משרד עו"ד רן רייכמן, העוסק בתחום דיני המשפחה, מעסיק צוות ייעודי שתחום טיפולו הוא צוואות וירושות בלבד. לצוות ניסיון רב בניהול סוגיות משפטיות הקשורות לתחום עריכת צוואה, ביטול צוואה וצו קיום צוואה.

כל אדם העומד בפני הישורת האחרונה בחייו זכאי להחליט כיצד ינהגו ברכוש שיישאר לאחר לכתו, והדבר מבוצע באמצעות צוואה – שהיא מסמך משפטי לכל דבר. כדי לאפשר את קיום הצוואה ללא חילוקי דעות בין היורשים, חשוב להקפיד כי הצוואה תנוסח באופן נכון. לאחר לכתו של המצווה, יש צורך להוציא צו קיום צוואה ולשם כך יש לפנות לרשם הירושות. בצו יאושר נוסח הצוואה וזו תקבל תוקף משפטי מחייב שיאפשר להוציא את הכתוב בה לפועל. צוואות וירושות הוא תחום מורכב יחסית בדיני המשפחה, בשל האפשרות העומדת בפני המצווה לבטל את הצוואה ולערוך צוואה חדשה, בשל הרגישות הקיימת בין המצווה לבין יורשיו, בשל הרצון לשקף את רצונו באופן הכי מדויק שאפשר ובשל יורשים שחשים מקופחים או צדדים שלישיים שנפגעו שלא נכללו בצוואה.

צוואות וירושות במשרד עו"ד רן רייכמן

לסיכום – כדי למנוע סכסוכים משפטיים בין היורשים וכדי לקיים את רצונכם בצורה הטובה ביותר, ההמלצה היא לפנות למשרד עו"ד בעל ניסיון משמעותי בתחום זה. כאן ניתן לקבל מידע מפורט על שירותינו: כדי לחלק עיזבון של מנוח/ה על פי הצוואה שהותירו, יש צורך בצו קיום צוואה שיאשר את הנוסח שלה וייתן לה תוקף משפטי. ההמלצה היא להשתמש בעורך דין העוסק בתחום צוואות וירושות שיגיש את הבקשה וינהל את התיק, עד לקבלת הצו.

עם פטירת המנוח השלב הראשון הוא לברר באם המנוח הותיר אחריו צוואה, שאז יורשי המנוח הינם הנהנים המופיעים כיורשים בצוואה. באם המוריש לא הותיר אחריו כל צוואה, שאז יורשי המנוח הינם יורשיו עפ"י דין כקבוע בחוק הירושה.

תקיפת צוואה ולמעשה ביטול צוואה, מחייבת פנייה אל עו"ד העוסק בצוואות וירושות בעל ניסיון וידע רב בנושא זה. לא כל עו"ד משפחה הנו בעל הניסיון הנדרש בניהול תיקים מסוג זה. לכן יש לפנות לעורך דין בעל ניסיון עתיר ומוכח בתחום של צוואות וירושות.