עורך דין לענייני צוואה

אם יש לכם כלכלה מסובכת, או אפילו מבנה משפחתי קצת יותר מורכב, נישואין שניים, ילדים ממערכות יחסים קודמות או מוטבים קטינים או פגיעים, היינו ממליצים לכם להיעזר בעורך דין, על מנת לנסח את הצוואה שלכם. עריכת צוואה למתן דין וחשבון, לצורך העניין – ילדים חורגים עשויה להיות מסובכת, ואתם עשויים בסופו של דבר להשאיר ללא כוונה את הקרובים אליכם ללא ירושה. מאוד חשוב לנו שתחליטו לקרוא את המאמר שלעיל למן ראשיתו ועד לתומו, כי בו נדון על – עורך דין לענייני צוואה.

 

עורך דין לענייני צוואה
עורך דין לענייני צוואה

מתי לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני צוואה?

ישנם תרחישים כאשר שכירת עורך דין לענייני צוואה היא הדרך הפחות מסוכנת. עליכם לשכור עורך דין לענייני צוואה מנוסה אם יש לכם הון גדול במדינות רבות, נישאתם בשנית, יש לכם ילדים צעירים, או לחלופין אם אתם חיים במערכת יחסים הומוסקסואלית, בעלי עסק קטן, או שיש לכם משאבים בשווי של יותר מכמה מיליוני ₪. עורך דין לענייני צוואה יכול להיות רעיון מוצלח אם אתם חושבים או לא יודעים שחוקים מסוג אלו אינם עונים על הצרכים שלכם.


כיצד תמצאו עורך דין לענייני צוואה?

תכנית עיזבון מאפשרת לכם להתכונן למה שיקרה לאחר שתלכו לעולמכם, כמו גם אם אינכם יכולים יותר לדאוג לעצמכם ולעיזבון שלכם. עורך דין לענייני צוואה, לתכנון עיזבון, המכונה גם עורך דין עיזבון, יכול לעזור לכם ליצור תכנית מוצקה לטיפול בשני המצבים הללו. עורך דין יכול להציע ייעוץ משפטי לגבי צוואות, נאמנויות ותהליך הירושה המקומי, ולחלק מעורכי דין העיזבון עשויים להיות התמחויות, כמו למשל – תכנון הירושה של עסק. רוב האנשים יכולים להפיק תועלת מעבודה עם עורך דין לענייני צוואה, אם כי לא כולם יזדקקו לאחד. ניתן, למשל, לערוך צוואה ללא עורך דין. האינטרנט הוא כלי שימושי למציאת עורך דין עיזבון, אבל זה לא אמור להיות המקור היחיד שלכם. אתם יכולים לקבל הפניות מבני משפחה וחברים או לבדוק עם איגודי עורכי הדין, מכיוון שעורך דין חייב לעבור את מבחן הלשכה כדי לעבוד.


מדוע צריך עורך דין לשם כתיבת צוואה?

צוואה מאפשרת לכם לציין למי יועבר רכוש לאחר פטירתכם. אך אם אין צוואה, הרכוש מועבר ליורשים שלכם בהתאם לחוק המדינה. לצורך העניין – אם יש בן זוג בחיים וילד אחד או יותר, בן הזוג שנותר בחיים מקבל חצי והילדים מתחלקים שווה בשווה בחצי השני. באופן הזה גם אם הילדים הם תינוקות, והורה או אפוטרופוס צריכים לנהל עבורם את הנכסים עד שהגיעו לגיל הבגרות שאז הם חייבים לקבל שליטה מלאה על הנכסים ללא קשר לרמת הבגרות או השפעות אחרות. צוואה מאפשרת לכם לתת את הרכוש שלכם לבני אדם שתבחרו. כמו כן, צוואה מאפשרת לכם את האפשרות למנות את הפרט או הפרטים אותם תרצו שבית המשפט ימנה כאפוטרופוס של ילדיכם.


למה כדאי להסתייע בשירותיו הנאמנים של עורך דין?

חשוב במיוחד להיעזר בעורכי דין שבהם יש לכם עיזבון מסובך או שהסדר הירושה שאתם רוצים להקים הוא מורכב. זה כולל את אלו – אתם חושבים שהצוואה שלכם עשויה להיות תחת ערעור על ידי בני משפחה שנשארו מחוץ לצוואה. אתם בעלי עסק ומעבירים את העסק הלאה בצוואה שלכם. אתם חולקים את הרכוש שלכם עם מישהו שאתם לא נשואים לו. אתם מתכוונים ליצור אמון בצוואה שלכם. שווי העיזבון שלכם עולה על סף מס הירושה . אתם רוצים לעשות סידורים עבור ילד או בן משפחה אחר עם מוגבלות. חלק מהנכסים שלך נמצאים בחו"ל, כמו בית שני. יש לכם ילדים מנישואין קודמים.


מה המקום של עורך דין לענייני צוואה?

