימשך חודשים ואף שנים. כמו כן, הליכים משפטיים אלו עלולים לגבות מחיר נפשי לא קל משני הצדדים, שכן מדובר בסוגיות מורכבות וכואבות. בתחום דיני המשפחה מומלץ לבחון אפשרות להליך גישור במחלקה המיועדת לכך במשרדנו בטרם ביצוע פנייה לערכאות משפטיות, ובייחוד לאור החוק החדש להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, המחייב הליך גישור לפני פנייה לאפיק המשפטי.

באיזה שלב לפנות להליך גישור?

הפנייה לאפיק הגישור המשפחתי במחלקה הייעודית במשרדנו יכולה להתבצע בכל שלב שהוא – בין אם קיימים הליכים משפטיים בין הצדדים ובין אם לאו. להלן כמה מקרים לדוגמא:

  •  כשבני הזוג שוקלים להתגרש, אך לא החליטו סופית אם לעשות זאת. ההליך ייתן לבני הזוג אפשרות להגיע לשורש המחלוקות ביניהם ולבחון מה האינטרסים של כל אחד, כדי להחליט אם להמשיך בתהליך הגירושין או לנסות לשקם את מערכת היחסים.

  •  כשכבר מתנהלים הליכים משפטיים ובני הזוג מעוניינים לקדם משא ומתן שיוביל אותם אל הסכם גירושין. ניתן לקיים הליך גישור לגירושין ולהגיע להסכמות שייכללו בהסכם הסופי.

  •  כאשר הסכם ראוי כבר גובש בין הצדדים, אך אחד מהם או שניהם מעוניינים ללבן מחלוקת באחד הנושאים, בייחוד באשר לפרשנותו.

יתרונות בהליך גישור במחלקה

  • הגברת התקשורת וההקשבה בין הצדדים – בסכסוכי גירושין טעונים, לרוב אין לצדדים אפשרות לתקשר כפי שצריך, בייחוד אם ההליך הוא משפטי. המגשר, המהווה מעין מתווך ביניהם, מוביל את שני הצדדים לסיטואציה שבה הם מחויבים להקשיב זה לזו.

  • פחות 'דם רע' – בסכסוכי גירושין ישנה עוינות גדולה לעתים בין שני הצדדים, שעלולה להביא להידרדרות מהירה של המצב. גישור לעומת זאת, יצמצם את ה'דם הרע' בין הצדדים. יתרה מזאת: ההליך עשוי להביא לתיקון הקשר שהידרדר בעקבות הסכסוך.

  • מציאת פתרון שאינו 'פירוק החבילה' – ישנם זוגות שנוטים אחר רגשותיהם ועלולים להגזים בהערכתם כי גירושין הוא הדבר הנכון עבורם. לכן, גישור אשר יברר את הסיבות למחלוקות ויביא את הצדדים לדיון ישיר עליהן, עשוי להוביל לפתרון במקום לפגיעה הדדית. פתרון זה ישמור על כבוד המשפחה וימנע את הנזקים שעלולים להיגרם לצדדים ולילדיהם.

  • חיסכון בזמן ובמשאבים – גישור מאפשר לצדדים לחסוך בזמן יקר, שכן הליכים משפטיים עלולים לארוך שנים ארוכות. כמו כן, הצדדים יוכלו לחסוך כך משאבים, שכן הליכים משפטיים עלולים להיות יקרים ומסורבלים במקרים רבים.

המחלקה שלנו

ניסיון רב בניהול הליכי גישור - אלפי הסכמים שנחתמו
חיסכון בזמן יקר בבתי המשפט ובדיונים שעלולים להימשך שנים
הצגת התמונה המשפטית המלאה ומציאת פתרונות יצירתיים
גישור משפחתי

האם עדיף לבחור בעורך דין שהוא מגשר?

כאשר בני זוג מתעניינים בגישור, נשאלת השאלה אם עליהם לבחור במגשר שזהו תחום עיסוקו העיקרי, או בעורך דין העוסק בגישור. הניסיון מלמד שמומלץ לבחור בעו"ד משפחה, כך שאם הצדדים ייפרדו בסיום הליך הגישור, הסכם הגירושין ינוסח בצורה קלה ונוחה יותר. כמו כן, באפשרותו של עורך דין העוסק בדיני משפחה ובגישור, להציג בפניכם את התמונה המשפטית המלאה ולהציע פתרונות יצירתיים.

עו"ד רן רייכמן העוסק בדיני משפחה ובעליו של משרד עורכי הדין, הנו מגשר מוסמך, בעל ניסיון בהליכי גישור שהסתיימו בהצלחה ובהליכי גישור גירושין. במהלך ההליך, ניתנת רגישות מקסימלית לכל סוגיה, ומבוצע מאמץ שהצדדים יעברו את התהליך בצורה הטובה והמהירה ביותר.

    צרו קשר עם המשרד