צוואות וירושות - משרד עו"ד משפחה רן רייכמן

משרד עו"ד רן רייכמן, העוסק בתחום דיני המשפחה, מעסיק צוות ייעודי שתחום טיפולו הוא צוואות וירושות בלבד. לצוות ניסיון רב בניהול סוגיות משפטיות הקשורות לתחום עריכת צוואה, ביטול צוואה וצו קיום צוואה.

כל אדם העומד בפני הישורת האחרונה בחייו זכאי להחליט כיצד ינהגו ברכוש שיישאר לאחר לכתו, והדבר מבוצע באמצעות צוואה – שהיא מסמך משפטי לכל דבר. כדי לאפשר את קיום הצוואה ללא חילוקי דעות בין היורשים, חשוב להקפיד כי הצוואה תנוסח באופן נכון. לאחר לכתו של המצווה, יש צורך להוציא צו קיום צוואה ולשם כך יש לפנות לרשם הירושות. בצו יאושר נוסח הצוואה וזו תקבל תוקף משפטי מחייב שיאפשר להוציא את הכתוב בה לפועל.

צוואות וירושות הוא תחום מורכב יחסית בדיני המשפחה, בשל האפשרות העומדת בפני המצווה לבטל את הצוואה ולערוך צוואה חדשה, בשל הרגישות הקיימת בין המצווה לבין יורשיו, בשל הרצון לשקף את רצונו באופן הכי מדויק שאפשר ובשל יורשים שחשים מקופחים או צדדים שלישיים שנפגעו שלא נכללו בצוואה.

צוואות וירושות במשרד עו"ד רן רייכמן

  • משרד עו"ד רן רייכמן עוסק מזה שנים בעריכת צוואות, תןך הקפדה על שמירת רצונו האמיתי של המצווה. ישנם ארבעה סוגי צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואת שכיב מרע הנאמרת בעל פה על ידי אדם שנמצא בימיו האחרונים.
  • כמו כן, המשרד עוסק גם בהוצאת צו קיום צוואה, שכאמור מאפשר לחלק את עיזבון המנוח/ה על פי הצוואה שהותיר/ה. זוהי סוגיה מקצועית שבה מומלץ להיעזר בשירותים של עו"ד משפחה בעל ניסיון בתחום צוואות וירושות, כדי שיגיש את הבקשה וינהל את התיק עד לקבלת הצו על ידי מגישי הבקשה.
  • בנוסף, המשרד מייצג לקוחות המעוניינים להגיש התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה. לקוחות בדרך כלל אינם כלולים בצוואה או שסבורים שחלקם בעיזבון צריך להיות גדול יותר. הגשת ההתנגדות שנועדה להוביל לביטול צוואה, מצריכה פנייה לעו"ד משפחה העוסק בתחום צוואות וירושות, בעל ניסיון בתקיפת צוואות. עליכם לזכור שלא כל עו"ד העוסק בתיקי משפחה, מנוסה בתיקים אלו.

לסיכום – כדי למנוע סכסוכים משפטיים בין היורשים וכדי לקיים את רצונכם בצורה הטובה ביותר, ההמלצה היא לפנות למשרד עו"ד בעל ניסיון משמעותי בתחום זה. כאן ניתן לקבל מידע מפורט על שירותינו:

צו קיום צוואה

כדי לחלק עיזבון של מנוח/ה על פי הצוואה שהותירו, יש צורך בצו קיום צוואה שיאשר את הנוסח שלה וייתן לה תוקף משפטי. ההמלצה היא להשתמש בעורך דין העוסק בתחום צוואות וירושות שיגיש את הבקשה וינהל את התיק, עד לקבלת הצו.

עריכת צוואה

עם פטירת המנוח השלב הראשון הוא לברר באם המנוח הותיר אחריו צוואה, שאז יורשי המנוח הינם הנהנים המופיעים כיורשים בצוואה. באם המוריש לא הותיר אחריו כל צוואה, שאז יורשי המנוח הינם יורשיו עפ"י דין כקבוע בחוק הירושה.

ביטול צוואה

ביטול צוואה

תקיפת צוואה ולמעשה ביטול צוואה, מחייבת פנייה אל עו"ד העוסק בצוואות וירושות בעל ניסיון וידע רב בנושא זה. לא כל עו"ד משפחה הנו בעל הניסיון הנדרש בניהול תיקים מסוג זה. לכן יש לפנות לעורך דין בעל ניסיון עתיר ומוכח בתחום של צוואות וירושות.