אם יש לכם נכסים מרובים, סביר להניח שאתם מתכוונים לשמר אותם לעתיד בני המשפחה שלכם במקרה של מות. אך ניהול הנכסים שלכם עשוי להיות משימה מכריעה, במיוחד כאשר אתם מכינים את העיזבון שלכם ממנעד נרחב של סיבות. קודם כל, תכנון עיזבון מתייחס לתהליך של הסדרת ניהול וסילוק עזבונו של אדם לאחר מותו. זה כרוך בהעברה לאנשים שאתם רוצים שיקבלו את הנכסים שבבעלותכם לאחר שתמותו. למרבה הצער, ההתמודדות עם תהליך זה אף פעם לא קלה. ישנם כללים רבים שיש לקחת בחשבון במונחים משפטיים ואסטרטגיים, ולכן עבודה עם עורך דין לענייני צוואה לטיפול בעניינים אלו מועילה.


כיצד עשוי לסייע עורך דין?

צוואות הן בדרך כלל פשוטות, אבל חלקן כוללות הסדרים ועניינים כספיים מורכבים, כמו לדוגמה – מס ירושה – על אחת כמה וכמה כדי להבטיח שהן נערכו על ידי עורך דין מוסמך. גם אם הצוואה שלכם פשוטה ואתם רוצים לכתוב אותה בעצמכם, מומלץ להתייעץ עם עורך דין כדי להימנע ממלכודות ולוודא כי כל הפורמליות המשפטיות בוצעו כהלכה, אחרת היא עלולה להיות פסולה. צוואות עשה זאת בעצמך ואינטרנט זמינות, אבל ישנם סיכונים ברורים שבהם לא ניתן ייעוץ אישי. בנוסף לכך, אתם יכולים להציג מידע נוסף על מדוע עורך דין הוא האדם הטוב ביותר לערוך את הצוואה שלכם.


האם עורך דין לענייני צוואה מסייע בייפוי כוח ואף בתכנון מס ירושה?

כפי שפורט לעיל, כתיבת צוואה היא יותר מאשר רק לקבוע לאן יגיע הרכוש שלכם. עם המיומנות והידע המומחה של עורך דין, אתם יכולים גם לתכנן להפחית את החבות שלכם במס ירושה ולעשות שימוש מלא בכל ההטבות הזמינות במס ירושה, מה שיאפשר לכם להשאיר יותר מאחור עבור יקיריכם. באופן דומה, בעת עריכת צוואה, אנשים רבים בוחרים לערוך גם ייפוי כוח. ייפוי כוח נועד להגנתה עליכם, באופן הזה שאם יקרה לכם משהו, אתם יודעים שהעניינים שלכם יטופלו כרצונכם.


מה התמורה של עורך דין לענייני צוואה?

עורך דין לענייני צוואה עוזר לכם לעמוד בדרישות המשפטיות של צוואה – הדבר הראשון שעורך הדין שלכם יעשה הוא לעזור לכם לנסח את הצוואה בהתאם לחוק. עורך דין יפרט את כל הנכסים שאתם יכולים לתת מהם בצוואה שלכם. לא כל רכושכם נכלל בצוואה. לרבות – אם אתם הבעלים המשותף של נכס, אינכם יכולים לתת את הנכס מבלי לערב את השותף שלכם. מכיוון שכך, עורך דין ייעץ לכם אם תוכלו להעביר מהחלק שלכם. תחום נוסף שעורך הדין יעזור לכם הוא שאלת הנאמנות. עורך דין לענייני צוואה יעזור לכם לקבוע אם תוכלו לכלול את תמורת נאמנות בצוואה שלכם. זה חל גם על התמורה של פוליסת ביטוח. עורך דין לענייני צוואה ייעץ לכם מה כדאי ומה אסור לכלול בצוואה שלכם.


לסיכום

המון ישראלים אינם יודעים את החשיבות של עריכת צוואה. ישנם בני אדם שסבורים שהם צריכים לערוך צוואה כאשר הם עומדים בפני סיכוי למוות. ברם, משום שהמוות אינו צפוי, יש צורך להכין את הצוואה שלכם כאשר עדיין יש לכם זמן להימנע מחלוקת הרכוש שלכם באמצעות בתי המשפט. יש הרבה הסיבות שכדאי להעסיק את עורכי הדין שלנו, אשר יסייעו לכם בהכנת הצוואה שלכם. ולכן, מומלץ שתצרו קשר מידי עם צוות עורכי הדין שלנו משום אנחנו מתמחים בתחום עורך דין לענייני צוואה.

משרד עורך דין רן רייכנמן

פירמת עורכי הדין רן רייכמן נחשבת למובילה בתחום דיני המשפחה, גירושין, צוואות, ירושות ועיזבון. לעורך דין רן רייכמן ולצוות המשרד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בערכאות השונות.

זמינים בשבילך 24/7

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים:

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו:

זמינים בשבילך 24/7

או השאירו פרטים ונשוב בהקדם: